plokikaane probleem

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
juulius1
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 11.11.2004 13:33 20
Asukoht: tallinn

plokikaane probleem

Postitus Postitas juulius1 »

selline küsimus oleks et kas väliselt on ka võimalik aru saada, et plokikaas on kõver või mõradega??
siis veel selline küsimus et kui palju selle lihvimine makstab,auto on e30 1,8 karpa 85 aasta...

eile tegin nii et külma mootoriga võtsin radikal korgi maha ja panin käima, lasin kuni termomeetri keskele-selle ajani ei ajanud eriti vett välja,ainult tilkus kergelt. ka soojalt niisama töötades ei ajanud vett välja ja termomeetri näit hakkas üle keskmise minema. kui gaasi andsin siis hakkas kohe vett väljaajama. mingi aeg tagasi kahtlustas truumu et plokikaas on kõver-aga ma leidsin hoopis et üks lõdvik oli karpa vastu katki sulanud, mõtlesin et selles oligi viga kuna pritsis sealt vedeliku välja. vahetasin ära ja läks hoopis hullemaks,kohe jumlat keema ja vesi kaus vapsee ära,omaarust õhutasin ka normaalselt aga nüüd on nii et sõites püsi temeratuur selle viimase kriipsu juures ja seisma jäädes tikub üle selle minema. küsimus oleks selline et kaua on võimalik sõita kõvera plokikaanega kui mul tõesti nii on?

tänud juba vastuste eest-olen otsind foorumist vastuseid aga sht ebamäärane värk on olnud... :?
noniii
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Võib õhk olla, kaan kõver, kaanes pragu, tihend õhtal, võiamlusi palju ja üldiselt nii on raske öelda.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Üldiselt ei soovitaks üldse kõveda plokikaanega sõita. Mida kauem sõidad, seda kallimaks läheb remont. Kõik mootoris hakkab selle peale ebameeldivalt kuluma. Silmaga üldiselt välise uurimise puhul kõverat plokikaant ei tuvasta.

Samas radikast vee välja ajamine gaasi andes ei tähenda veel, et kaan kõver on. Termostaadi lahti minnes peaks radika korgi alt pigem mullitamist märkama. Jama võib sul ka selles olla, et termostaat on kinnisesse asendisse kiilunud ja jahutusvedelik käib ainult väikest ringi ning tänu sellele kuumeneb üle. Ise küll seda väga ei usuks antud juhul.
MairoG
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 29.01.2005 22:50 03
Asukoht: Tln ja Läänemaa

Postitus Postitas MairoG »

Kui plokikaant vaja siis mul on üks ülearune ja täiskomplektne olemas, korralik ja pakkuda.
Kui soovi, siis PS abiks, võid ka msnis rääkida (lisasid mind listi mingi päev). ;)
Kasutaja avatar
kaidu
Huviline
Postitusi: 80
Liitunud: 14.10.2003 14:47 52
Asukoht: pärnu

Postitus Postitas kaidu »

jah kunagi läks se ka mul peeti,huljuhul ei ole mina kuulnud ega näinud et selle mootori kaane nõrgad un pragude suhtes aga kõveraks on teda lihtsam ajada.nõrk koht on plokk kugu lähevad poldid sisse.
aj ei tasu sull sellega eriti sõita.põhumõtteliselt ju ainult päeva tõõ see
aint et kaan tuleb kindlasti lihvimisele viia .a nukk toleb ka ära võtta muidu ei saa lihvida.
Kasutaja avatar
juulius1
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 11.11.2004 13:33 20
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas juulius1 »

ok, oleks keegi nõus selle normaalse summa eest ära tegema või äkki on võimalik ise putitada kellegi juures...päris 2 kilo sellise öö est maksta ei tahaks,ennem ostan uue mootori...
noniii
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

juulius1 kirjutas:ok, oleks keegi nõus selle normaalse summa eest ära tegema või äkki on võimalik ise putitada kellegi juures...päris 2 kilo sellise öö est maksta ei tahaks,ennem ostan uue mootori...
Kust sa võtad, et see 2k eest saadud mootor parem on? Ehk 100-krooniga ei tehtagi selliseid töid ära, kui just ise mõistus peale ei hakka. Minul ei hakanud, lasin ka ära teha ja odav just ei tulnud. :|
MairoG
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 29.01.2005 22:50 03
Asukoht: Tln ja Läänemaa

Postitus Postitas MairoG »

tanelp kirjutas:
juulius1 kirjutas:ok, oleks keegi nõus selle normaalse summa eest ära tegema või äkki on võimalik ise putitada kellegi juures...päris 2 kilo sellise öö est maksta ei tahaks,ennem ostan uue mootori...
Kust sa võtad, et see 2k eest saadud mootor parem on? Ehk 100-krooniga ei tehtagi selliseid töid ära, kui just ise mõistus peale ei hakka. Minul ei hakanud, lasin ka ära teha ja odav just ei tulnud. :|
Mina ostsin siinse foorumlase käest endale 2000 krooni eest suvel uue mootori ja sain väga heas korras mootori ja sõidan sellega ka praegult ringi. Nii et leiab vabalt 2000 krooniga uue mootori ;)
M10B18
kusjuures nende hinnaklass jääbki umbes sinna kanti.
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

juulius1 kirjutas:ok, oleks keegi nõus selle normaalse summa eest ära tegema või äkki on võimalik ise putitada kellegi juures...päris 2 kilo sellise öö est maksta ei tahaks,ennem ostan uue mootori...
Kaane tihendi vahetus 700 eeku, helista Aivarile(5062088) ja teeme ära ;)
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Re: plokikaane probleem

Postitus Postitas Hans »

juulius1 kirjutas: ....
mingi aeg tagasi kahtlustas truumu et plokikaas on kõver-aga
.....
Ja Truumu kontrollis, et termostaat töökorras?
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Vasta