e36 cabrio "üle katuse" turvasüsteem

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
KanQ
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 23.11.2004 22:47 02

e36 cabrio "üle katuse" turvasüsteem

Postitus Postitas KanQ »

Nimelt juhtus selline probleem, et libsesin vastu äärekivi õrnale eile. Peale seda aga lendasid tagaistme peatugede tagant välja need turvaelemendid, mis peaksid kaitma üle katuse käimise eest. On kellelgi kogemusi või teadmisi selle kohta kuidas need uuesti alla saab ja kas need pärast allapanemist ka tüütavad jälle? Õudne ehmatus oli küll kui need seal taga üles lendasid, hea et akent puruks ei rebinud tagant :D
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Mirko »

Kui ma ei eksi, siis need peaksid olema pürotehnilised ehk töötavad vaid ühe korra, sama mis airbagki.
raske_jalg
Huviline
Postitusi: 169
Liitunud: 02.04.2007 00:34 16
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas raske_jalg »

peaks saama tagasi ikka.

see on õpetus e46 kohta, ehk funkab ka e36-l.
1. Pull out the head rest
2.Take off the cover from the rollover bar.
3. Insert special tool as far as possible into the guide of the locking catch mechanism.
4. Use moderate force to press the rollover bar down and release the pressure on the special tool.
5. Pull out the special tool and push down the rollover bar until it engages with an audible click.
6. Fit the cover bach onto the rollover bar and make sure it is tight.
7. insert the headrest.

Same procedure for the second rollover bar. Have the system tested by a BMW dealer as soon as possible. this INFO is in your owner's manual.
Kasutaja avatar
KanQ
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 23.11.2004 22:47 02

Postitus Postitas KanQ »

kusjuures sain bmw e36 manuali netist natuke aega tagasi ja seal oli ka jutt et mingi spets tööriistaga saab seda teha. Aga huvitav mis tööriist se selline on :? ma loodan et se on mul olemas, kohe varsti lähen hakkan vaatama seda asja.
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2613
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Postitus Postitas kapa »

katus jäi terveks ?
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

KanQ kirjutas:kusjuures sain bmw e36 manuali netist natuke aega tagasi ja seal oli ka jutt et mingi spets tööriistaga saab seda teha. Aga huvitav mis tööriist se selline on :? ma loodan et se on mul olemas, kohe varsti lähen hakkan vaatama seda asja.
See tööriist peaks auto tööriistakomplektis olema. Selline U-profiiliga raud, otsas tihvt, mille otsa krivikeeraja pea käepidemeks käib.
Seade on mehhaaniline (vedrudega).
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
KanQ
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 23.11.2004 22:47 02

Postitus Postitas KanQ »

Jep sain asjale pihta kui hakkasin korralikult vaatama ja surusin selle tõepoolest U-kujulise profiiliga plekklatikese raudade vahelt sinna oma pesasse ja need protectioni rauad sai ilusti alla.

Kapale: eiei katus on mul kõik tiptop. Aga seoses selle rollover protection süsteemi aktiveerumisega siis ei saa katust üldse liigutada, vähemalt elektrilist mitte. Mis ma muidu õpetusest lugesin ja tegelikult vaja pole on see et manual ütleb et taguised peatoed tuleb ära võtta selleks deaktiveerimiseks. Oi kuidas ma jebisin et neid peatugesi tagant kätte saada ja se ülesanne jäigi mulle võimatuks. Siis proovisingi lihtsalt sealt katuse vahelt selle profiilplekijunni sinna pesasse saada ja asi vask.

tema võib siis lukku panna, kuna probleem lahendatud
Vasta