e36 juhtmed kindalaeka taga.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
AiwooR
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: 26.12.2010 12:03 38
Peamine sõiduk: E39 525D Touring
Asukoht: Lääne-Virumaa

e36 juhtmed kindalaeka taga.

Postitus Postitas AiwooR »

Tere, oleks küsimus, et vb keegi oskab öelda, mis juhtmetega tegu on kindalaeka taga. Nimelt on must karp, kuhu tuleb hunnikus juhtmeid sisse. aga ei ole mitte millegagi ühendatud, et mille jaoks nad seal on.

Pilt
siim320
Huviline
Postitusi: 1157
Liitunud: 20.08.2013 15:50 02
Peamine sõiduk: BMW 320

Re: e36 juhtmed kindalaeka taga.

Postitus Postitas siim320 »

Tõsta Vaip põrandalt ülesse , leiad sealt alt ka need ja siis taga tuledesees on need ka veel,jne MUl vähemalt on ,aga milleks vajalikud, ei tea ;) OOtan ise ka huviga vastust
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: e36 juhtmed kindalaeka taga.

Postitus Postitas Heix »

Tegemist on niiöelda massiterminaliga,massjuhtmed lihtsalt ühte kohta toodud.
E36 m50b20
Kasutaja avatar
AiwooR
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: 26.12.2010 12:03 38
Peamine sõiduk: E39 525D Touring
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: e36 juhtmed kindalaeka taga.

Postitus Postitas AiwooR »

lihsalt niisama tulevad juhtmed nendesse mustadesse plastik ribadesse ja ei ole mitte millegagi ühendatud ? ei omavahel ega ka mitte ühegi teise juhtmega ? ja seal on nii peenikesed juhtmed kui ka jämedad, ühe autojaoks on **** palju massijuhtmeid siis, need juhtmed on nii üleval pool seda kasti kui ka allpool.
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Re: e36 juhtmed kindalaeka taga.

Postitus Postitas Kustas »

AiwooR kirjutas:lihsalt niisama tulevad juhtmed nendesse mustadesse plastik ribadesse ja ei ole mitte millegagi ühendatud ? ei omavahel ega ka mitte ühegi teise juhtmega ?
Küllap nad seal plastik ribade sees omavahel ikka ühendatud on.
AiwooR kirjutas:ja seal on nii peenikesed juhtmed kui ka jämedad, ühe autojaoks on **** palju massijuhtmeid siis, need juhtmed on nii üleval pool seda kasti kui ka allpool.
Voolu liikumiseks on vaja suletud ringi, st, et vool saaks liikuda aku (või siis generaatori) negatiivsest terminalist aku positiivsesse terminali, on vaja (pikendus)juhtmed tuua elektriseadeldisele mõlemast terminalist. BMW-des on aku negatiivse terminali pikenduseks auto kere. Kuna aga igale elektriseadeldisele on kereühendust eraldi teha mõttetu, siis seal sinu pildiga näidisel ongi lähedal asuvate seadeldiste negatiivse poole juhtmed kokku toodud, kust siis mõni paksem juhe edasi keresse viiakse.

EDIT:

kuna mul on igav, siis ma tegin sulle väga lihtsa joonise auto elektrisüsteemist. Sinu must plastik riba on midagi sarnast, nagu on punkt 1 seal joonises. Punane nool on elektrivool, kui auto mootor ei tööta. Sinine nool kehtib siis, kui auto mootor töötab, ning voolu allikas ei ole mitte aku, vaid generaator. Aku on sellisel juhul kõigest voolu tarbija.

Vajuta pildil:
Pilt
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
AiwooR
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: 26.12.2010 12:03 38
Peamine sõiduk: E39 525D Touring
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: e36 juhtmed kindalaeka taga.

Postitus Postitas AiwooR »

ei noh sellest ma saan aru jah, aga niipalju kui mina nägin ja lammutasin seda, siis need juhtmed küll omavahel ühendatud ei olnud, eks kui aega saan, siis lammutan uuesti laiali ja teen paar pilti, võimalik et mälu petab lihtsalt selles osas, aga aitäh siiski vastuse eest.
Vasta