E30 318i imelikult jõnksutab

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
taarm
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 16.12.2004 22:01 48

E30 318i imelikult jõnksutab

Postitus Postitas taarm »

Tere!

E30 318i M10 1986 aasta masin jõnksutab. Teeb seda just siis, kui kiirendada ja vahest ka ühtlase kiirusega liikudes, nt. 3. käiguga linna vahel 50 sõites. Olen tähele pannud seda, et külma mootoriga nagu ei tee , hakkab trikitama siis, kui mootor on soojenenud. Ääremärkusena lisan veel seda, et tühikäigu pöörded ka vahest kõiguvad.
Äkki keegi on sellise sümptomiga ka kokku puutunud ja oskab midagi mainida?

PS. Kasutasin ka otsingut, kuid kahjuks see ei kandnud minu jaoks vilja!

Ette tänades,
Tarmo
BMW= Sõidurõõm
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Re: E30 318i imelikult jõnksutab

Postitus Postitas V2ike_Suur »

taarm kirjutas:Tere!

E30 318i M10 1986 aasta masin jõnksutab. Teeb seda just siis, kui kiirendada ja vahest ka ühtlase kiirusega liikudes, nt. 3. käiguga linna vahel 50 sõites. Olen tähele pannud seda, et külma mootoriga nagu ei tee , hakkab trikitama siis, kui mootor on soojenenud. Ääremärkusena lisan veel seda, et tühikäigu pöörded ka vahest kõiguvad.
Äkki keegi on sellise sümptomiga ka kokku puutunud ja oskab midagi mainida?

PS. Kasutasin ka otsingut, kuid kahjuks see ei kandnud minu jaoks vilja!

Ette tänades,
Tarmo
Mul endal küll kuuesilindriline m20 320i, aga oli täpselt samade tunnustega viga.
Kui veepump kokku jooksis, siis vahetamise käigus jäi ette mingi juhe, mis jagajast kuskile sisselaske poole suundus. Too juhe oli rihmaratta vahele jäänud ja kaotanud suure osa oma isolatsioonist. See juhe, veepump ja mootoririhm vahetati siis korraga ära ja peale seda pole paari tuhande km jooksul antud viga rohkem täheldanud. Ma pole kindel, kas viga just sellest juhtmest oli põhjustatud, aga tundub küll sedamoodi.

Äkki on kasu.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
taarm
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 16.12.2004 22:01 48

Postitus Postitas taarm »

Ma arvan, et M10 mootoril sellist juhet ei ole, võib olla eksin ka, aga otseselt nagu silmaga märganud ei ole.

Mõned on pakkunud, et tuleks vahetada küünlajuhtmed ja jagaja rootor ning veel pakutud, et asi võib olla ka õhulugejas.
BMW= Sõidurõõm
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

taarm kirjutas:Ma arvan, et M10 mootoril sellist juhet ei ole, võib olla eksin ka, aga otseselt nagu silmaga märganud ei ole.

Mõned on pakkunud, et tuleks vahetada küünlajuhtmed ja jagaja rootor ning veel pakutud, et asi võib olla ka õhulugejas.
Ma tõesti ei oska öelda. Aga ega m20-l pole teda ka näha väga hästi, ta sealt rihmade ja mootori vahelt läheb läbi. Mingisuguse anduri juhe vms. Krt, pole hetkel oma autot käepärast, muidu läheks värskendaks mälu.
730iA e32 138kW 12/1992
Vasta