K:EL.akna lüliti pirni vahetus?Lahendus juba olemas!

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
Enrico_P
Huviline
Postitusi: 337
Liitunud: 10.04.2005 11:14 42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

K:EL.akna lüliti pirni vahetus?Lahendus juba olemas!

Postitus Postitas Enrico_P »

Kuidas saaks vahetada elektriakna lüliti pirni.Kookisin küll kõik lahti ja nägin et punane pirn on kinni tinutatud.Kuidas oleks kergem vahetada pirni nii, et ei pea tinutama hakkama?Või on kõige kergem osta uus lüliti sisu?Palju see sisu maksab üldse?
Viimati muutis Enrico_P, 16.01.2006 22:50 33, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

ise vahetasin e36 el. akna lylitite pirnid punaste LEDide vastu 2 päeva tagasi... tulemus sai väga hea... muidugi jamamist oli kokku 2-3 tunnijagu, et 6'el lülitil need ära vahetada
Markii7
Huviline
Postitusi: 259
Liitunud: 05.08.2003 16:01 24
Asukoht: Reval

Postitus Postitas Markii7 »

hollow kirjutas:ise vahetasin e36 el. akna lylitite pirnid punaste LEDide vastu 2 päeva tagasi... tulemus sai väga hea... muidugi jamamist oli kokku 2-3 tunnijagu, et 6'el lülitil need ära vahetada
Jootsid uued led id sinna siis või? Endal ka ei põle, jama lugu.
Kas Tevalos saab lasta teha?
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Markii7 kirjutas:
hollow kirjutas:ise vahetasin e36 el. akna lylitite pirnid punaste LEDide vastu 2 päeva tagasi... tulemus sai väga hea... muidugi jamamist oli kokku 2-3 tunnijagu, et 6'el lülitil need ära vahetada
Jootsid uued led id sinna siis või? Endal ka ei põle, jama lugu.
Kas Tevalos saab lasta teha?
kuna tuttavad töötavad tevalos, siis tean, et nemad seda tööd ette ei võta kuna jootmine suht piiratud juurdepääsuga ja alus on plastmassist... nad ei taha võtta vastutust kui selle lylitiga midagi juhtuma peaks... kuna ise olen seda teinud, siis mingi summa/teene eest võin selle ära teha LEDid, takistid ja muu kola on mul endal olemas aga nii kiiresti küll ära ei teeks kui endal tegin... võiks seda teha kui aja surnuks löömise asemel
PS! LEDe võib panna sinna punaseid, siniseid, kollaseid, rohelisi... heledamalt põlevaid ja tumedamalt põlevaid... mul läksid sisse mingid tumedamad punased... päeval on roosakad aga öösel ilustii punased ja ei käi ka närvidele oma heledusega
Markii7
Huviline
Postitusi: 259
Liitunud: 05.08.2003 16:01 24
Asukoht: Reval

Postitus Postitas Markii7 »

Väga tore. Millal Sul selline aeg tekib? Hind? Tahan võimalikult orig. lähedast lahendust.
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

originaalis on seal kas tavaline pirn või oranz LED,
pirni ega oranzi LEDi pole pakkuda võimalikultlähedane on siis kas punane (mis jääb minumeelest väga kena) või kollane
LEDide hinnad vaata tevalost (sest ise saan nad sealt) ja nuh töörahaks mingi 25.- per lyliti näiteks

muidu on olemas ka 2 LEDi oranzi mis enda lylititest välja sai võetud aga seda kui kauaks nad tööle jäävad selle kohta pead ei julge anda

seda milline näeb välja punane, seda on võimauls minu enda autost vaadata

Edit: aja suhtes teeks nii, et kui sul on 4x el. aken, ja tahad kõikidel vahetada, siis võtaks kõigepealt 2 (tagumist näiteks) ja pärast 2 esimest... siis ei pea mingi X aega ringi sõitma nii et aknaid avada ei saa

