Kiiret abi vaja E36 tagumise tule päevatule pesaga.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Kiiret abi vaja E36 tagumise tule päevatule pesaga.

Postitus Postitas Lepard »

Nimelt siis eile põles tagumine parempoolne päevatule pirn läbi.
Mõtlesin, et okei, mis siis ikka - ostan uue pirni. Aga ei olnud see nii lihtne midagi. Ostsin Selverist kahe hõõgniidiga Osram P21/5W 12V pirnikomplekti, aga need ei lähe pessa, sest pirnide küljepeal olevad väikesed nagad on teises asendis, kui sellel pirnil, mis läbi põles. Väliselt vaadates on pirnid identsed.

Käisin siis mitmes Statoilis, rääkisin neile enda mure ära, ka neil oli vaid pakkuda P21/5W 12V pirne ja neil polnud aimugi ega polnud kuulnudki, et on olemas 5W asemel ka 4W pirnid.
Seega vaja oleks P21/4W 12V pirni, mis esialgse läbipõlenud pirni peal kirjas oli.

Oskab keegi öelda, kust leiaks nimetatud 4W pirni tagumise lähitule jaoks.

Või on nüüd saadaval uued pirnipesad, mille jaoks on tehtud 5W pirnid :?:

Praegune pesa ise on selline:
http://www.originaal.ee/erki/pirnipesa.jpg
Kasutaja avatar
poleaimugi
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 27.09.2005 16:29 00
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas poleaimugi »

Tuttav teema! Mine kuskile normaalsesse autopoodi ja sealt saad endale õiged pirnid!
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

poleaimugi kirjutas:Tuttav teema! Mine kuskile normaalsesse autopoodi ja sealt saad endale õiged pirnid!
Jei. Automaailmast sain õige P21/4W pirni ja nüüd taas kenasti nagu varasemalt.
Aga esmane ehmatus oli küll, et kas tõesti enam 4W pirne ei tehtagi ja peab hakkama 5W pirni jaoks uut pesa sebima...Õnneks siiski mitte..

Aga point on pikemat aega ka selles old, et kui pagassis neid päevatule pesad (need mille kohta esimeses postis pilt on) lõpuni keerata fikeeritud asendisse, siis ei saa pirn ühendust, vaid peab jätma kusagile poole peale.
Aga kui jätta poole peale, siis väikse põrumisega kaob varsti ühendus ära ja tagant jälle pime.

Nokk kinni ,sama lahti ja vastupidi. :roll:
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Mihkel_O »

kas neid tagumiste parktulede pirnipesasid on kuskil müüa ka, mul nimelt vasak sisemine üldse puudu millegipärast.
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

sookoll kirjutas:kas neid tagumiste parktulede pirnipesasid on kuskil müüa ka, mul nimelt vasak sisemine üldse puudu millegipärast.
Automaailmast küsisin pesade saadavuse kohta. Nemad arvasid, et eraldi müüa ei ole, samas kindlad ka ei olnud. UMist äkki küsida? :roll:
E36 318 ti
Huviline
Postitusi: 270
Liitunud: 07.05.2006 12:13 54

Postitus Postitas E36 318 ti »

miks seda 2 niidiga pirni üldse vaja on?tagumises tules?oli vist 21/5w?
senini pole aru saanud..kuna mul tuli śee kehva pesa pärast välja ja kukkus tule sisse siis kontrollides kõiki teisi pirne..need pesas istuvad töötavad.,.nii pidurid,suund.ohud,udukas?
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

E36 318 ti kirjutas:miks seda 2 niidiga pirni üldse vaja on?tagumises tules?oli vist 21/5w?
senini pole aru saanud..kuna mul tuli śee kehva pesa pärast välja ja kukkus tule sisse siis kontrollides kõiki teisi pirne..need pesas istuvad töötavad.,.nii pidurid,suund.ohud,udukas?
Taga kahe niidiga pirn on nii päevakas kui udukas 2in1 minu arust ja 4W.
Vasta