e36 kellad ja kliima näidud kustuvad

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
olavi
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 29.04.2003 09:11 33
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

e36 kellad ja kliima näidud kustuvad

Postitus Postitas olavi »

kõik kellad (spido, tahho, kytusekulu jms näidud) ei tööta aegajalt (tausta t uled põlevad, aga seierid lähevad nulli), vahepeal töötavad, siis jälle ei toimi.
vigu esineb ka kliima paneelil, näidud kustuvad ja taastuvad ise, vahel kliima kui ära kustub siis on justkui "reset" teinud ja taastab teised temperatuurid, samas mitte alati (vahel jätkab sealt kus pooleli jäi).

kellad ja kliima paneel ei kustu korraga vaid eri aegadel. mida vaja kontrollida?
patrik
Huviline
Postitusi: 4595
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

kliimapaneeli saab remontida- 400.-
spido proovi vahetada sõbraga kel samasugune auto. kui aitab, osta uus
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
olavi
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 29.04.2003 09:11 33
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas olavi »

võtsin kõik kaitsmed välja ja panin tagasi, mõin aeg toimis, siis jälle kustus. ei tea kas oli kasu, võibolla peaks kontaktid ära puhastama. või oli siis kokkusattumus
patrik
Huviline
Postitusi: 4595
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

võta ikka veel kord kõik kaitsmed välja- ehk ikka aitab
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
meqa
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 30.08.2005 20:58 16
Asukoht: kuressaare

Postitus Postitas meqa »

mul sama probleem kliima paneeliga, et ei vöta pilti ette ja siisjärsku hakkab tööle,
näpid nuppe nats ja kuskub jälle ära.
milles vöib viga olla, mida seal remontida,
autoks e36 touring 320 95a
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

öeldi juba ju, et saab remontida ja 400 krooni. Palju seda infot veel vaja on? :) Ise pole mõtet näppima hakata selliseid asju. Tõenäoliselt saab ainult küüneviha vaheleajamisega hakkama.
Kasutaja avatar
meqa
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 30.08.2005 20:58 16
Asukoht: kuressaare

Postitus Postitas meqa »

jama kül exole,
aga krt ma ei hakak ometi selle pärast kuressaarest tallinnasõitma et kliima plokk remonti tuua
ega ma ma selle teadmisega raha ei akka ajama, tahaks külma autosse
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas andresv »

Kliima kohta otsi siit foorumist, link kordategemise õpetusele täiesti olemas.
Iseasi kas suudad seda ise fixida.
Kasutaja avatar
meqa
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 30.08.2005 20:58 16
Asukoht: kuressaare

Postitus Postitas meqa »

tglt võiks keegi õelda kas e39 ja e36ge digitaalsed kliima ploki skeemid on samad, ploki näo mõõt on teine , aga funkstsiooni nupud on samad, äkki on ka skeem sees sama,
asi selles et ostsin auto, ja müüa (firma) lubas ise uue ploki mulle orgunnida(osa raha seepärast maxmata) aga e36 kerele sellist digit plokki kerge saada e ii ole!!
ja üleüldse kas võib veel seal äkki mingi kala olla, kondi pumbas või mingi mootor kalab, et vent autol ei tööta.
E36 320i touring 95a
Kasutaja avatar
olavi
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 29.04.2003 09:11 33
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas olavi »

käisin lasin selle kliima asja korda teha patriku juures. loodetavasti jääb toimima :)
Kasutaja avatar
meqa
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 30.08.2005 20:58 16
Asukoht: kuressaare

Postitus Postitas meqa »

minu plokk rändas tartusse, seal pidid mingid muhedad vennad olema,
firma nimi oli veider aga meelde ei jäänud, sain ka proovida ühe teise masina plokki enda külge, ja töötas, et siis ikkagi mingi detail seal kalab
ok ex jääb ootama mis saab
E36 320i touring 95a
Kasutaja avatar
meqa
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 30.08.2005 20:58 16
Asukoht: kuressaare

Postitus Postitas meqa »

tartus ei osatudki midagi sellega teha, saadeti sama targalt tagasi, kül aga sai lammarist uue ploki, kuid et vent töötaks seda ei, nüd arvatavasti kas mingi laager või miski. paistab et mingi lastehaigus
E36 320i touring 95a
Kasutaja avatar
meqa
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 30.08.2005 20:58 16
Asukoht: kuressaare

