E36 aknapesurid

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
erx27
Huviline
Postitusi: 133
Liitunud: 07.11.2004 22:45 09
Asukoht: Harjumaa

E36 aknapesurid

Postitus Postitas erx27 »

Mure nimelt selles, et aknapesuvedelikku ei tule enam klaasile. Põhjus pole selles, et vedelikku pole. Tühja paagi korral peaks salongi ikkagi olema kosta seda "urinat", kui aknapesu hooba liigutada. Viimast aga ei kostu :?
Milles seisneb probleem ning kust tuleks seda hakata otsima :?:

Ootan teadjatelt infot ;)

PS. Asjaga on kiire, kuna ilmad juba niisked :)
..:: E36 320i M50 Passenger Vehicle ::..
Kasutaja avatar
Toomas
Huviline
Postitusi: 642
Liitunud: 12.04.2004 12:53 22
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Toomas »

Võimalik et klaasipesuri mootor lihtsalt otsad andnud. Põhimõtteliselt lihtne kindlaks teha, kas viga pesuri mootoris või kuskil juhtmestikus. Lase pesuri mootori klemmidele akult otse vool pähe - vaata kas mootor toimib või mitte.
Või võta mootorilt pistik tagant ja ühenda kontroll-lamp taha, kui kangi vajutades läheb tuli põlema, siis ilmselt juhtmestik ok ja võib uut mootorit otsima hakata.
Kasutaja avatar
erx27
Huviline
Postitusi: 133
Liitunud: 07.11.2004 22:45 09
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas erx27 »

Toomas_K kirjutas:Võimalik et klaasipesuri mootor lihtsalt otsad andnud. Põhimõtteliselt lihtne kindlaks teha, kas viga pesuri mootoris või kuskil juhtmestikus. Lase pesuri mootori klemmidele akult otse vool pähe - vaata kas mootor toimib või mitte.
Või võta mootorilt pistik tagant ja ühenda kontroll-lamp taha, kui kangi vajutades läheb tuli põlema, siis ilmselt juhtmestik ok ja võib uut mootorit otsima hakata.
Kui palju ligikaudu uus mootor maksta võib :?:
..:: E36 320i M50 Passenger Vehicle ::..
Kasutaja avatar
Toomas
Huviline
Postitusi: 642
Liitunud: 12.04.2004 12:53 22
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Toomas »

UM-s:

Toote kood: 61661380068 (WASH PUMP)
Hind käibemaksuga 458.65 eek
kiire1
Huviline
Postitusi: 85
Liitunud: 18.02.2004 13:18 24
Asukoht: viimsi

Postitus Postitas kiire1 »

Kui palju ligikaudu uus mootor maksta võib :?:[/quote]

romulast mine too parem 50-150 eeku oleneb kuidas kaubelda oskad
Kasutaja avatar
erx27
Huviline
Postitusi: 133
Liitunud: 07.11.2004 22:45 09
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas erx27 »

Toomas_K kirjutas:Võimalik et klaasipesuri mootor lihtsalt otsad andnud. Põhimõtteliselt lihtne kindlaks teha, kas viga pesuri mootoris või kuskil juhtmestikus. Lase pesuri mootori klemmidele akult otse vool pähe - vaata kas mootor toimib või mitte.
Või võta mootorilt pistik tagant ja ühenda kontroll-lamp taha, kui kangi vajutades läheb tuli põlema, siis ilmselt juhtmestik ok ja võib uut mootorit otsima hakata.
Kui otse akuklemmilt voolu peale panin, hakkas klaasipesuri mootor tööle. Seega ok.
Võtsin mootori pistiku tagant ja ühendasin kontroll-lambi taha, hakkasid kojamehed tööle. Tundub, et juhtmestik on ok.
Jääb üle ehk see variant, et ei anna salongis hooba liigutades ühendust :?:
Viimati muutis erx27, 28.11.2005 21:46 21, muudetud 1 kord kokku.
..:: E36 320i M50 Passenger Vehicle ::..
Kalla
Huviline
Postitusi: 91
Liitunud: 15.08.2005 23:47 19
Asukoht: Saue City

Postitus Postitas Kalla »

Toomas_K kirjutas:UM-s:

Toote kood: 61661380068 (WASH PUMP)
Hind käibemaksuga 458.65 eek
Analoog maksab 355 eeki.Tootja FEBI.
Kasutaja avatar
erx27
Huviline
Postitusi: 133
Liitunud: 07.11.2004 22:45 09
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas erx27 »

Jääb vist üle kiskuda hoob lahti ja uurida sealt viga.
Kas on kellelgi samasugust probleemi esinenud :?:
..:: E36 320i M50 Passenger Vehicle ::..
Siig
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 27.05.2005 11:38 06
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Siig »

Omal juhtus seda pidi, et aknapesu mootor lasi läbi. Ju siis tihend, ostsin uue ning asi korras.
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Meelis »

erx27 kirjutas:Jääb vist üle kiskuda hoob lahti ja uurida sealt viga.
Kas on kellelgi samasugust probleemi esinenud :?:
mul oli kunagi samasugune probleem. Vett ei tulnud, kui ühendasin mootori otse akule, siis töötas. Aga kui ühendasin sinna klemmide külge indikaatori siis oli seal midagi väga valesti. igatahes vool nagu oli + otsa peal kogu aeg sees, välja arvatud siis kui hooba kangutasin.

