BMW e46 sarniiri taastamine

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
janno86
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 27.01.2010 19:08 47
Asukoht: Tartu

BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas janno86 »

Et kuidas sellega siis on kas saab e46 õõtshoova sarniiri taastada või ei saa? Ja kas üldse on mõtet taastada?
Ja kui on võimalik siis kus seda teha või kes teeks ära tartu kandis? Carfixis öeldi et nemad seda ei saa taastada.
Kasutaja avatar
Holari
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 23.04.2004 23:24 43
Asukoht: Pärnu

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas Holari »

Palun kasuta otsiungut, siin olemas täiesti korralikud teemad


Holari
Polegi BMWd, on oopis Mitsubishi
janno86
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 27.01.2010 19:08 47
Asukoht: Tartu

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas janno86 »

Käisin elvas ja seal kohapeal olemas, vaja ainult vanad sinna viia ja saab kohe taastatud õõtshoovad vastu.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1932
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas Ilves »

Selliste asjade taastamine, mis on ohutuse kohapealt elutähtsad võiks mõned korrad eelnevalt sügavalt mõelda milline on tunne kuskil laugjas kurvis maanteel vastutuleva rekkaga kaotada ratas ja 20 tonni raua alt läbi käia.

Olen ise näinud E46-t, mis kaotas mõlemad esirattad lamavast pollarist üle sõites, tuli välja, et oli ka taastatud sharniire kasutanud.

Taaskasutada võib vanu pükse ja kummikuid, kriitiliste varuosade puhul võiks ikka niipalju mõistust olla, et osta kasvõi B osa. Kui autot korralikult pidada ei jõua, siis oled järelikult vale auto ostnud. Ma ei taha isegi mõelda kui palju selliseid isekeevitatud autosid maanteel vastu võib sõita, võiks nagu natuke suurema austusega teistesse liiklejatesse suhtuda.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1932
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas Ilves »

Kuno_T kirjutas:Esirattaid taastatud sharniiri tõttu küll ei ole võimalik kaotada. Ja üldse enne, kui sharniiri taastamise pro vs contra juttu hakata ajama, võiks vähekene kursis olla, mida selle suures tehakse ja kas igasugust utiili võetakse remontida. Su jutt käib sinna auku, et iga remonditud asi on **** ja ainult ostke uusi. Nii see päris ikka ei käi.
Ei tasu ennast keset ilusat suve niiviisi käima tõmmata :) Sina võib-olla teed vahet, milline jupp on OK panna kasutatult ratast kandma ja milline mitte. See vend kellel ainuke otsustusparameeter on hind on sügavalt savi, mida ta endale alla keerab, peaasi et kuidagi püsiks. See on muidugi huvitav, kui sa väidad, et ribadeks läinud sharniir ratast koopasse ei aja, mulle tundub see imelik. Kui ikka käändelje alumine toetuspunkt eemaldada on ju nurk nagu muuseas maas ja asi ants? Või olen millestki valesti aru saanud.

Loe rahulikult, ma rääkisin ainult kriitilistest juppidest, mida võiks osta mingigi garantiiga. Loomulikult on kasutatud originaal mõnikord täiesti möödapääsmatu lahendus.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1932
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas Ilves »

See oli fakt, et rattad olid alt ja all olid taastatud sharniirid. Mul ei ole mingit põhjust "turundusmöga" ajada, sest ma ei esinda ei UMi ega muidu üthegi autohooldusega seotud ärisid. Selle asemel, et siin kopsud tühja asja pärast õhku täis tõmmata võiksid parem oma kogemusi jagada taastatud veermikuosade ja tegijate osas kui sa sellest midagi tead. Äkki tõesti ongi taastatud materjal parem kui suvaline B.

Ja tegelt ma ei saa aru, mis sul viga on, et sa nii valulikult pead kogu maailmale reageerima, mina üritan kutsuda inimesi mõistlikule käitumisele ja mitte suvalistes kohtades laskma pesumasinale peedist trumlit ehitada kui ei tea, kes ehitaja on.