Postitus Postitas meqa »

nii, käik patriku juurde kinnitas et vaja minul uut ventika mootorit. täna sai siis asja lähemalt uuritud ja selgus et mootoril ei olnud äda midagi, mingi kontakt tegi nalja. ex vaatab kaua ta nii moodi töötab, aga edaspidi teab et võib viga ka kontaktidest otsida.
E36 320i touring 95a
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas andresv »

meqa kirjutas:nii, käik patriku juurde kinnitas et vaja minul uut ventika mootorit. täna sai siis asja lähemalt uuritud ja selgus et mootoril ei olnud äda midagi, mingi kontakt tegi nalja. ex vaatab kaua ta nii moodi töötab, aga edaspidi teab et võib viga ka kontaktidest otsida.
Sama jama mul, sinna takistite blokki minev pistik/pesa ei anna hästi ühendust. Klemmide puhastamine ja painutamine on seniajani aidanud.
patrik
Huviline
Postitusi: 4595
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

nii, käik patriku juurde kinnitas et vaja minul uut ventika mootorit. täna sai siis asja lähemalt uuritud ja selgus et mootoril ei olnud äda midagi, mingi kontakt tegi nalja. ex vaatab kaua ta nii moodi töötab, aga edaspidi teab et võib viga ka kontaktidest otsida.
_________________
vale, eksitav ja puudulik informatsioon.kõige rohkem võis olla see et liigutasid mootori küljes olevaid juhtmeid ja hakkas tööle, sellepärast et liigutasid kollektori harjahoidjat ja hari hakkas uuesti vastu kollektorit ühendust andma. kauaks, ei tea keegi. diagnoos- mootori vahetus. see et uut mootorit ei jõua osta pole enam minu probleem

Sama jama mul, sinna takistite blokki minev pistik/pesa ei anna hästi ühendust. Klemmide puhastamine ja painutamine on seniajani aidanud.
sinul ei ole kliimat. need on kaks VÄGA erinevat asja
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
meqa
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: 30.08.2005 20:58 16
Asukoht: kuressaare

Postitus Postitas meqa »

vale, eksitav ja puudulik informatsioon.kõige rohkem võis olla see et liigutasid mootori küljes olevaid juhtmeid ja hakkas tööle, sellepärast et liigutasid kollektori harjahoidjat ja hari hakkas uuesti vastu kollektorit ühendust andma. kauaks, ei tea keegi. diagnoos- mootori vahetus. see et uut mootorit ei jõua osta pole enam minu probleem

[/quote]
väga võimalik et mootori vahetus kunagi ees, lihtsalt praegu sain asja niiviisi tööle, mehaanik kes hakkas tööd tegema , lihtsat arvas et mootor käib kenasti, ja ei ole mõtet vahetada, surus kruvikeeraja vastu kontakti ja hakaks tööle
E36 320i touring 95a
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas andresv »

Kisub vist teemast mööda kuid siiski täpsustaks
patrik kirjutas:
Sama jama mul, sinna takistite blokki minev pistik/pesa ei anna hästi ühendust. Klemmide puhastamine ja painutamine on seniajani aidanud.
sinul ei ole kliimat. need on kaks VÄGA erinevat asja
Võibolla "takistite blokki" fraas oli eksitav, õige oleks olnud "output stage". (Kui erinevad need kaks mõistet oma olemuselt on ma ei oska kommeteerida)

ehk siis kliimaautomaatik täiesti olemas.
Sellest minu probleemist oli juttu siin:
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... highlight=
patrik
Huviline
Postitusi: 4595
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

ja näete kuidas ebatäpne jutt võib tekitada valeinfot.
harjade kontakt muutus juhtmeühendusveaks ja kliimaploki ühe komponendina olev ventilaatori kiiruse moodul muutus takistiplokiks.
pluss foorumit lugedes jäi mulje et juhtmeühendus on bmw-l tüüpviga, mis sest et kaks inimest rääkisid erinevatest asjadest.
sel põhjusel kui kirjeldate viga siis tehke seda võimalikult täpselt, siis on sellest foorumist ka mingit kasu
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Vasta