E36, tagumised turvavööd kinni

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

E36, tagumised turvavööd kinni

Postitus Postitas UPS »

Probleem pealkirjas. Mõlemad tagumised turvavööd, mis seljatoest välja jooksevad on end millegi pärast kinni "poonud"? On mingeid varinate kuidas need uuesti lahti saab? Kas kellelgi veel sarnast probleemi esinenud? Oma mõistus enam peale ei hakka. Seljatoed on alla klapitavad, aga süsteemile endale kuidagi ligi ei saa. Äärmiselt ebameeldiv, et mitte öelda ohtlik on sõita, kui taga istujad ei saa endale rihmasid peale tõmmata. Oskab keegi aidata?
Viimati muutis UPS, 06.09.2007 11:02 40, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Kusjuures, mul on oma E34 tagaistme keskmise turvavööga sama jama, aga ei ole veel viitsinud sellega tegelda, ka vajadus on seni selleks puudunud... Aga muidugi oleks hea teada, kuidas asjale läheneda... Mingi nõksuga leiutaks selle ka ise vast välja, aga kui keegi on sellega varem kokku puutunud, oleks ju palju lihtsam :)
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

Olin oma endise autoga e36 coupe samas olukorras. Üks tagumine turvavöö oli kinni jooksnud. Uurisin teemat ka välismaa foorumitest, aga lahendust remondi näol asjale ei pakutud. Kakkusin ka turvavöö lahti ja uurisin siseehitust, aga mina seda tööle ei saanud.
Lahendus: Uus turvavöö! Saada on neid palju kasutatuna. Sobib e36 allklapitava istme vöö, tavaline ei sobi. Samuti compacti oma ei istu.
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Kuidas istme seljatoe lahti said? Vaatasin küll, aga ei oska kuskilt otsast seda lammutama hakata :roll:
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

Kui nüüd õigesti mäletan....Seljatoe tagaküljel mingi plastpunni all on polt, mis vaja lahti keerata. Kui see väljas, siis tuleb see turvavöö sealt kogu oma kaasavaraga välja.
Kasutaja avatar
CSR
Huviline
Postitusi: 1079
Liitunud: 22.06.2006 10:52 12
Peamine sõiduk: e38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas CSR »

Mul sama jama E36 coupele.Võtsin turvavöö välja istme seest ,tegin lahti ja panin uuesti kokku natuke aega töötas siis jälle kinni :?
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

ega jah neid tõenäoliselt tööle ei saa ja ei soovita ka selle nimel ka seal eriti miskit pusida. Pange parem korralikult töötav asi peale, sest teinekord avariisituatsioonis pole seda lotomängu vaja.... töötab-ei tööta?
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4695
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Kusjuures mul ka parempoolne tagumine aegajalt kipub kinni kiiluma...

Aga siit teine küsimus E36 kupeede omadele: kas teil ka esimesed turvavööd tõmbavad hästi halvasti sisse tagasi? Mul endal juhi oma kohe üldse ei taha sisse minna, ostsin yhe teise kupee pealt uue, ikka sama jama. Sõbral ka kupee, probleem ka tal...
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Vasakpoolne, mis lambist kinni jäi, tuli iseenesest lahti. Parempoolne on aga jäädavalt lukustunud, tundub. Võtsin ta seljatoest välja, aga targemaks midagi sellest ei saanud. Nii, et täna õhtul Tartusse uute seljatugede järgi :? Nagu Jarlo ütles- kunagi ei tea mis võib juhtuda ja parem on kui turvavööd töötavad. Natuke imelik värk on küll nendega, ühegi teise auto puhul pole sellist jama täheldanud.
Esimesed turvavööd... käega tuleb natuke kaasa aidata ja tõmbab sisse küll, muidu jäävad natuke ripakile. Kupeede puhul on oht, et jäävad ukse vahele.
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

Fred22 kirjutas: Aga siit teine küsimus E36 kupeede omadele: kas teil ka esimesed turvavööd tõmbavad hästi halvasti sisse tagasi? Mul endal juhi oma kohe üldse ei taha sisse minna, ostsin yhe teise kupee pealt uue, ikka sama jama. Sõbral ka kupee, probleem ka tal...
Selle jaoks ka rohi olemas :)
Nimelt ostke spray silikooni (nimetatakse ka kuivsilikooniks). Tõmmake vöö välja ja pihustage vöö mõlemale küljele. Mõni aeg töötab jälle nagu siidi...
Kasutaja avatar
Kaido325i
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 21.07.2007 13:17 27
Asukoht: tartu

Postitus Postitas Kaido325i »

Fred22 kirjutas:Kusjuures mul ka parempoolne tagumine aegajalt kipub kinni kiiluma...

Aga siit teine küsimus E36 kupeede omadele: kas teil ka esimesed turvavööd tõmbavad hästi halvasti sisse tagasi? Mul endal juhi oma kohe üldse ei taha sisse minna, ostsin yhe teise kupee pealt uue, ikka sama jama. Sõbral ka kupee, probleem ka tal...
sõbral ka 318 is kupee ja tõmbab väga hästi tagasi :roll: endal pole küll kupee aga kiirendusel tõmbab juba kinni ilusti... :P
...:::hardstyle Is The Music That I Can't Explain. hardstyle Is The Music Running Through My Veins:::...
...:::hardstyle Is The Music That I Can't Explain hardstyle Is The Music Makes Me Insane:::...
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4695
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Jarlo kirjutas:Selle jaoks ka rohi olemas :)
Nimelt ostke spray silikooni (nimetatakse ka kuivsilikooniks). Tõmmake vöö välja ja pihustage vöö mõlemale küljele. Mõni aeg töötab jälle nagu siidi...
Vot selle triki ma proovin küll ära, praegu ikka väga nadi asi... nagu vanas zigullis otsi turvavööd taga, mis pole sisse kerinud :P
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Minu tagumise turvavöö probleem lahenes samuti teise toimiva asendamisega. Vana on utiil põmst.
Vasta