K: E36 soojenduskraani puhastus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2899
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

K: E36 soojenduskraani puhastus

Postitus Postitas marek555 »

Kuna enda 320i E36 läheb väga vaevaliselt soojaks talvel, tekkis mõte soojenduskraani puhastada. Kes seda ise on teinud, võiks siia kirjutada kuidas tegite omal autol, siis endal ka lihtsam teha. Ja kas soojenduskrrani on võimalik küljest võtta, ilma et peaks mootorist kogu jahutusvedeliiku välja laskma? Asi selles,et sain sõbra käest jahutusvedelikku, mille vahetusvälp on 5 aastat. Kui peaks kõik selle välja laskma, siis läheks sealt päris suur osa kaotsi, sest plokist tulevt vedelikku pole võimlik korralikult kinni püüda :? Sõbral aga pole seda jahutusvedelikku lähiajal uuest saada ja raha selle ostmiseks ka hetkel napib :(
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

lase jahutusvedelik radiaatori alumisest korgist välja ämbrisse... siis ei lähe midagi kaotsi... tuleb välja palju tuleb, ylejäänud jääb sisse... pärast valad tagasi...

ise puhastasin endal... sai asi lahti kisutud ja äädikalahuses loputatud, et katlakivi ära lahustada... pürast panin asja kokku ja uputasin WD40'nega yle ja väga hästi hakkas tööle peale seda...

kui sa aga pole kindel kas klapp või salongi radikas, siis loputa salongi radikas samuti äädika lahusega läbi ja loputa ohtra veega läbi ... vesi võib pärast sinna radikasse sisse jääda aga äädikas mitte
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2899
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas marek555 »

Hollow, äkki kirjeldad siis juba seda salongi soojenduradika loputamist ka lähemalt. Ise ma hästi praegu seda ette ei suuda kujutada :oops:
Aga äädika asemel kavatsesin mõnda spetsiaalset katlakivieemaldit kasutada.
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

marek555 kirjutas:Hollow, äkki kirjeldad siis juba seda salongi soojenduradika loputamist ka lähemalt. Ise ma hästi praegu seda ette ei suuda kujutada :oops:
Aga äädika asemel kavatsesin mõnda spetsiaalset katlakivieemaldit kasutada.
spetsiaalse katlakivi eemaldi eest maksad hingehinda... keerad korgi maha ja tunned tuttavat äädika lõhna ;)

mina valasin yhest radikatoru otsast äädikat sisse ja siis kuumvesi takka... ja teisest toruotsast voolas otse välja... pärast lihtsalt hulgi vett järgi kallata ja tuleb see äädikas sealt välja... see nagu lihtne ja lollikindel võimalus... samas mul ei olnud mootorit kapotiall kui ma seda tegin nii et mootoriga on see juurdepääs sinna märgatavalt keerulisem
Vasta