BMW E90 FRM´i lühisekaitse, kes saaks nullida Tartus?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
KP099BCX
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 10.11.2015 13:49 25
Peamine sõiduk: BMW 320i E90

BMW E90 FRM´i lühisekaitse, kes saaks nullida Tartus?

Postitus Postitas KP099BCX »

Tere,

kas on kedagi kes oskab nullida lühisekaitset FRM'is, asukohaks on Tartu?

Probleemi kirjeldus järgmine, eelmine omanik on vahetanud tagurdustule pistiku ära aga eelnevalt on sõitnud selle vana pistikuga tükk aega ja seetõttu on läinud FRM'is lühisekaitse peale. Vähemalt hetkel on aimdus, et võiks olla selle viga. Uurisin siin ja foorumikaaslasel olevat samasugune probleem olnud. Kui keegi teab kedagi kes saaks seda teha või kohta kus saaks teha siis võite teada anda?.

Tasu kokkuleppel ja lisainfo PS või 55951913.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: BMW E90 FRM´i lühisekaitse, kes saaks nullida Tartus?

Postitus Postitas ttsys »

E90 ei ole selline värske kurk, millel mingit eriti udupeent pardakontrolli, mis a la Mihkli Kit-i laborit vajavad. See moodul tuleb sisuliselt iseseisvalt sellest olekust välja peale vea kadumist ja ahelad kontrollitakse peale igat magamajäävat käivitust vastavalt.
Seal on mingi suurem tõrge, kui süsteem ei suuda ise ennast korda seada. Võibolla on tuledega mingit sokki tehtud ja näiteks kodeeringud ära muudetud(?) Diagnostikat on vaja ja ka käed mustaks teha.
Ranno
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 23.09.2010 10:57 32
Peamine sõiduk: BMW 330d F31
Asukoht: Pärnu

BMW E90 FRM´i lühisekaitse, kes saaks nullida Tartus?

Postitus Postitas Ranno »

ttsys kirjutas:E90 ei ole selline värske kurk, millel mingit eriti udupeent pardakontrolli, mis a la Mihkli Kit-i laborit vajavad. See moodul tuleb sisuliselt iseseisvalt sellest olekust välja peale vea kadumist ja ahelad kontrollitakse peale igat magamajäävat käivitust vastavalt.
Seal on mingi suurem tõrge, kui süsteem ei suuda ise ennast korda seada. Võibolla on tuledega mingit sokki tehtud ja näiteks kodeeringud ära muudetud(?) Diagnostikat on vaja ja ka käed mustaks teha.
Ei tule see ise maha. Minu omal oli ostes juhe katki. Juhe sai parandatud, tuled põlema ei hakanud. Tool32'ga saab vaadata kas on lühisekaitse aktiivne ja ka ära nullida selle.

Sent from my Nexus 6
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: BMW E90 FRM´i lühisekaitse, kes saaks nullida Tartus?

Postitus Postitas ttsys »

Ega ei hakkagi kohe samal hetkel peale remonti kohe tööle ehk nn vana ahela kontrolli järgselt. Peale magamiskäivitust teeb moodul ahela kontrolli ja kui ahel ok siis pannakse ka pinge peale. Arvutiga saab lihtsalt seda ahela kontrolli käivitada/kiirendada, mida teeb ka auto iseseisvalt teatud aja tagant.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: BMW E90 FRM´i lühisekaitse, kes saaks nullida Tartus?

Postitus Postitas teet82 »

Olen ka seda teemat huvi pärast uurinud ja välismaistest foorumitest on jäänud mulje, et moodul läheb ikka konkreetselt lukku ja esindus seda lahti ei tee, tahavad uut panna.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Ranno
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 23.09.2010 10:57 32
Peamine sõiduk: BMW 330d F31
Asukoht: Pärnu

Re: BMW E90 FRM´i lühisekaitse, kes saaks nullida Tartus?