Valdeku käest saab tõesti head nõu, soovitan.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1932
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas Ilves »

Katkiläinud sharniiridega E46 vedeles keset Kalamaja, peale üht suht süütut lamavat pollarit, esimesed rattad ripakil. Ega ma rohkem seal ei uurinud, mis ja kus täpselt katki oli, küsisin vaid mis juhtus ja järgmisena, kas olid taastatud jupid. Ma ise autoremondiga ei tegele, rohkem detaili ei läinud.

Ma ei mõelnud seda käimatõmbamise kommentaari üldse isiklikult, pigem sellise sõbraliku nöögina (smailit nägid?), sest oleme ausad, et sul on kalduvus üsna kiirelt seier punasesse lüüa ;)

Ma pole põhimõtteline A osa mees, juba aastaid eelistan UM-ile Valdeku personaalset ja väga asjalikku teenindust. Ilmselt kui nt roolilatt tilkuma hakkaks läheks uuriks ka pigem taastamise varianti, kui 20K eest pimesi uut ostma tormaks. Miskipärast on mul lihtsalt kohutav talumatus igasugu isearetatud asjade osas mis puudutab rataste auto all püsimist, ilmselt põhjuseks kunagi sigulliga sharniiri rikke tõttu alt ära tulnud rattad. Lapsepõlvetrauma ühesõnaga :)

Jällegi, sina kui spetsialist võiks ju oma teadmiste najal aidata, kui tõesti on vendi, kes oskavad sharniire mõistlikult taastada. Või siis midagi muud.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1932
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas Ilves »

Kuno_T kirjutas:
Ega ma rohkem seal ei uurinud, mis ja kus täpselt katki oli, küsisin vaid mis juhtus ja järgmisena, kas olid taastatud jupid. Ma ise autoremondiga ei tegele, rohkem detaili ei läinud.
Njah, ei ole sõnu. Sellisel tasemel "ekspertarvamus", et anna kannatust ja siis küsid veel, miks ma ennast "käima vedasin"?!
Sinuga peab ikka kannatust olema. Kui rattad risti koopas ja küsimus kas tegu oli taastatud sharniiridega on vastus jah, siis mis pagana eksperthinnangut sa siit ootad? Palju seal veel võimalusi on, et sünkroonis mõlemad rattad koopasse jooksevad, amordid läksid korraga pooleks või?

Kas sa nüüd lõpuks räägid asjast ka ja ütled mõned mehed, keda võib usaldada sharniiride taastamisel või jäädki komasid nokkima?
Kasutaja avatar
Martin740
Huviline
Postitusi: 762
Liitunud: 07.06.2010 19:45 57
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Pärnu

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas Martin740 »

need taastatud sarniirid pidid suht eluaegsed asjad olema. tuttava autol on all aastast mine mu...i ja muret ei ole. kui omal nüüd peaks minema lasen ka taastatud sarniiri panna.
Aga noh igal oma arvamus. :mrgreen:
E32 740, E34 530, E32 740, E46 318d ja E34 540 :)
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4688
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas Fred »

Katkise sarniiriga ei saa ratas küll alt tulla/ära murduda - pigem murdus õõtshoob pooleks.

Ise lasin ka enda E46 kõik 4 sarniiri Tartu Lubja tänava taastada ja nüüd üle aasta on kõik korras püsinud. Teemaalgatajale: kui soovid numbrit, siis mulle PS.
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
BMW3
Huviline
Postitusi: 91
Liitunud: 27.08.2009 08:41 40

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas BMW3 »

Keegi muidu on pealt näinud kuidas sarniire taastatakse w. need pannakse hüdropressi alla ja surutakse loks kokku ja nad jäävad jäigemaks kui uus osa kuid nad ei täida täielikult oma ülessannet enam.ja ratas vajub lääpa ainult juhul kui sarniir on munakast väljas ja siis minna hüppesse siis ta vb ei jää enam õõtsale kandma kui püstaku kõveraks kukub vut siuke loogika :D väidab keegi midagi vastupidist ka?
Kasutaja avatar
Arx141
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 29.04.2008 16:01 19
Asukoht: Tartu