Edit2: kui sul on nad läbi põlenud, siis ma arvan, et sul tegemist pirnidega mis tahestahtmata läbipõlevad, siis soovitaks kõik nad ära vahetada, et oleks yhtevärvi ja et ei põleks läbi. LEDi eluiga on ~100000 tundi
Kasutaja avatar
Enrico_P
Huviline
Postitusi: 337
Liitunud: 10.04.2005 11:14 42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Enrico_P »

aga palju uus lüliti sisu maksaks?mul oleks vaja aint kolme lülitit.
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

sisu sa tõenäoliselt kuskilt ei saa.... romulas kasutatud lyliti mingi 100eeku uus UMis mingi 400eeku
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Kui juba pirnidest siin jutt on, siis esitaks sellise küsimuse, et kas keegi teab kus kohast saaks ohutulede lüliti sisse pirni... sees oli mingi sokliga asi, aga kui UMi läksin, siis nad ütlesid, et seda pirni ei müü.
Markii7
Huviline
Postitusi: 259
Liitunud: 05.08.2003 16:01 24
Asukoht: Reval

Postitus Postitas Markii7 »

Siinkohal suured tänud huvilisele hollow!
Lülitites nüüd punased LED-id ja tulemusega olen väga rahul! :P
Kasutaja avatar
krs
Huviline
Postitusi: 476
Liitunud: 01.03.2003 17:09 49
Peamine sõiduk: D-max
Asukoht: tartu

Postitus Postitas krs »

ei tea kust Tartu kandis sellisele probleemile võiks abi leida???
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

krs kirjutas:ei tea kust Tartu kandis sellisele probleemile võiks abi leida???
põhimõtteliselt võin teha kõigile soovijaile seda pirnide/ledide vahetust Ledide vastu kui transpordi cargoga ise kinni maksad...

3 lyliti seest vahetada pirnid punaste LEDide vastu läheb umbes 100-130 eeki... olenevalt sellest millised on lylitid
kuna Markii'le tegin siis panin lambist mingi hinna... aga markiil olid kõik lylitid erinevad... 2 polnud erilist probleemi aga ühega sai korralikult keberniiditud et need pudinad sinna sisse mahutada ja siis seal veel jootekolviga ringi mässata

kui mingit hinda tahad, siis tee lyliti tagumisest poolest pilt ja ytlen mis hinnaga seda olen nõus nikerdama

LEDid pärinevad minul tevalost, nii et nende umbkaudse hinna saate tevalo lehelt
3mm punased olid ~15 eeki rohelised ~25 ja sinised ~35
need siis leti hinnad ise saan nendest väheke soodsamalt

Edit: kui meeles, siis teen homme pimedas enda autost pilti kuda need punased välja näevad
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

nii... õhtuks valmib veel üks komplekt kasutajale atomic ja kui hästi läheb, siis homme õhtuks valmib üks komplekt tartusse... piltidega pole ikka asi edasi läinud... siis kui on valge on fotokas kaasas ja siis kui väljas pime on fotokas toas... aga püüan õhtul kasutaja atomic autost seestpoolt pildid ära teha kui õnnestub

igatahes sooviavaldused on teretulnud... 3 lüliti hind koos dioodide ja takistitega + töö lähem 120-150 eeku vahel
2 lülitit = 2x el. aken (~100)
3 lülitit = 2x el aken + katuseluuk (120-150)
6 lülitit = 4x el aken (~150-200)
7 lülitit = 4x el aken + kat. luuk (~170-220)

hinnad olenevad siis lylitist ja on tehtud arvestusega, et tuleb punane LED... teadupärast on neid lyliteid 3 erineva ehitusega sellest ka hinna kõikumine
Kasutaja avatar
krs
Huviline
Postitusi: 476
Liitunud: 01.03.2003 17:09 49
Peamine sõiduk: D-max
Asukoht: tartu

Postitus Postitas krs »

