e36 xenon paigaldamine

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
Spectral
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: 21.05.2010 22:22 41
Kontakt:

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas Spectral »

Arkist ei saaks vastust?
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1766
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas Roland325 »

Mul täna just kästi xenon eest ära võtta. Tegemist küll E34-ga.
Politsei ütles, et mul on nüüd 3 varianti:
1. Otsin xenon tähisega tuleklaasid. (e32-l vist isegi olemas)
2. Panen halogeenpirnid
3. Kordusülevaatus :) (kui veel näeb nende tuledega)
Ütles, et sellel tuledepesurit ja aut. korrektorit ei pea olema.
Kasutaja avatar
Pavel_V
Huviline
Postitusi: 3538
Liitunud: 09.12.2006 20:05 46
Peamine sõiduk: BMW E46 330 ///M-Pakett
Asukoht: Helsinki Finland. Jõgeva, Estland!
Kontakt:

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas Pavel_V »

Roland325 kirjutas:Mul täna just kästi xenon eest ära võtta. Politsei ütles....
Kas kiskusid Xenon juba eest ära või ikka ees? :?
Now:BMW E46 330 Facelift ///M-Pakett.
BMW The Ultimate Driving Machine
Kasutaja avatar
Randofer
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 21.07.2009 09:41 38
Asukoht: Tartu/Põltsamaa

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas Randofer »

Ühesõnaga, kes jamada viitsib, see paneb ja kes ei viitsi, see ei pane. :)
When it doesn´t blow it sucks
kenwo22
Huviline
Postitusi: 1153
Liitunud: 04.08.2009 16:32 22
Peamine sõiduk: E61 530d

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas kenwo22 »

Fakt on see, et kui e36 tuled on luubiga ja sees ei ole mingi eresinine vaid kollakas-valge tagasihoidlik 4300k xenon ja tuled õigesti reguleeritud, siis probleeme ei tohiks tulla. Vähemalt räägin omadest kogemustest(paari kuu pärast saab aasta xenonitega vuratud)
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1766
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas Roland325 »

Pavel_V kirjutas:
Roland325 kirjutas:Mul täna just kästi xenon eest ära võtta. Politsei ütles....
Kas kiskusid Xenon juba eest ära või ikka ees? :?
Nüüdseks eest ära jah. Viskasin täistuledesse :)



Ise sõitsin pea 2a. nendega ja nüüd äkki võeti kinni.
Vahet pole, kas on luup või mitte(mul on muidu), aru on niikuinii saada, et xenon sees. Lihtsalt vist vedas, et nii kaua sain sõita.
vanarooliots
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 07.12.2010 16:31 54

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas vanarooliots »

ma tean asja nii,et alates 2000 aastast peavad olema pesurid ja automaatne reguleerimine,aga auto peab olema valmistajajuhendi kohane ja 3-sed tulid tehasest suht hilja välja,olen kuulnud ,et esimesed xsenonid olid juba kuskil 1993 7-seeria autodel ja olen näinud 5 seeria originaale 1998 aastast millel olid pesurid aga reguleerimist polnud,tähistust ei vaadanud,nii et vanematele kolmestele on ohtlik xsenoone ohtlik panna.lisada või ümber ehitada võib ainult udu ja päevatulesid
Kasutaja avatar
Jan
Huviline
Postitusi: 565
Liitunud: 19.10.2007 02:58 27
Peamine sõiduk: BMW F800GS TOURATECH ADVENTURE
Asukoht: Tallinn

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas Jan »

Need autod peaks kasutama selliseid pirne. Neil on pool pirnist kinni katetud, et ei tekiks pimestamist.
http://www.maroli.ee/pood/popup_image.p ... 267d439c3f
Kasutaja avatar
casablanca30
Huviline
Postitusi: 348
Liitunud: 09.07.2010 13:16 02
Asukoht: Estonia

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas casablanca30 »

