E46 2001 salongi vent

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Sinimetslane
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 17.04.2011 22:14 45

E46 2001 salongi vent

Postitus Postitas Sinimetslane »

siuke mure et vendikas lõpetas õhu lisamise salongi, se nagu jukerdas ennem et vahel lambist ei hakand tööle ja siis ükshetk töötas, Jama hakkas pihta eelimine talv, arvasin et asi on lihtsalt sutosse kogunenud niiskuse pärast ära külmend, siis kui tavalise elektripuhuriga elamise soojaks kütsin hakkas ka vent tööle. aga see jama hakkas pihta ka nüüd sellel kevadel kui nagu ei saand külmaprobleemi olla. et arvatavasti on ikka vendika mootor õhtal. aga nüüd ka siuke küsimus et kust kaudu mul seda kõige lihtsam vahetada oleks...või täpsemalt et kuidas lihtsamini ligi pääseb sellele...?
Diisliga toodetakse jõudu, bensiiniga võid pintslit pesta
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: E46 2001 salongi vent

Postitus Postitas ttsys »

Konditsioneer on? Ei ole kindel, kas see info nüüd rõõmustab aga kõik need vea sümptomid ja kirjeldused viitavad pigem sellele, et "siil" kutu. Ligi saab sellele kõrvalistuja jalgade poolt. Kasuta otsingut, kui siili kohta lisainfot vajad. Niipalju võin veel ette öelda, et remontida seda ei saa ja vaja vahetada. Maksab umbes 50euri.
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: E46 2001 salongi vent

Postitus Postitas Ma®tin »

Pigem ikka mootor, mul oli mõlemal e46-l sama jama, vahel aitas kapoti pauguga kinni löömine. Siil on ju reostaat, sel puhul oleks nii, et puhub koguaeg täisvõimsusel või lihtsalt ühel mingil kindlal astmel ja nuppu näppides midagi ei muutu.
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: E46 2001 salongi vent

Postitus Postitas Ma®tin »

Ole rahulik.
Kuid jah, väljendus polnud tõesti piisavalt täpne. Siil ise tõesti ilmselt pole reostaat (ei ole ühtegi vahetanud ega laiali lammutanud) , kuid tema ülesanne on sama.

BTW, TSI alafoorumi all on ka fsu-d reostaadiks nimetatud, saad seal ka ära mainida.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: E46 2001 salongi vent

Postitus Postitas ttsys »

Tegemist on pooljuhiga ja seetõttu täiesti vale eeldus või oletus, et selle viga selliste nn reostaadile omaste äärmustega avaldub. Kasuta otsingut ja leiad kindlasti veel rohkem selgitusi.
Ma®tin kirjutas:Siil on ju reostaat, sel puhul oleks nii, et puhub koguaeg täisvõimsusel või lihtsalt ühel mingil kindlal astmel ja nuppu näppides midagi ei muutu.
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: E46 2001 salongi vent

Postitus Postitas Ma®tin »

Olgu mis ta on, ma pole elektrik, kuid millegipärast on enamik (igaksjuhuks ei väida, et kõik, kuna terve foorum mul ka peas pole) foorumikasutajaid vahetanud siili just selle tõttu, et see ei allu reguleerimisele ja töötab nii nagu ise tahab ja näiteks jääb ka ventilaator tööle pärast võtme süütelukust eemaldamist.
Viimane olukord oli ka ühel tuttaval.

Samuti on siin kasutajaid, kes on teemalgatajaga samade sümptomitega vahetanud ventilaatori, mitte siili. Ja ennäe imet, probleem lahendatud.

Ma ei pretendeeri siin mingile absoluutsele tõele, mu jutt vaid põhineb reaalsetel juhtumitel, kuna seoses enda E46-tega oli vaja asjas selgust saada.


E: Kõige oma jutu juures eeldan ma seda, et kui ventilaator töötamise ajal, on kõik nii nagu peab, ehk siis puhub täpselt nii nagu reguleeritud on ja reageerib igale nupuvajutusele.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: E46 2001 salongi vent

Postitus Postitas ttsys »

Minuarust sa just kiusad teemaalgatajat ja tekitad talle lisatööd juurde.
Võin kinnitada, et nii enda kunagisel autol kui veel mitmel-mitmel on just selliste sümptomite taga esmajoones siili rike. Lihtsalt meelevaldne ja eksitav on see, kui lubad teema algatajale, et eest kõige lahti kiskumine mingit abi või selgust toob.
Ma®tin kirjutas:Olgu mis ta on, ma pole elektrik, kuid millegipärast on enamik (igaksjuhuks ei väida, et kõik, kuna terve foorum mul ka peas pole) foorumikasutajaid vahetanud siili just selle tõttu, et see ei allu reguleerimisele ja töötab nii nagu ise tahab ja näiteks jääb ka ventilaator tööle pärast võtme süütelukust eemaldamist.
Viimane olukord oli ka ühel tuttaval.

Samuti on siin kasutajaid, kes on teemalgatajaga samade sümptomitega vahetanud ventilaatori, mitte siili. Ja ennäe imet, probleem lahendatud.

Ma ei pretendeeri siin mingile absoluutsele tõele, mu jutt vaid põhineb reaalsetel juhtumitel, kuna seoses enda E46-tega oli vaja asjas selgust saada.


E: Kõige oma jutu juures eeldan ma seda, et kui ventilaator töötamise ajal, on kõik nii nagu peab, ehk siis puhub täpselt nii nagu reguleeritud on ja reageerib igale nupuvajutusele.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: E46 2001 salongi vent

Postitus Postitas enn1 »

FSU'd kontrollida/vahetada on ju kordades lihtsam, kui soendusmootorit maha lammutada :roll:
Vasta