E36 325td soojalt pikk käevitus.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
MaOlenTiit
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 26.11.2009 13:12 53

E36 325td soojalt pikk käevitus.

Postitus Postitas MaOlenTiit »

On siis selline mure , et soojalt käevitub auto ümbriski pikalt , vahest läheb päris kohe aga teine kord tahab päris pikalt kohe käiamist.

uurisin täna siis natukene ja avastasin , ERG klappi küljes olev toru oli lahti , nimelt eelmine omanik oli vist seal midagi laiali võtnud ja jätnud selle toru kahe poldiga kinni keeramata . Keerasin selle kinni , midagi ei muutunud .

Siis avastasin mingi imeliku filtri moodi asja , ja hakkasin uurima kus see pärit võiks olla ja leidsin , et pidurivõimendi vaakum vooliku küljest läheb mingivoolik mingisse elektroonilisse klappi ja millest oma korda edasi ERG klappi, aga seda voolikut ma ei saanud tagasi panna , kuna see osa kus läheb vaakumvooliku külge on ära murdunud .(Väga segane jutt , aga äkki saab aru :D)

Ja siis on kõrgsurve pumba juures veelmingi pisike leke , aga ma ei leidnud täpselt kust , et ma otsin kuskilt sellele voolikule selle uue kinnituse ja siis lammutan natukene laiali ja siis pääsen täpsemalt lähemale uurima kust see leke on ....

et kas see soojalt halb käevitus võib tingitud olla sellest lekkest või sellest voolikust ? või hoopis midagi kolmandat ? Sest ise pole nagu diislitega tegelenud , et natukene võõras teema nagu :)

Otsinguga ma ei leidnud midagi

Jään vastuseid ootama , aga Tänud vastajatele ette :P
Kasutaja avatar
MaOlenTiit
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 26.11.2009 13:12 53

Re: E36 325td soojalt pikk käevitus.

Postitus Postitas MaOlenTiit »

ei oska keegi midagi juurde pakkuda mida kontrollida ?
Roman_V
Huviline
Postitusi: 380
Liitunud: 14.09.2006 11:07 12
Peamine sõiduk: Nissan X-Trail T31
Asukoht: Tallinn / Viimsi

Re: E36 325td soojalt pikk käevitus.

Postitus Postitas Roman_V »

Ma ei ole mingi asjatundja, aga mu äia 318tds ei läinud soojalt normaalselt käima (külmalt läks kohe, soojalt aga 2-3 sek väntamist) kuna kõrgsurvepump oli väsinud. Seda sai veel kuidagi timmida (tööd tehti DIA-s Tartus) kuid öeldi, et kaua see enam ei kesta. Varsti tuleb vist otsima hakata romulates ja see ei tule lihtne.
Päris paljudel disla bmw-del selline mure...
BMW E36 M52B28 142kW/ 280Nm [Müüdud]
Kontakt: Roman 55690463
Kasutaja avatar
djtsux
Huviline
Postitusi: 145
Liitunud: 01.08.2009 22:57 13
Peamine sõiduk: bmw e-53
Asukoht: kohila Janno R.

Re: E36 325td soojalt pikk käevitus.

Postitus Postitas djtsux »

Kõrgsurve pumba tihendi vahelt tuleb sul see leke aru sellest ei saagi kui sõites lükkab suur surve sealt tihendi vahelt välja ja õhk pääseb ksp ja ei lähe enam käima
Tean sest mul sama veaga remondis auto peale -maha tihendivahetus 3000 eeku :P sinna läheb ka seadistus uuesti
bmw X-5 E-53
Vasta