e36 318 imelik käitumine

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
BMWfanat
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 22.05.2006 13:53 32

e36 318 imelik käitumine

Postitus Postitas BMWfanat »

Tervitus kõigile

Alustuseks võib kohe öelda, et auto 91 aastast ja täpsem tüüp siis e36 318. Kuna BMW omanik olen alles pool aastat siis ei oska ka tema imelikule käitumisele veel põhjendusi anda. Seepärast pöördungi teie kui targemate poole abi saamiseks.

Nii, vigu ise kokku lausa mitu:

1. Küsimus mootori kohta. Mure selles, et sõites ühtlaste tuuridega (ei loe mis kiirusega) on tunda mootori õrna tõmblemist (käivad vahelduva eduga jõnksud, nagu jätaks vahele, aga samas pole need nii tugevad). Kiirendades tõmblemine kaob. Et mis see viga võiks olla? Lisan veel, et kõik filtrid on mõned kuud tagasi vahetatud.

2. Madalatel tuuridel kostub käigukastist kolinat. Algul mõtlesin, et tegemist siduri survelaagriga, kuid peale uue panekut viga ei kadunud. Ka sidur on kõige korviga täiesti uus. Kui lahutan siduri siis kolin kaob. Õlitase on kastis normis. Et äkki oskate ka selle kohta nõu anda, kas hakkab asi läbi minema?

3. Küsimus keretööde kohta. Oleksin tänulik info eest, kus saaks teha ikka odavama poolselt keretöid. Äkki kellelgi on mõni sõber, tuttav või tegeleb lausa ise säärase teemaga või teab lihtsalt odavat kohta. Päris kallisse teenindusse ei tahaks ronida. Mingit suurt plekimõlkimist ei ole, lihtsalt paar väikest mõlgikest, aga ülejäänud teema oleks rooste eemaldamine ja värvimine!

Lisan lõppu ka selle, miks nüüd kindlalt auto keretöid vajab kuna teema tõesti sürr. Uskuge või mitte, aga ajasin eile Sõpruse puiesteel kitse alla! Hüppas teine nagu välk kraavist välja ja plaks! Politsei küsis, et kas ma olen purjus, et säärast juttu ajan ja ei tulnudki kohale, pidin viimast nagu hääletaja hääletama!?!?!?

OK läks juba lobaks. Need kolm küsimust siis hetkel hingel ning milliste vastuste eest tänulik oleksin!
BMWfanat
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 22.05.2006 13:53 32

Postitus Postitas BMWfanat »

Lisaks veel sellise küsimuse, et ostsin vahele uue mootori, kus väidetavalt ülemises otsas klapisääred, nukk, hüdrod ja nookurid vahetatud, aga ikka on kuulda õrna tiksumist (veidi kõvem kui normaalne mootori töötamine)!
Õlikorgi alt sisse vaadates tundub nukk tõesti uus olevat! Ülejäänud asju ei näe hinnata.

Siit küsimus, kas hüdrokate kohapealt ajati pada või võib asi olla vales reguleeringus?
Kasutaja avatar
-MDX-
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 18.11.2005 09:03 16
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: e36 318 imelik käitumine

Postitus Postitas -MDX- »

BMWfanat kirjutas:1. Küsimus mootori kohta. Mure selles, et sõites ühtlaste tuuridega (ei loe mis kiirusega) on tunda mootori õrna tõmblemist (käivad vahelduva eduga jõnksud, nagu jätaks vahele, aga samas pole need nii tugevad). Kiirendades tõmblemine kaob. Et mis see viga võiks olla? Lisan veel, et kõik filtrid on mõned kuud tagasi vahetatud.
Minu oli samade sümptomite põhjustajaks karteri tuulutuse klapp. Läksin Truumu juurde diagnosti ning kogenud mehena ütles vea kohe ära. Auto pole pärast selle vahetust tükk aega enam nii siidine olnud!
520 Touring
Vasta