Tartus sain vahetatud pirni Akordis Tähe tänaval. Lülitisse sai valge pirn oranži kummilutiga ja tulemus on täpselt nagu originaal. 1 lüliti läks kokku maksma 30eq.
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

krs kirjutas:Tartus sain vahetatud pirni Akordis Tähe tänaval. Lülitisse sai valge pirn oranži kummilutiga ja tulemus on täpselt nagu originaal. 1 lüliti läks maksma 30eq.
pirni miinus see, et see põleb mingi ajapärast läbi... LEDi eluiga on kordi pikem
Kasutaja avatar
Enrico_P
Huviline
Postitusi: 337
Liitunud: 10.04.2005 11:14 42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Enrico_P »

uued LED´id on väga priimad.sobiva väga hästi teiste valgustitega.Punaste LED´idega on toon samasugune nagu ohutule lüliti valguski.päeval on veits roosat tooni :D
Tänud hollow! ;)
jansi
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 13.11.2005 22:49 30
Asukoht: Tallinn, Eesti

Postitus Postitas jansi »

Tekkis küsimus, et mis takisti sa sinna vahele panid?
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

nu tkisti sõltub konkreetselt LEDi voolu tarbivusest... minu LEDidega läks sinna vahele 1kilo oom
originaal LEDidel on vahel 600-700 oomi
sinise LEDi puhul ~1,2 kilo oomi
Kasutaja avatar
naips
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: 07.03.2005 17:37 30

Postitus Postitas naips »

'Keegi siin voorumis rääkis kunagi,et topis neid sinna ja pidid ka päris ok olema.
http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store. ... 01&lng=est
Kora ise ka sisse piilunud lülitisse,et mulle tundus diood seal sees olevat.
328 M52
Kasutaja avatar
krs
Huviline
Postitusi: 476
Liitunud: 01.03.2003 17:09 49
Peamine sõiduk: D-max
Asukoht: tartu

Postitus Postitas krs »

hollow kirjutas:pirni miinus see, et see põleb mingi ajapärast läbi... LEDi eluiga on kordi pikem
No see käis küll nüüd väga kiiresti :D
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

naips kirjutas:'Keegi siin voorumis rääkis kunagi,et topis neid sinna ja pidid ka päris ok olema.
http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store. ... 01&lng=est
Kora ise ka sisse piilunud lülitisse,et mulle tundus diood seal sees olevat.
osadel LED (ehk diood) oosadel pirnid... kasutaja krs saatis lõpuks lylitid ikkagi tallinna... sest need pirnid mis pandi sisse need andsid saba... üks põhjus mix see nii on on see, et lyliti on kinnine hja pirnid kuumenevad üle ja põlevad maha... samuti mängib rolli auto käivitamine ja voolukõikumised... millele LEDid on märksa vähem tundlikud

sai siis eile pilti ka tehtud aga kuna mul korralik seebikarp, siis pimedas ma ei jõua fotokat niikaua kohapeal hoida, et saaks pildi tehtud... nii et kui keegi tallinnlastest on fotograafiaga sinapeal ja omab head korralikku digi aparaati, siis võiks äkki korra kokku saada ja see inimene võiks teha paar pilti nendest punastest lylititest
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

krs kirjutas:
hollow kirjutas:pirni miinus see, et see põleb mingi ajapärast läbi... LEDi eluiga on kordi pikem
No see käis küll nüüd väga kiiresti :D
sain sinu lylitid ka kätte ja vaatasin sinna sisse... see pirn mille sa tartus lasid panna... see kodanik oli pannud sinna 12v pirni... ma isegi ei imesta et ta läbi põles.... siiski auto toitesüsteem on alates 13,6v
kolmest lylitist 2 on ka tehtid praeguseks... teatav proffesionaalsus hakkkab tekkima :) kui õhtul aega leian, siis teen viimase ka ära... siis saan homme nad sinupoole tagasi teele pista nad... senika aga jääb siis ootama kuni keegi veel soovi avaldab
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

nii... krs peaks ka olema kätte saanud oma lülitid... võib siis ka öelda kas on rahul või mitte.... mina ise jäin rahule... lihtsalt mingi proffesionaalsus hakkab tekkima ja aega kulub vähem ja kvaliteet on parem
Kasutaja avatar
krs
Huviline
Postitusi: 476
Liitunud: 01.03.2003 17:09 49
Peamine sõiduk: D-max
Asukoht: tartu