Kui juba tulede reguleerimisest räägiti, siis kuidas seda kõige õigem teha oleks? Vastu mingit seina näidata? Oskab keegi mõne skeemi või plaanini juhatada, kuidas regullida neid? Aitähh!
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas Seigo »

casablanca30 kirjutas:Kui juba tulede reguleerimisest räägiti, siis kuidas seda kõige õigem teha oleks? Vastu mingit seina näidata? Oskab keegi mõne skeemi või plaanini juhatada, kuidas regullida neid? Aitähh!
Mis sa hakkad ise oma lolli pead vaevama ? Mine TÜV punkti ja lase paika kruttida, on sinusuguseid liikluses vähem , kellel on lähikad kolmanda laudaseina laua järgi paika timmitud! :evil: :evil:
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas vull »

Seigo kirjutas:xenoni luup on hoopis teise valgusvihuga , kui tava luup! See et vahetate klaasid ära ja arvate ,et kõik on timm, siis eksite. Kui ei usu, siis laske kõrvuti tavaluubi valgus ja siis xenoni oma! Mul on autol ees DEPO tuled, millel on ka DC/DR märge peal, käisin ülevaatusel ei võtnud pirne väljagi kõik oli timm ja valgusvihk oli ka paigas! Ja teadmiseks neile, kes topivad ilma luubita tuledesse ned **** xenoneid, siis teadke, et see pimestab jubedalt! Mõlege natuke teistepeale ka! Ma tõmman täistulesi sellistele debiilikutele(seal on ka xenon)
vaevalt depolgi spets luup on. samasugune orika pealt maha visatud jubin on sees, ainult välimisel klaasil on DC tähis. ülevaatajal oli kerge placebo efekt ilmselt.


palju raunexis klaasid eraldi maksavad?
ja lauda seinal saab väga hästi tulesi regullida. vaja ainult horisontaalset pinda ja mingi 10-25m eemale sõita, et näeks kuidas vihk joonistub. pärast mõne autopära peal maanteel testid kas sai paras kõrgus
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas Seigo »

vull kirjutas:
Seigo kirjutas:xenoni luup on hoopis teise valgusvihuga , kui tava luup! See et vahetate klaasid ära ja arvate ,et kõik on timm, siis eksite. Kui ei usu, siis laske kõrvuti tavaluubi valgus ja siis xenoni oma! Mul on autol ees DEPO tuled, millel on ka DC/DR märge peal, käisin ülevaatusel ei võtnud pirne väljagi kõik oli timm ja valgusvihk oli ka paigas! Ja teadmiseks neile, kes topivad ilma luubita tuledesse ned **** xenoneid, siis teadke, et see pimestab jubedalt! Mõlege natuke teistepeale ka! Ma tõmman täistulesi sellistele debiilikutele(seal on ka xenon)
vaevalt depolgi spets luup on. samasugune orika pealt maha visatud jubin on sees, ainult välimisel klaasil on DC tähis. ülevaatajal oli kerge placebo efekt ilmselt.


palju raunexis klaasid eraldi maksavad?
ja lauda seinal saab väga hästi tulesi regullida. vaja ainult horisontaalset pinda ja mingi 10-25m eemale sõita, et näeks kuidas vihk joonistub. pärast mõne autopära peal maanteel testid kas sai paras kõrgus
Oled sa selles ikka nii kindel? Tule ajame seinavastu kõrvuti depo tuli ilma tähiseta ja siis tähisega ja võrdleme valgus vihke!!!
Kasutaja avatar
Torch
Huviline
Postitusi: 234
Liitunud: 28.04.2007 16:44 32
Peamine sõiduk: E36 325i

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas Torch »

vull kirjutas: palju raunexis klaasid eraldi maksavad?
Kui keegi teada saab pange mulle PS-i ka hind , või kirjutage teemasse ;)
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2897
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas marek555 »

