E30 325i käigukast lekib õli

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
juzzpoig
Huviline
Postitusi: 18
Liitunud: 26.06.2005 18:19 51
Asukoht: tartu

E30 325i käigukast lekib õli

Postitus Postitas juzzpoig »

Tere!

Mure selline, et käigukastist lekib õli. Tundub, et tuleb otsa simmerlingi vahelt. Jama aga selles, et simmer juba 3 korda vahetatud ja ikka ei jää pidama. Isegi kardaani käbi käis treiali juurest läbi, kes sinna natuke peale keevitas ja siis maha freesis parasjagu niipalju, et oleks asi ikka eriti tihe.

Peale simmeri vahetust sai proovitud lihtsalt tõstuki peal masinat käitada ja siis sisuliselt ilma koormuseta sõites ei leki õli. Samas nii kui reaalselt sõitma hakata lööb õli jälle välja. Õli tuleb ikka mehiselt.

Ilmselt jääb üle 2 varianti milles viga....kas on mingi mikropragu kasti korpuses (silmaga mitte midagi näha pole) või lööb miskipärast kastis õlisurve väga suureks ja siis pressib lihtsalt tihendi vahelt välja.

Küsimus ongi selles, et ega kellelgi juhulikult pole analoogset probleemi olnud? Ise ei oska praegu muud midagi peale hakata kui kasti vahetama :?
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Seigo »

kasti vahetus tundub tõesti vist lihtsam ,kui hakata seda mikropragu otsima ;)
Kasutaja avatar
Reintz
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 24.03.2008 23:25 28
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas Reintz »

Mul ka lekib. Mitte küll mehiselt, aga käigukast on alt õliga koos. Samuti arvati, et simmerid ning mõlemad said vahetud. Nagu ma aru sain, siis üks oli taga, kardaani oma ja teine peal käigukangi oma. Teise suhtes võin ka eksida. Igatahes probleem ei ole lahenenud. Kuid kuna ma nagunii sügise poole kasti lahti kisun, et sünkronisaatoreid vahetada, eks ma siis süvenen probleemi tõsisemalt. Aga nagu ma ütlesin, et leki mul kast ka väga hullult.
-cocain-
Huviline
Postitusi: 274
Liitunud: 16.09.2007 09:23 37
Peamine sõiduk: BMW E70 X5

Postitus Postitas -cocain- »

mul ka lekib....plaanisingi simmeri ära vahetada kardaanipoolse aga ennäe näpust 320-le seda tavaautopoest polegi võimalik saada......UM-S maksab 400kr..... kus ise ostsite või kust võiks seda saada
Kasutaja avatar
Reintz
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 24.03.2008 23:25 28
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas Reintz »

Proovi autoeksperdist ;)
Vasta