E46 320d 100kw tõmbab kinni.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
h.m.m
Huviline
Postitusi: 518
Liitunud: 22.09.2013 17:31 49

E46 320d 100kw tõmbab kinni.

Postitus Postitas h.m.m »

Tervist, mure siis autoga, et mootor poob kinni kiirendades, tujurikkuja käib kah üless, alla.
Vahest, aga väga harva sõidab ilusti.

Tegin arvutiga veakoodilugemise ja ütles, et "Control timing device", mis tuli siis kui pöörded jõudsid 1.9k rpm peale.

Nagu aru olen saanud siis ksp katki või vale nurga all ? Või on äkki hoopis mingi andur katki ja saab remondiga ise hakkama...

kahjuks ei oska öelda millal ja kuidas see viga tuli st. et automüüja ütles, et viga hoopis kaktises õhulugejas.
Kasutaja avatar
h.m.m
Huviline
Postitusi: 518
Liitunud: 22.09.2013 17:31 49

Re: E46 320d 100kw tõmbab kinni.

Postitus Postitas h.m.m »

Egr on üldse vahelt ära lõigatud
Kasutaja avatar
h.m.m
Huviline
Postitusi: 518
Liitunud: 22.09.2013 17:31 49

Re: E46 320d 100kw tõmbab kinni.

Postitus Postitas h.m.m »

Kui paagi tühjaks lasen, siis peale tankimist mõni aeg töötab. :roll:
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E46 320d 100kw tõmbab kinni.

Postitus Postitas teet82 »

h.m.m kirjutas:Nagu aru olen saanud siis ksp katki või vale nurga all
Kui arvuti juba taga on, siis miks ei vaata süütenurga väärtusi, etteantud ja tegelik nurk peaks ju nähtavad olema. Ja kõigil pumpadel peaks süütenurga keeramine toimuma kütuserõhuga, mingi seos paagiga on täiesti võimalik. Igal pool võib kuulda nurinat, et miks diagnostika nii kallis on, sõber loeb 5 EUR eest veakoode... No eks te käige siis sõbra juures veakoode lugemas :D
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
h.m.m
Huviline
Postitusi: 518
Liitunud: 22.09.2013 17:31 49

Re: E46 320d 100kw tõmbab kinni.

Postitus Postitas h.m.m »

Igaljuhul täna vaadates oli selline veakood nagu charge pressure control, mis vahest tuleb ja kaob. Võtsin kõik plastikud ja asjad eest nihhi, mõni vaakumvoolik vajas vahetust, turbo geomeetria liikus kenasti, tulemus sama.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E46 320d 100kw tõmbab kinni.

Postitus Postitas teet82 »

h.m.m kirjutas:täna vaadates oli selline veakood nagu charge pressure control
Ma küsiks jälle, et miks ei vaadanud küsitud ja reaalset väärtust proovisõidul :D
Alustuseks oleks vaja teada, et kas rõhku on liiga palju või liiga vähe. Kui on ülerõhk, siis pole mõtet vaakumvoolikutest auke otsida jne..

Minu meelest need mootorid on paljud kuidagi sassis omadega, annavad mingeid imelikke veakoode ja ei taha kuidagi toimida. Kas mingi ebaõnnestunud chip-tuning äkki, ei oskagi arvata midagi.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Vasta