BMW E46 318i Vanos/Valvetronic

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
tafffguy
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 15.10.2012 12:22 12

BMW E46 318i Vanos/Valvetronic

Postitus Postitas tafffguy »

Nii, mul selline jutt: Mõnda aega tagasi hakkas auto käivitades imeliku häält tegema, käivituks täpselt nagu diisel mootor, hääl on vähemalt selline, aga see alati max 2 seki, siis käib nii nagu peab, ei mingeid muid probleeme, uurisin kohe selle kohta, vanemad asjatundjad, kes oskasid üle üldist infot anda arvasid, et tõukurid läbi, ehk ei tõmba õli survet kohe üles ja sellest ka selline hääl. Sai ka arvuti järgi pandud, seal näitas mingit vanose viga, ei osanudki tegelt kuidagi reageerida, uurisin edasi, öeldi, et vanose viga, et selle jaoks eraldi remontkomplekt ja tuleks viia mõne BMW asjatundja kätte, pole siiani veel muretsenud, kuid täna kuulsin veel ühe teadja käest, et sellel mootoril (2.0 105kw) ei ole üldse vanos, vaid hoopis valvetronic, et see ikka veits erinev, kui vanos. See selleks, soovitas ta igaljuhul, et tuleks see asi ikkagi ära lasta teha. Jutt pikk ja segane, aga kirjutasin ära kõik mis vähegi tean, tundub nagu oleks kõik selge, aga tahtsin veel enne asja ettevõtmist mõne asjaga kokkupuutunu arvamust kuulda, et mis on tagajärjed, kui ruttu tuleks asi ära teha, parim koht, kus lasta seda teha ning muidugi, mis võib kogu kupatuse orienteeruv hind olla. Igatahes, kõik arvamused ja teadmised on teretulnud ning kõige eest olen ka väga tänulik ;)
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: BMW E46 318i Vanos/Valvetronic

Postitus Postitas teet82 »

Otseselt siit jutust aru ei saa, et mis mootoriga tegemist on..
Vanos ja Valvetronic võivad ju korraga ka olla samal mootoril, need on erinevate ülesannetega süsteemid. Kahtlen, kas Vanose remondikomplekte on saada N-seeria mootoritele, nende tööpõhimõte on hoopis teine kui vanadel R6 Vanostel.
Olen ise ka näinud ühte 318i-d N42 mootoriga, mis käis kogu aeg nagu diisel, hunnik veakoode sees. Kui õigesti mäletan, siis oli ka väljalaske nukkvõlli/vanose viga, sarnaselt sinu masinale. UM oli sellele masinale juba teinud kunagi ammu mingi remondikalkulatsiooni, kus oli juttu keti/taldade/pinguti vahetusest, tõenäoliselt on see töö juba ühe korra tehtud siis. Vabalt võib sama häda olla jälle, kui võõras heli mootoris ja nukkvõllide asendid valed. :?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
tafffguy
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 15.10.2012 12:22 12

Re: BMW E46 318i Vanos/Valvetronic

Postitus Postitas tafffguy »

Jaa, ega ma isegi täpselt selle mootori kohta ei tea, üks räägib üht, teine teist. Eks targem on lihtsalt kuskile asjatundjate kätte viia, siis saab kindla vastuse, aga tänud sellegi poolest ;)
Kasutaja avatar
Andreks
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 13.07.2013 02:10 41
Peamine sõiduk: Bmw 318ci E46
Asukoht: Tartu

Re: BMW E46 318i Vanos/Valvetronic

Postitus Postitas Andreks »

tafffguy kirjutas:Jaa, ega ma isegi täpselt selle mootori kohta ei tea, üks räägib üht, teine teist. Eks targem on lihtsalt kuskile asjatundjate kätte viia, siis saab kindla vastuse, aga tänud sellegi poolest ;)
Ära seda mootorit kuskile nn. "ma olen mootoreid teinud küll" mehe kätte vii :D. Kuna Sa vahetasid õli, mis õli sa sinna panid?
MardoV
Huviline
Postitusi: 631
Liitunud: 08.02.2009 17:02 40
Asukoht: tallinn

Re: BMW E46 318i Vanos/Valvetronic

Postitus Postitas MardoV »

mis asjast saanud on?
Vasta