küsimus e36 abs anduri kohta

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
granary
Huviline
Postitusi: 227
Liitunud: 22.12.2008 14:09 26

küsimus e36 abs anduri kohta

Postitus Postitas granary »

Jätsin talveks auto seisma ja kui kevadel jälle sõitma hakkasin läks ABS tuli põlema. Algul kustus see küll paaril korral ära, kuid lõpuks jä see ikka põlema ja enam ei kustunud. Käisin diagnostikas ja viga tundus olevat paremas ABS anduris. Vahetasin selle ära, aga tuli jäi ikka põlema. Kas tuli peaks ise ära kustuma või peaks dagnostikas vea ära kustutama?
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7837
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: küsimus e36 abs anduri kohta

Postitus Postitas arnis »

Mis sa sinna "uueks" jupiks panid? Vabalt katkine/mittetöötav asjandus.
Või katki on mädanenud hoopiski kaabel, mitte andur ise.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Re: küsimus e36 abs anduri kohta

Postitus Postitas prelude20 »

Kontrolli uuesti üle. Mul läks kaks andurit päevase vahega :D . Mul peale uue jupi panekut kustus ise tuli ära.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: küsimus e36 abs anduri kohta

Postitus Postitas teet82 »

Kasutan suvalist teemat küsimiseks, ei hakka uut tegema:
E36-l jookseb koos ABS-i anduri juhtmega mingi massjuhe anduri kinnituspoldist kere külge. Kui tähtis see on, kas see peab terve olema kindlasti ja mõjutab midagi? ABS-i tule sain kustu anduri vahetusega ja ei viitsinud seda massjuhet parandada kui kõik on ära mädanenud seal.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
illukas316
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 13.11.2011 19:41 12
Peamine sõiduk: E61 525xd

Re: küsimus e36 abs anduri kohta

Postitus Postitas illukas316 »

http://cdn.johnywheels.com/2016/01/31/b ... 5675c5.jpg

Vbla täitsa vale auto skeem, aga selle järgi ei ole mingeid lisamasse anduritel. Kas see ei või olla kellegi 'aretis' sul seal?

(Üldiselt ei tohiks andurid üleüldse töötadagi, kui nende signaali miinus on massi ühendatud. Kaks täiesti erinevat vooluringi on toite mass ja andurite miinus.)
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: küsimus e36 abs anduri kohta

Postitus Postitas teet82 »

Olen sellist juhet ka varem E36 juures näinud, ju siis on ikka tehasest pandud need. Arvatavasti ta polegi ABS anduri enda mass, ta on lihtsalt sama poldi all. Mingi mõte seal peab ikka olema, äkki staatilise elektri pärast :?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
illukas316
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 13.11.2011 19:41 12
Peamine sõiduk: E61 525xd

Re: küsimus e36 abs anduri kohta

Postitus Postitas illukas316 »

Klotsi kulumisandurit ei ole selle ratta peal?
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1768
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Re: küsimus e36 abs anduri kohta

Postitus Postitas Roland325 »

Kasutaks ka teemat ära, kuna endal parempoolse esimese anduri vahetus ees. Et kuidas vana andur kätte saada? On vaja mingit eritööriista või tuleb lihtsalt ära?
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: küsimus e36 abs anduri kohta

Postitus Postitas teet82 »

illukas316 kirjutas:Klotsi kulumisandurit ei ole selle ratta peal?
Sai vahetatud esimene parem, seal ei tohiks olla kulumisandurit. Leidsin mõne teema välismaistes foorumites selle juhtme kohta, aga seal ka kindlat selgitust polnud.
Roland325 kirjutas:Et kuidas vana andur kätte saada?
Kui pole ammu vahetatud seda, siis põhimõtteliselt pead selle tükkidena välja lõhkuma. Suur oht on kinnituspolt sisse murda, hea oleks kuumutada seal eelnevalt. Piduriketta võib maha võtta, siis on ruumi rohkem ja saab anduri tagumise otsa kohe küljest lüüa. Iseenesest on see andur plastmass, õhukesest plekist kestaga, raske teda lõhkuda pole. Auk tuleb roostest puhtaks kraapida, et uus andur vabalt sisse läheks.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1768
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Re: küsimus e36 abs anduri kohta

Postitus Postitas Roland325 »

Ok, tänud. Polt tuli ilusti lahti aga andur käega tõmmates ei liikunud, polnud aega rohkem tegeleda sellega. Nüüd tean, kuidas asjale läheneda :)
Vasta