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas Arx141 »

Lasin ka Elvas taastada, vanal E36-l u kaks aastat tagasi ja nüüd E46-l u kuu aega tagasi. Eelmisel pillil pidasid vastu ja loodetavasti sel ka :)
BMW3
Huviline
Postitusi: 91
Liitunud: 27.08.2009 08:41 40

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas BMW3 »

Jah ma usun ,aga sama moodi kui endal natukesegi finantsi on tasub uus osta ,sama moodi void ise loksuva alt hüdropressiga välja pressida siis määret vahele panna ja kinni pressida ja siis õõtsa külge tagsi pressida see ei ole küll eriline töö, aga see ei kesta sama kaua kui uus ja ei ole sul endal turvaline sõita!
UUs osa on ikka uus osa !!
Kasutaja avatar
S1lv3r
Huviline
Postitusi: 3348
Liitunud: 11.05.2008 11:44 22
Peamine sõiduk: BMW F10 525d 160kw
Asukoht: Laagri

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas S1lv3r »

Kui originaalis asi mõeldud ikka koos õõtsaga vahetamiseks, siis tasub seda ka nii teha, mitte ise aretada..
Kestab kauem ja kindlam !
E46 323Ci/E46 330d/E61/E91/E91/E90/E60/E60/E61/E60 530xi/E60 530xi/F10 525d
Päringu jaoks saatke palun PS või e-mail
xsmartx.
Huviline
Postitusi: 265
Liitunud: 06.03.2007 21:31 58
Asukoht: kuressaare

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas xsmartx. »

selline firma nagu MEYLE, teeb õõtshoovasi millel saab eraldi sarniire vahetada, hind veidi üle 2tuhande, hind peaaegu sama mis orig. õõtsal aga jah hiljem saab vähemalt neid eraldi vahetada. ja kaob ära jutt millegi taastamisest.
tasutatasuja
Huviline
Postitusi: 40
Liitunud: 27.05.2010 16:04 44

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas tasutatasuja »

Ilves kirjutas:Selliste asjade taastamine, mis on ohutuse kohapealt elutähtsad võiks mõned korrad eelnevalt sügavalt mõelda milline on tunne kuskil laugjas kurvis maanteel vastutuleva rekkaga kaotada ratas ja 20 tonni raua alt läbi käia.

Olen ise näinud E46-t, mis kaotas mõlemad esirattad lamavast pollarist üle sõites, tuli välja, et oli ka taastatud sharniire kasutanud.

Taaskasutada võib vanu pükse ja kummikuid, kriitiliste varuosade puhul võiks ikka niipalju mõistust olla, et osta kasvõi B osa. Kui autot korralikult pidada ei jõua, siis oled järelikult vale auto ostnud. Ma ei taha isegi mõelda kui palju selliseid isekeevitatud autosid maanteel vastu võib sõita, võiks nagu natuke suurema austusega teistesse liiklejatesse suhtuda.
õige jutt
strokinv
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 15.12.2010 15:01 13

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas strokinv »

Holari kirjutas:Palun kasuta otsiungut, siin olemas täiesti korralikud teemad
Muua korralikud Sharniirid E46 koos puksidega


Holari
strokinv
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 15.12.2010 15:01 13

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas strokinv »

Tere,Kui keegi soovib õõtshoobasid siis pöörduge minu poole!Olemas kaks ,koos puksidega.
Hind kokkulepper.
Tallinn
Kasutaja avatar
captjones1
Huviline
Postitusi: 929
Liitunud: 25.10.2009 10:27 04
Asukoht: Tallinn

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas captjones1 »

