E36 325TDSA suur küttekulu

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Postitus Postitas TiitR »

martin471 kirjutas:Nüüd sõitsin 50 l kütet maha ja seda ainult linnas. Keskmiseks kuluks tuli ilus 12,2l :D No ma ei tea aga see on minu jaoks liiiiiga palju ja arvan et see pole päris normaalne...
Usu mind, aga on mitmeid juhuseid olnud (1 oli mul sõbral ka), et kütuse paagis on auk sees. Eriti veel kui ökonomaiser mingit nelja näitab (reaalselt siiski ca. 6 vms.).
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Postitus Postitas martin471 »

Väga ei tahaks uskuda et auk sees on, siis oleks ju seistes loik ka all. Samas aga lekib kütet kuskilt mootori juurest. Mootori külg on veits diisliga koos ja vist isegi jookseb natuke põhja alla. Mul on tunne et läbi laseb see juhtmega pihusti nagu nendel mootoritel ikka, aga ei tahaks uskuda et see nii palju kütusekulu juurde annab.

Igatahes igasugused lekked on vist asi mida tasuks igal juhul kontrollida.
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Postitus Postitas martin471 »

chulo kirjutas:No siis olen mina jälle üks nendest, kes automaadi mehi siia närvi tuleb ajama. Omasin umbes aasta-poolteist tagasi 525tds-i mis võttis keskmiselt 7,5 ja maanteel alla 6 l sajale. Linnas ei saand kütusekulu kuidagi üle 9l.
Milles see kinni on? Ka tõesti automaat kastis?
No vat sellest ma räägingi:D Ega ma ei peakski sellist kulu imelikuks kui just nii paljudel inimestel sama mootor nii palju vähem kütet ei võtaks.
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

Vaata sellega selline asi, õlid, rattalaagrid, rehvirõhud, palju sul kola pakiruumis on ja nii edasi . Pisiasjade arvelt kokkuvõttes tuleb liiter nagu naksti juurde.
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Postitus Postitas martin471 »

Õli on täissünt, enamasti sõidan üksi ja ilma koormata, rattalaagrid veel häält ei tee :D . Rehvirõhud peaks ka normaalsed olema, aga sellega olen nõus et talverehvidega võtab rohkem kütust. Mul veel pehme seguga gislavedid ka, sel juhul ei imesta.
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Postitus Postitas prelude20 »

mul võttis 325tdA nmt 7-8 ja linnas nii 10 ringi. aga kui tüdrukud sõitid vahel siis neil jäi mnt nii 6 liitri ringi. äkki asi ka sõidustiilis
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Postitus Postitas martin471 »

Eks sõidustiil mõjutab alati, aga olen proovinud küll rahulikult sõita, vaatamata sellele küttekulu oluliselt ei lange.
chulo
Huviline
Postitusi: 584
Liitunud: 04.12.2005 02:54 25
Asukoht: Rapla-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas chulo »

Väga ei tahaks uskuda et auk sees on, siis oleks ju seistes loik ka all. Samas aga lekib kütet kuskilt mootori juurest. Mootori külg on veits diisliga koos ja vist isegi jookseb natuke põhja alla.
Igasugused diisli lekked likvideeri küll kähku ära!
Mu TDSil lekkis pumbast. Oisu diislis vahetati need 2500.- eest ära ja asi mutt. Aga enne seda ma jõudsin veel mootoripatja vahetada, kuna diisel oli selle peale tilkund ja täiesti pudruks söönud :D
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

chulo kirjutas:No siis olen mina jälle üks nendest, kes automaadi mehi siia närvi tuleb ajama. Omasin umbes aasta-poolteist tagasi 525tds-i mis võttis keskmiselt 7,5 ja maanteel alla 6 l sajale. Linnas ei saand kütusekulu kuidagi üle 9l.
Milles see kinni on? Ka tõesti automaat kastis?
Mul 530d automaat. Suuresti oleneb kas mootor on soe või mitte. Hommikul Jürist linna poole tulles ja linna sooja mootoriga jõudes on edasine linnas seiklemise kütusekulu keskmine seal 8,xx ringis ... õhtul linnast kodu poole seigeldes külma mootoriga ja veidi ummikuid ka - pigem 12-14L/100km. Keskmine tuleb aga 9 ringis - 50%linn, 50% maantee.
Indrek
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