vull kirjutas:vaevalt depolgi spets luup on. samasugune orika pealt maha visatud jubin on sees, ainult välimisel klaasil on DC tähis.
Kaldun samale arvamusele, et Depo tules pole midagi xenon lambi jaoks ümber projekteeritud, vaid lihtsalt on vastavad tähised peale löödud. H1 on ju mõeldud halogeenlambina, mitte xenonina. Sealt tekib juba erinevus, valguspunkt pole päris sama mis xenonil. Seetõttu peab reflektor, luup ja valguse suunaja/piiraja olma projekteeritud vastavalt sinna käivale lambi tüübile.
Hellal on E36-le pakkuda õiged xenon tuled D2S lampidaga, mille komplekt maksab vanas rahas ca 15000.
Nagu ma aru saan, maksab aga DC tähisega Depo tuli aga põhimõtteliselt sama palju kui ilma selle tähiseta tuli :roll:
Ning mõned pildid valgusjaotusest.
Selline on valgusvihk E36 originaal luuptuledel:
Pilt
Siin siis lähemalt näha E36 ZKW luuptuli lahtivõetuna, väga hästi on aru saada, mis sellise valgusvihu põhjustab. Õigel xenonil ei tohi selline valgusvihk olla (ülemine osa peab olema järsult ära lõigatud).
Pilt
Kui Depol on need komponendid samsaugused, siis pole seal midagi muudetud.
Võrdluseks E46 originaal xenonide valgusvihk:
Pilt

Nüüd saab igaüks võrrelda, kummale pildile tema enda auto valgusvihk sarnaneb.

Ja tulesid saab seinal väga hästi ise reguleerida, vaja ainult horisontaalset tasapinda.
Detailne juhend siin:
http://www.danielsternlighting.com/tech/aim/aim.html
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas vull »

^ need valgusvihu pildid on mõlemad võssa kuna auto on seinale liiga ligidal ja selliselt on võimatu kaardilugeja tuld paika saada - ilmselt pimestab vastutulijaid praegalt...
skeemist ei saand ka essugi aru :p suht kehvalt kirja pandud...
zkw lambist ei saa ka aru... oleks nagu all-vasakul olevat plastmassi modifitseeritud kuidagi?

ja sellest ei saa ka aru miks orikas juhipoolne tuli pole sirge vaid samamoodi paremale üles ~30kraadi :roll:

ja veel... imo on need depod palju hullemad veel kui orikad tuled - mystery vana kupeed nägin ükskord pärnus kaubamajaka ristmikul(päeval!) - tuli ~500m eemalt üle tallinna silla ja esimene asi millest ma aru sain oli see, et mingi piix tuleb rämeda xenoniga :lol: pärast kui ligemal oli, ~100m, siis panin alles tähele mis auto on :p
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2897
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas marek555 »

vull kirjutas:^ need valgusvihu pildid on mõlemad võssa kuna auto on seinale liiga ligidal ja selliselt on võimatu kaardilugeja tuld paika saada - ilmselt pimestab vastutulijaid praegalt...
Vull, pillud siin segast. Pildid on ainult selleks pandud, et võrrelda haloggen ja xenon projektorlampide poolt tekitatud valgusvihke. Vihud on põhimõtteliselt alati samad, olenemata kaugusest seinani. Ja reguleerimist ei tehta silma järgi, selleks ikka kindel protseduur. Lähitule valgusvihu langus peab olema ebamasti 1% ehk iga kümne meetri kohta peab vihk langema 10 cm. Silma järgi seda täpselt paika ei pane.
vull kirjutas:skeemist ei saand ka essugi aru :p suht kehvalt kirja pandud...
Võibolla on tõesti ehk liiga detailselt kirjutatud aga mina sain väga hästi aru :lol:
Internet suur ja lai, igaüks võib otsida sellist juhendit, millest ta aru saab.
Aga kui keegi ikka ei leia, siis võin panna ise selle lihtsustatud versiooni kirja.
vull kirjutas:zkw lambist ei saa ka aru... oleks nagu all-vasakul olevat plastmassi modifitseeritud kuidagi?
Ei ole seal midagi moditud, sellisena on nad tehasest tulnud.
vull kirjutas:ja sellest ei saa ka aru miks orikas juhipoolne tuli pole sirge vaid samamoodi paremale üles ~30kraadi :roll:
Sellisena on nad porjekteeritud halogeenlapide jaoks.
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas vull »

mõtlesin algul et need ongi regulli käigus tehtud pildid(mis lisaks näitavad vihu kuju), aga ju siis lihtsalt lampi tehtud pildid? regulli osas on need igastahes võssa...
valgusvihud on kujult küll samad koguaeg, aga parema tule õiget sihti ei saa nii lähedalt hinnata (see peab ju rohkem tee peale mitte kraavi näitama).
muidu silma järgi saab väga hästi asja paika kui arvulised protsendid ei huvita ja seinast piisavalt kaugel olla...