Martin740 kirjutas:need taastatud sarniirid pidid suht eluaegsed asjad olema.
Enda autol taastatud eelmise omaniku poolt & ei soovita kellelegi.
--
Uus asi on uus. Vana aga..
Kasutaja avatar
raivo188
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 12.10.2003 17:19 40
Peamine sõiduk: X5 173kw 2007
Telefon: 5200635
Asukoht: Riisipere

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas raivo188 »

Miks siis ei soovita, kas lagunevad kiiresti?
Kasutaja avatar
captjones1
Huviline
Postitusi: 929
Liitunud: 25.10.2009 10:27 04
Asukoht: Tallinn

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas captjones1 »

minu puhul lagunes jah kiiresti, samas eelmine omanik elas pommiaugus, vbl see mängis rolli :roll:
Kasutaja avatar
raivo188
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 12.10.2003 17:19 40
Peamine sõiduk: X5 173kw 2007
Telefon: 5200635
Asukoht: Riisipere

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas raivo188 »

MIs tähendas lagunes kiiresti? Palju läbisõitu oli.
janar279
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 12.01.2011 13:58 41
Asukoht: Põlva

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas janar279 »

tere.soov ka enda e46-l välja vahetada õõtsad.
ääki oskab keegi anda mingit numbrit v aadressi seal elvas kus taastatakse.
ette tänades
janno86
Huviline
Postitusi: 76
Liitunud: 27.01.2010 19:08 47
Asukoht: Tartu

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas janno86 »

Nr: on 7456307
Mina olen elva taastatud sarniiridega umbes 12tuhat km sõitnud ja ei ole probleeme olnud, alles sai ka käidud ülevaatus punktis lõtku testis, kõik korras.
erx88
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 26.08.2011 01:48 53

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas erx88 »

Ei tea miks neid sarniire te taastate v vahrtate õõtsadega koos, endal E46 1999 20 disla ja sai sõbra käest tellitud siis sarniirid ja ma ei tea minu autol on need igatahes pressitavad, kuigi enamus auto poode ei myy sarniire vaid myyvad vaid õõtsadega koos ei tea miks.. kuid jah edu teile õõtsaga koos vahetamisel ,kui saab ka niisama vahetada sarniire.
E46 1999 320D
Kasutaja avatar
S1lv3r
Huviline
Postitusi: 3348
Liitunud: 11.05.2008 11:44 22
Peamine sõiduk: BMW F10 525d 160kw
Asukoht: Laagri

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas S1lv3r »

Ohjah.. edu sullegi :shock:
E46 323Ci/E46 330d/E61/E91/E91/E90/E60/E60/E61/E60 530xi/E60 530xi/F10 525d
Päringu jaoks saatke palun PS või e-mail
Kasutaja avatar
Martin740
Huviline
Postitusi: 762
Liitunud: 07.06.2010 19:45 57
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Pärnu

Re: BMW e46 sarniiri taastamine

Postitus Postitas Martin740 »

ma lasin ka Pärnus ära taastada oma sarniirid. Ja siis küsisin ka sealt et kuidas need on siis se vana vastas et siiamaani pole keegi tagasi tulnud. Ja pärnu ni väikke koht ka et kui se taastaja teeks sitta siis teaksin ma seda kohe kindlasti.
Kvaliteedi poolest pidi sama olema mis originaal..!!!!
Pärnus pannakse sarniirile uus se plast ümbris mis seal munaku ümber on, siis uus määre, uus kummi kaitse ja munakas treitakse üle. ise pealt pole näinud aga ni se tegija mulle rääkis. Hunnikus oli tal seal umbes 500 õõts hooba ja vaevalt need kõik on alt ära kukkunud mis taastatud on. :mrgreen:

mingit odavat raibet on mõttetu alla panna mis kolme kuu pärast kolksub jälle
a 15 eurtsi oli ühe sarniiri taastamise hind
E32 740, E34 530, E32 740, E46 318d ja E34 540 :)
Vasta