martin471 kirjutas:Õli on täissünt, enamasti sõidan üksi ja ilma koormata, rattalaagrid veel häält ei tee :D . Rehvirõhud peaks ka normaalsed olema, aga sellega olen nõus et talverehvidega võtab rohkem kütust. Mul veel pehme seguga gislavedid ka, sel juhul ei imesta.
Aga tagasillas ? Võibolla on see külmana noaga lõigatav juba :lol: , kola pagasnikus , liigsed kilod mõjuvad küttekulule päris hästi :lol: , termostaat, jahutusventikas korras ? Või on mingi hull spoilaring autole pandud , tiib taga , nagu moosiriiul :lol:
ansa
Huviline
Postitusi: 40
Liitunud: 24.10.2005 16:53 41
Asukoht: Tallinn

Võrdlus

Postitus Postitas ansa »

Mul oli 95a.525 tds automaat touring sõi maantel 7-7,5l , linnas 9l. Praegu oman 94 325tds automaati, kulu on maantel 7,5-8l., linnas 10l., Passi järgi m-6,7, l-8,6l. Sõbral sama auto ja m-6,5l, l-8,5l. Kuid uurides selgus, et reduktori ülekanne on minu endisel ja praegusel autol erinev. Nii kiirusel 100km/t 525 pöörded olid 1700p/m; aga 325l on 2000p/m. Kolmas peab ka sipa erksam olema. Kulu sõltub mootori ressursist tugevasti+ kütuse kvaliteet ja pihustite hea kütuse väljapritse(mitte kusemine, mis on vanadel diislitel) ja õige anuse nurk -miss sellest et käima läheb hästi ja tõmme hea- nii ühel autol 50km/t pedaali piisab hoida ühes asendis, aga teisele on vaja sama kiiruse hoidmiseks rohkem vajutada. Kevadel teen oma auto kah sipa korda.
Kasutaja avatar
martin471
Huviline
Postitusi: 583
Liitunud: 25.08.2005 21:41 00

Postitus Postitas martin471 »

jackpuuk kirjutas:
martin471 kirjutas:Õli on täissünt, enamasti sõidan üksi ja ilma koormata, rattalaagrid veel häält ei tee :D . Rehvirõhud peaks ka normaalsed olema, aga sellega olen nõus et talverehvidega võtab rohkem kütust. Mul veel pehme seguga gislavedid ka, sel juhul ei imesta.
Aga tagasillas ? Võibolla on see külmana noaga lõigatav juba :lol: , kola pagasnikus , liigsed kilod mõjuvad küttekulule päris hästi :lol: , termostaat, jahutusventikas korras ? Või on mingi hull spoilaring autole pandud , tiib taga , nagu moosiriiul :lol:
Tagasilla õli kohta ei oska ma tõesti midagi öelda :D Koormat pole pagasnikus üldse, mootor läheb küllaltki kiirelt soojaks, seier jääb korralikult poole peale pidama, spoilereid pole, välimus täiesti originaal, rehvirõhud kontrollisin ka üle, kõik on normis, ventikas on küllaltki tihe aga käega annab vabalt ringi ajada.

Eks selle tagasilla õli pean küll järgi kontrollima. Samas tahaks ka diagnostika ära teha. Tahaks teada kuidas pihustid töötavad, kas süüte nurk on õige jne.

Oskate öelda, kas ehk Truumu aitaks mind selle koha pealt? ABS ka ei tööta, samas tuli ei põle, kas sellised vead saab ka diagnostikast teada?
Vasta