a mingi parema skeemi võiks küll otsida. ma ei viitsi küll igasugu tagurpidi piixu läbi töödelda, et saaks lõpuks asja loogiliseks:p
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2897
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas marek555 »

vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas vull »

Torch kirjutas: Kui keegi teada saab pange mulle PS-i ka hind , või kirjutage teemasse ;)
36eur ringis oli tükk, aga sobivad vist ainult zkw tuledele (boschile mitte). dc+hcr tähis oli peal.
kui kaugtulesse ka seda imelikku valgust vaja, siis peaks dc+dcr tähis olema. samas ei pea mendile ise midagi lambist ette näitama kui tal põhjendatud kahtlust pole. (lampi küsimine/kontroll pole põhjendatud, vähemalt praeguse seadusega). lisaks ei tohi dokumente ka neile anda, sest silmadega vaadatakse :) neil on kange tahtmine "sinu" vara enda valdusesse võtta, kuniks sa neil saapaid lakud
ronni
Huviline
Postitusi: 365
Liitunud: 09.05.2006 18:12 37
Asukoht: Kiviõli-Tallinn

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas ronni »

http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?f=56&t=111607


Mul sellised tuled müüa, millel luubid ja klaasid on mõeldud xenonile ja isegi paber et saksas olid ametlikud.Siiani pole probleeme olnud, aga kas need reaalselt ikkagi on ametlikud Eesti demokraatlikus vabariigis, seda ma ei tea!
Bayer 325tds 95a.
Alvar_S
Huviline
Postitusi: 1291
Liitunud: 28.03.2006 12:29 46
Asukoht: Star Trek
Kontakt:

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas Alvar_S »

Depod ja xenon käivad väga hästi.Lihtsalt tuled peavad õieti regullitud olema,siis ei pimesta kedagi 500m pealt. :lol:
Keegi siin kirjutas,et depos on H1.Tegelikult on H7.
Ou Vööthüään!!!
taunod
Huviline
Postitusi: 3950
Liitunud: 10.08.2007 06:54 43
Asukoht: Viljandi

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas taunod »

Huvipärast võtsin lahti tavalise luubi ja DEPO DC/DR märgistusega tuled.

Selline näeb siis välja Depo luup (ümber luubi kinnine):

Pilt

Ja tavaline luup (lahtine):

Pilt
2X328 '95
Roman_V
Huviline
Postitusi: 380
Liitunud: 14.09.2006 11:07 12
Peamine sõiduk: Nissan X-Trail T31
Asukoht: Tallinn / Viimsi

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas Roman_V »

Mis sellest saab järeldada? :roll: :)
BMW E36 M52B28 142kW/ 280Nm [Müüdud]
Kontakt: Roman 55690463
Kasutaja avatar
rait.
Huviline
Postitusi: 316
Liitunud: 17.12.2008 11:43 03
Asukoht: Tln

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas rait. »

Täpsustuseks tahaks lisada natuke täiendavat infot.

Esilaternad, millele on paigaldatud DC tähistusega laterna klaasid, kuid lamp(pirn) mis laternasse käib on H1, H4 või H7 ei ole ametlikult legaalsed, sest ka lambid (pirnid) peavad olema tüübikinnitatud. Ning eelnevalt loetud lambi tüübid on kõik halogeenid ja neid kui gaaslahendusega (XENON) lamp ei võimalik tüübikinnitada.
lisada või ümber ehitada võib ainult udu ja päevatulesid
See info on ka veidi vale, mitte ühegi laterna ümber ehitamine ei ole aktsepteeritav. Juhul kui on gaaslahendusega (XENON) lambid paigaldatud esimestesse udutule laternatesse peab olema laternal olema tähise "B" asemel "F3" või mõlemad.

Luubiga ja reflektoriga laternas kasutatakse erinevaid gaaslahendus (XENON) lampe, vastavalt D2S ja D2R.