Lõppkokkuvõttes aitas salongis asuva hoova vahetusest ...

Usun, et siin võib sama probleem olla.
528iA E28 1984
Uued autod on saadanast ...
Kasutaja avatar
erx27
Huviline
Postitusi: 133
Liitunud: 07.11.2004 22:45 09
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas erx27 »

meelis k kirjutas:Lõppkokkuvõttes aitas salongis asuva hoova vahetusest ...

Usun, et siin võib sama probleem olla.
Vahetasin salongis hoova ära ja nüüd töötab kenasti :D
..:: E36 320i M50 Passenger Vehicle ::..
Kasutaja avatar
Joonatan
Huviline
Postitusi: 98
Liitunud: 14.04.2008 13:10 39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Joonatan »

Kaevan aga rõõmsalt vana teema üles.

Mul sama probleem - pesuri kangi tõmmates ei tee seda pinisevat mootori häält ja pesuvahendit ei tule. Autoks on '95 323i coupe

Lugesin, et "Lase pesuri mootori klemmidele akult otse vool pähe - vaata kas mootor toimib või mitte. Või võta mootorilt pistik tagant ja ühenda kontroll-lamp taha" - a probleem selles, et ma nii võhik, et ple elu sees enne auto kapoti all midagi teinud. Mul aku vist pagassis kah ja mootoriruumis ainult pisike must karp kus vist "+" peal. Et kuidas ma seal toimima pean. Ja pesupaaki (2,5L) jookseb see tasememõõdik, ja siis see pump juhtmega. Muud vist polnud. Et mida ma kuhu ühendama pean? Puust ja punaseks oleks super.

Keegi tuttav arvas midagi kaitsemtest? VÕib neis põhjus olla? Kui jah, sis seletab keegi kus ja milline sest neid seal karbis ikka väga palju...

Maanteekiirusega niiskete ilmadega suht nutune sõita kui esiklaas plägane seega palun abi ASAP :D

Tänud!
323i '95 Coupe

Pilt
Roman_V
Huviline
Postitusi: 380
Liitunud: 14.09.2006 11:07 12
Peamine sõiduk: Nissan X-Trail T31
Asukoht: Tallinn / Viimsi

Postitus Postitas Roman_V »

Joonatan kirjutas:Kaevan aga rõõmsalt vana teema üles.

Mul sama probleem - pesuri kangi tõmmates ei tee seda pinisevat mootori häält ja pesuvahendit ei tule. Autoks on '95 323i coupe

Lugesin, et "Lase pesuri mootori klemmidele akult otse vool pähe - vaata kas mootor toimib või mitte. Või võta mootorilt pistik tagant ja ühenda kontroll-lamp taha" - a probleem selles, et ma nii võhik, et ple elu sees enne auto kapoti all midagi teinud. Mul aku vist pagassis kah ja mootoriruumis ainult pisike must karp kus vist "+" peal. Et kuidas ma seal toimima pean. Ja pesupaaki (2,5L) jookseb see tasememõõdik, ja siis see pump juhtmega. Muud vist polnud. Et mida ma kuhu ühendama pean? Puust ja punaseks oleks super.

Keegi tuttav arvas midagi kaitsemtest? VÕib neis põhjus olla? Kui jah, sis seletab keegi kus ja milline sest neid seal karbis ikka väga palju...

Maanteekiirusega niiskete ilmadega suht nutune sõita kui esiklaas plägane seega palun abi ASAP :D

Tänud!
Alustuseks osta kruvikas indikaatoriga (mingi odav MAXIMA variant) ja võta sõber appi. Ühenda pump lahti ja pista sinna see kruvikas, pärast seda tõmba kangist, kui indikaator läheb põlema- siis vool on ja pump võib läbi olla (võivad ka kontaktid oksüdeerunud olla); kui aga ei lähe põlema - siis otsi viga kas "kangis", juhtmestikus, või siis on tõesti mõni kaitse läbi...
Loodan, et leiad vea ;)
BMW E36 M52B28 142kW/ 280Nm [Müüdud]
Kontakt: Roman 55690463
Vasta