E30 320i probleem elektrisüsteemis

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Aak
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 06.07.2009 19:35 03
Asukoht: Tallinn

E30 320i probleem elektrisüsteemis

Postitus Postitas Aak »

83-da aasta rullikat hakkas hiljuti vaevama kummaline probleem: suvalisel hetkel sõidu ajal langeb elektrisüsteemis pinge äkitselt väga madalale, tuled armatuuris muutuvad tuhmiks, ventilaator ja kojamehed ei toimi enam normaalkiirusel ja viimaks hakkab ka mootor puterdama. Samas laadimise märgutuli põlema ei hakka. Keeran siis süüte välja ja selgub, et aku on täiesti tümaks tõmmatud. Kui nüüd auto käima tõmmata või aku täis laadida ja käima panna, on kõik jälle korras. Akus viga ei ole, olen proovinud kahe akuga. Minu korraliku aku keeras see lühis igatahes tuksi. Muidu laeb genekas normaalselt, pinge süsteemis 14V kandis.

Milles võiks viga olla? Genekas? Mingi muu lühis? Ei oska kuskilt otsida, sest viga pole püsiv.
Kasutaja avatar
TELK
Huviline
Postitusi: 1620
Liitunud: 24.10.2006 22:29 13
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Uus Saue vald

Re: E30 320i probleem elektrisüsteemis

Postitus Postitas TELK »

Vaata mootori ja kere vaheline mass kaabel üle.
Aak
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 06.07.2009 19:35 03
Asukoht: Tallinn

Re: E30 320i probleem elektrisüsteemis

Postitus Postitas Aak »

Massikaabel ok - testriga mõõtes ei viidanud kehvale massile, igaks juhuks puhastasin nüüd klemmid ära ka. Aga pean mainima, et mina ei suutnud välja mõelda, kuidas kehv mootori mass suudaks aku loetud sekunditega tühjaks tõmmata.

Geneka harjadega sama teema - saan aru, et kulunud harjad põhjustaksid puudulikku laadimist aga mitte antud jama. Geneka dioodi mõõtsin ka üle, toimib, lastes voolu ainult ühte pidi läbi.
Aak
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 06.07.2009 19:35 03
Asukoht: Tallinn

Re: E30 320i probleem elektrisüsteemis

Postitus Postitas Aak »

Geneka harjad olid tõesti üsna kulunud, panin uued peale. Aku ostsin ka uue. Praegu tundub asi igatahes timmis olevat. Tänud vastajatele!
Vasta