Postitus Postitas Ranno »

ttsys kirjutas:Ega ei hakkagi kohe samal hetkel peale remonti kohe tööle ehk nn vana ahela kontrolli järgselt. Peale magamiskäivitust teeb moodul ahela kontrolli ja kui ahel ok siis pannakse ka pinge peale. Arvutiga saab lihtsalt seda ahela kontrolli käivitada/kiirendada, mida teeb ka auto iseseisvalt teatud aja tagant.
Ma sõitsin vähemalt nädal aega ilma tuledeta ringi peale juhtmete korda tegemist, kuni ma juhtme kätte sain et lühise counter ära nullida. Esindusest taheti üldse uus FRM panna, väideti et seda lühisekaitset ei saagi muud moodi maha. Ma ei ole ka ainuke kellel täpselt sama probleem on, siin foorumis olen näinud vähemalt kolme ja ise aitasin Pärnus ühel autol selle ära nullida. Seega Su jutt ei vasta kohe kuidagi tõele, see lühisekaitse ei tule ise maha.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: BMW E90 FRM´i lühisekaitse, kes saaks nullida Tartus?

Postitus Postitas ttsys »

Ma annan alla ja ütlen, et ma ei ole optimist, et FRM seda teeb. Mitte segi ajada FRM2/FRM3, mida saab modida. Tõde ongi vahel räpane.
Ranno
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 23.09.2010 10:57 32
Peamine sõiduk: BMW 330d F31
Asukoht: Pärnu

Re: BMW E90 FRM´i lühisekaitse, kes saaks nullida Tartus?

Postitus Postitas Ranno »

ttsys kirjutas:Ma annan alla ja ütlen, et ma ei ole optimist, et FRM seda teeb. Mitte segi ajada FRM2/FRM3, mida saab modida. Tõde ongi vahel räpane.
Minu autos on ka FRM1. Nii palju kui ma välismaa foorumitest selle lühisekaitse kohta lugesin, siis FRM1'l ja FRM2'l polnud selles osas mingit erinevust. FRM3 kohta ma ei uurinud. Mida Sa modimise all mõtled?
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4370
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: BMW E90 FRM´i lühisekaitse, kes saaks nullida Tartus?

Postitus Postitas PeeterA »

Vahet pole mis number selle FRM-i ees on. Lukku lähevad nad kõik, kui pirn läbi põlenud ja seda pikalt ignoreerida.

Reset'i õpetus küll Saksa keeles, kuid kes tahab aru saada see saab.
http://www.coding-expert.de/p/reset-des ... nters.html
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: BMW E90 FRM´i lühisekaitse, kes saaks nullida Tartus?

Postitus Postitas teet82 »

Ei tea kas läbi põlenud pirni pärast lukku läheb, pigem vist ikka lühise pärast.
Mingis foorumis oli see asi hästi lahti seletatud, aga ei leia üles seda teemat hetkel. Mälu järgi 50 korda lühise registreerimist paneb mooduli lukku, mingit mooduli versiooni pidavat esindus saama 4 korda nullida ja mingeid ei saa üldse, jääb ainult see tool32 variant.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: BMW E90 FRM´i lühisekaitse, kes saaks nullida Tartus?

Postitus Postitas ttsys »

Kui on Tools32 teostatav siis peab saama ka otse eeprom-i üle kirjutada. Järelikult peab saama osta ka juba kasutatud/taastatud FRM-e. Kui muidugi üldse selles FRM-is on antud juhul probleem. Arvutit pole see auto seni näinud nagu ma aru saan?
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4370
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: BMW E90 FRM´i lühisekaitse, kes saaks nullida Tartus?

Postitus Postitas PeeterA »

Sama kamm E60-tel kah. Mitmel autol pidanud tulemoodulit reset'ima kuna läbipõlenud angel eye pirni tõttu toide lõplikult katkestatud. Olen näinud ühte E60-t, millel oli angel eye pirnile teadmatusest uus toitejuhe veetud :lol:
tel. 51 949 859
Vasta