E91 Küsimus Webasto kohta!

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
ImreR
Klubiliige
Postitusi: 2609
Liitunud: 26.03.2006 21:10 40
Peamine sõiduk: BMW E39 530d
Asukoht: Hiiumaa

E91 Küsimus Webasto kohta!

Postitus Postitas ImreR »

Nimelt asi selles, et igal hommikul kui kasutan on salongi temp. erinev. Kasutan pulti. Kas pean eelnevalt õhtul kliima seadistama Webasto jaoks(siseringlus, klaasi peale, temperatuur jne.)? Samas kui Webasto töötab, siis on kliima displeil ees ainult ventilaatori märk ja mitte midagi muud. Kas see peaks olema kohe idles mingite setingutega? Lisaks see, et mis temperatuuri juures peaks olema jahutusvedelik kui õues on umbes 0-5 kraadi ja Webasto on töötanud u. 20 minutit? Minul on see pea alati 15 kraadi ümber. On see okei?
Võiks rääkida need, kes on kursis selle mudeli eelsoojenduse hingeeluga!
EBK Kossutiim
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7837
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E91 Küsimus Webasto kohta!

Postitus Postitas arnis »

Kui on automaatne kliimaseade, siis webasto töö ajal on tal enda valitud sätted, mitte sinu omad.
15 kraadi on sul jahutusvedelik seal, kus on temperatuuriandur? Kui soe vesi on ära lõigatud sellest
kohast, kus sul temp-andur, siis on see üsna mõistlik.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
ImreR
Klubiliige
Postitusi: 2609
Liitunud: 26.03.2006 21:10 40
Peamine sõiduk: BMW E39 530d
Asukoht: Hiiumaa

Re: E91 Küsimus Webasto kohta!

Postitus Postitas ImreR »

Okei, et kui tuba on mõnel hommikul jahedam, siis see ei tulene sellest, et mul on seatud kliima väiksemale temperatuurile või ülevalt on külma peale keeratud?
Vedeliku temp. andur saan aru võibolla siis suure ringluse küljes vms.? Nii ka ju olla ei saa...
EBK Kossutiim
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7837
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E91 Küsimus Webasto kohta!

Postitus Postitas arnis »

Mismõttes ei saa. Temp andur peakski uurima, mida mootor teeb, mitte mida vesi ahjus teeb.
Muidu ahjus on oma andur, aga seda näed sa diagnostikaga.
Kui E91 puhub webasto tsükli ajal keskmistest aukudest, siis sinise peale keeratud
rullik puhub arvatavasti külma jah.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
ImreR
Klubiliige
Postitusi: 2609
Liitunud: 26.03.2006 21:10 40
Peamine sõiduk: BMW E39 530d
Asukoht: Hiiumaa

Re: E91 Küsimus Webasto kohta!

Postitus Postitas ImreR »

Ma ei tea, kas mul saabki muuta seda õhuvoolu nagu 5. ja 7. seerial. Pole uurinudki kui aus olla. Igatahes nüüd siis panen õhtuti selle rulli alati sooja peale.
No ma mõtlesin seda, et kui suurt ringi ei toimu, siis kui termostaat pekkis, siis peaks ju ka tempi ikkagi näitama? Ma vist panen nüüd midagi väga puusse :D

Igatahes tänud sulle, sain oma vastused kätte!
EBK Kossutiim
Vasta