Postitus Postitas krs »

kindlasti ilusam kui originaal... Kristjan= väga rahul!
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Väike up vanale teemale :)
hollow kirjutas:nu tkisti sõltub konkreetselt LEDi voolu tarbivusest... minu LEDidega läks sinna vahele 1kilo oom
originaal LEDidel on vahel 600-700 oomi
sinise LEDi puhul ~1,2 kilo oomi
Ma ei tea led-idest suurt mitte midagi, missuguse voolutarbimisega led-id siis ikkagi ostma peab?

Ja jube kahju, et mitte mingit pilt sisust siia ei jõudnud, oleks tahtnud näha kuidas sa selle takisti siis ikkagi tinutasid.

Endal tagumised lülitid vajavad valgust.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

kahjuks jah sellel hetkel ei olnud fotokat käepärast... üldiselt olen läinud tevalosse ja kalakäest (kodaniku nimega marko) küsinud ledi ja sinna ka kohe takistit... arvestanud olen, et autos umbes 13V ja LEDe olen valinud nii enmvähem silma järgi, et kui heledalt ta jääb läbi selle lyliti klaasikumama... nii et kahjuks sedasi peast ei oska sulle seda öelda jah... viimati sai tehtud seda asja kasutajale krs.. nii et sellest ikka omajagu aega möödas... nüüd sai endale ka uued lylitid ostetud... eks ma mingi hetk pean seal ka oranzi valguse punaseks ära muutma... püüan siis pilimaterjali ka juurde pista
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Paldiski mnt Tevalo LED-i valikuga ei saanud rahule jääda. Seda mis vaja oli polnud, ostsin muud lihtsalt katsetuseks, ühe lasin kohe vastu taevast. Tuleb käia väha paremini varustatud poes kus saab sobiva tooni ja paraja valgustugevusega toote.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
thend
Huviline
Postitusi: 687
Liitunud: 29.10.2006 23:55 36
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas thend »

hollow kuidas sul nii kaua nende vahetusega aega läks? endal läks ühe lüliti tinutamiseks mingi 10min. max kui sedagi.suht lihtne :) sai ka kompuutil pirinid led-ide vastu vahetatud :)
2006 118D :)
1999 328 CI väikest viisi sõidu rõõmu :) --> Ajalugu
1992 318is rakett :) --> ajalugu.
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

vaata... kui sa teed endale, siis saad sa riskida sellega, et sa selle lyliti peesse keerad ja kui teed kellelegi teisele, siis varud parem aega... ega ma siis seda reaalselt nii kaua ei tee... lihtsalt tasa ja targu, et kui peaks midagi juhtuma, oleks endal ka aega, et asja korda teha
teine asi selles, et eri aegadel on neid toodetud erinevaid... päris alguses pandi lylitisse pirnid sisse, siis nendele vaja tekitada koht kuhu ära mahutada takisti plus see, et liiga kaua ei tohi seal juures jootekolviga tõmmelda... lyliti jalad sulavad viltu sinna lylitisisse ja e saa enam seda lylitit kasutada... veel need lylitus klemmid ei kannata kuuma

Hans: kui sa otsid oranze, siis neid jah tevalos pole... siiani need mis ma olen teinud on olnud enamuses punased, mõned yksikud valged, sinised ja rohelised kah
Kasutaja avatar
Heiki_L
Huviline
Postitusi: 897
Liitunud: 04.08.2004 12:20 44
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Heiki_L »

naips kirjutas:'Keegi siin voorumis rääkis kunagi,et topis neid sinna ja pidid ka päris ok olema.
http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store. ... 01&lng=est
Kora ise ka sisse piilunud lülitisse,et mulle tundus diood seal sees olevat.

panin ka sellise sinna ... punase ... ja ei pidanud midagi vahele panema ega midagi... otse tinutus ja töötab mul juba pikemat aega
Vasta