Pakiruumi lukk ei avane

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
skyline
Huviline
Postitusi: 319
Liitunud: 15.05.2007 15:49 20
Asukoht: Tartu

Pakiruumi lukk ei avane

Postitus Postitas skyline »

Tegemist siis E36 touringuga. Juhtus selline lugu, et tagaluugist kesklukku maha võttes sai võtit vist valele poole pööratud ja nüüd on lukuava horisontaalasendis ja ei liigu enam kuhugile poole. Juhi ja kaasistuja ukse lukust avab kesklukk kõiki uksi, kuid pagasiluuk ei avane enam mitte. Lugesin sellest kasutajajuhendist, et autoga võib kaasa saada mingi 5 võtit, millest 2 patareipesaga avavad kõiki uksi. Mina sain autot ostes kaasa vaid 2 tavalist võtit, kuid see tavaline võti avas ja sulges ka varem korduvalt pagasiluugist mul kesklukku.
Paluks nõu, et kuidas saada lukku lahti ilma midagi lõhkumata, UM kehitas minu mure peale vaid õlgu, öeldi, et on mehhaaniline lukk ja lõgista, küll lahti tuleb. Olen igatpidi möllanud, aga võti ei liigu lukus kuhugi poole ja lukk püsib endiselt kinni :( Kas on võimalik, et keskluku mootor andis otsad ja seetõttu lukk enam kuhugi ei liigu?
Hea vähemalt, et tagaistmed on alla klapitavad ja pääsen pagasiruumi sisule ligi.
Vajadusel aitan Tartus veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas andresv »

Seestpoolt saab selle luku vastuse ära keerata. Vaja õiget torx (või oli tavaline kuuskant) võtit.

Teine variant, mis on aidanud on see et suruda ust alumistest (kõigepealt ühelpoolt või kui rohem inimesi siis mõlemalt poolt) osast sisse poole (vastu kere) ning siis samal ajal keerata või puldist kinni/lahti klõpsida.
Kasutaja avatar
skyline
Huviline
Postitusi: 319
Liitunud: 15.05.2007 15:49 20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas skyline »

Sain luugi lahti, seega võib teema selleks korraks lõpetatuks lugeda.
Võtsin keskluku kaitsmed pesast välja ja kontrollisin üle, samuti liigutasin kõikvõimalikud releed ja kaitsmed oma pesades üle ja peale seda, oh imet keeras võtmest ilusti lahti :)
Vajadusel aitan Tartus veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
Vasta