Võin tuua näiteks 1998a e46, laterna klaasil on tähised HC ja DC - see tähendab, et laterna klaas on tüübikinnitatud mõlemat tüüpi lambi kasutamiseks. Kuid see ei tähenda, et võite kohe paigaldada gaaslahendusega (XENON) lambi. Lisaks on laterna klaasile HC juurde märgitud et sellise lahenduse korral peab kasutama H7 lampi ja DC juurde märgitud, et peab kasutama D2S lampi (mis tähendab kohe, et kui kasutada gaaslahendusega lampe peab olema antud laternal luup). Lisaks, kui laterna klaas on tüübikinnitatud nii halogeen kui gaaslahendusega lampide kasutamiseks peab olema laterna korpusel tähistus kumba tüüpi lampi peaks selles laternas kasutama.


Kokkuvõtteks:
Avastamine sõltub kontrollija pädevusest.
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas Seigo »

Kas seaduses on niimoodi kirjas, et peab kasutama taadeldud pirne ?
Tahaks väga seda punkti näha!
Ja vanemakooli autodel pole tuledepeale mittemiskit märgitud, mis pirni võib/peab seal kasutama.
Ma olen sõitnud 2 aastat nende depodega, lähikas on siiamaani xenon ... ülevaatuselt läbi saanud ja võmmid pole ka lähikate kohta midagi öelnud, küll olen pidanud ära korjama kaugtulepirnid mis olid ka xenonid... Tavatules oli xenon sees, vilgutati päris palju mulle maanteel tulesi,kuigi tuled lasin paika regullida tüv punktis, nende depodega(pole ostetud eestist, iibeikaup on ) pole kordagi vilgutatud.
Donald
Huviline
Postitusi: 1337
Liitunud: 13.10.2010 15:36 24

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas Donald »

taunod kirjutas:Huvipärast võtsin lahti tavalise luubi ja DEPO DC/DR märgistusega tuled.

Selline näeb siis välja Depo luup (ümber luubi kinnine):

Pilt

Ja tavaline luup (lahtine):

Pilt
Kui tavalise luubi ümber ka sellise tüki paned, on nagu DC tähisega tuli, mis vähem pimestab? Või on mingi erinevus veel? Või pole sellel üldse mõtet. Töö iseenesest oleks väga lihtne ju.
Kasutaja avatar
rait.
Huviline
Postitusi: 316
Liitunud: 17.12.2008 11:43 03
Asukoht: Tln

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas rait. »

Lampide tüübikinnituse nõue tuleb euroopa direktiivist (ei viitsi seda välja otsida seda, aga ta on seal olemas).
Tüübikinnitatud ei tähenda taadeldud.

Vanemate sõidukite kohta on öeldud, et tuled peavad olema valmistaja kohased... kui sa suudad tõestada, et BMW tehas tootis sõidukeid kus laternas on nt H7 sokliga Xenon lamp, siis on kõik ok.

See, et ei vilgutata, ei tähenda seda, et asi oleks lubatud. Ning ka see, et ülevaatajad või politsei ei oska/ei tea seda kontrollida, ei muuda ka asja seaduslikuks. Hetkel käib mõlemas asutuses asjakohane koolitus ;)
Kasutaja avatar
alari15
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 22.07.2009 18:48 38
Asukoht: Tartu

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas alari15 »

reflektor teeb ikka valgusvihu mitte luup :D
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas Kustas »

alari15 kirjutas:reflektor teeb ikka valgusvihu mitte luup :D
Reflektor suunab kogu valguse läbi luubi, samas luup hajutab kogu valguse teele ühtlaselt laiali. Mõlemad on resultaadiks olulised.

Pilt
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: e36 xenon paigaldamine

Postitus Postitas enn1 »

Parandage, kui eksin, aga kas see pesurite ja aut. tulederegulli legaalne puudumine enne 2000a. toodetud autode puhul, ei kehtinud mitte ainult tehasest xenonitega välja sõitnud autode puhul? Kui tahad oma vanemale autole ise ka kõikide korrektsete märgistustega xenonid lisada, tuleb lisada ka pesurid ja tulederegul....? :roll:
Vasta