Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
zaruljom
Huviline
Postitusi: 618
Liitunud: 25.01.2007 08:47 21

Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Postitus Postitas zaruljom »

Ukse niiskustõkked väidetavalt korras, ise pole mudiugi oma silmaga vaadanud, aga igasugused erinevad remondimehed on nii väitnud. Äkki saab vesi tee sinna mootoriruumist/katuseluugu äravoolust? Ideid? Loik maas.
Pilt
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Postitus Postitas seppa »

Aga võta liistud ära ja siis näed kas tuleb ülevalt poolt .
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Kasutaja avatar
AndresS
Huviline
Postitusi: 776
Liitunud: 21.03.2003 11:52 37
Asukoht: Tallinn

Re: Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Postitus Postitas AndresS »

Paistab E46-ga tegemist olevat.
Kui lahenduse või probleemi allika leiad, palun anna siia ka kindlasti teada. Minu autot tundub vaevavat sama mure. Uksepolstrit olen lahti võtnud ja sealjuures mõtisklenud mitmeid kordi, ent probleem on endiselt maha tapmata. Katuseluugist minu autol see kindlasti tingitud pole, kuna luuki lihtsalt pole. Konditsioneerist ka ei tule, sest märjaks läheb alati peale sadu või välispesu.
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Postitus Postitas Rain. »

Oli sarnane probleem, kuid mitte kolmekal vaid E34-jal - uksest sisse ei tulnud vesi, katuseluugist äravooludest ka mitte. Lahendus oli lõpuks kaitsmekarbi all olevas äravoolus, mis oli umbes. Sinna kogunes piisavalt vett ja lõpuks see vesi pressis ennast sealt juhi jalge juurest sisse, kus see suur punane voolujuhegi E34jal sisse tuleb. Põhimõtteliselt oli kogu juhi jalgealune kuni istme raamideni märg.

Ehk on kolmekal sellest ka abi.
zaruljom
Huviline
Postitusi: 618
Liitunud: 25.01.2007 08:47 21

Re: Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Postitus Postitas zaruljom »

e46 neh, võtsin liistu ära, mina ei saanud aru, kust ta tuleb.
marto
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 16.02.2010 18:43 20
Asukoht: Tartu

Re: Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Postitus Postitas marto »

Mu naise autol (e46) oli sama probleem. Kõrvalistuja matt oli pealt märg. Pikalt sai nuputatud ja veega loputatud. Lõpuks soovitati ukspolstri taga olev kate (niiskustõke) üle vaadata. Kuna autole on esiustele paigaldatud toonklaas siis oligi alumine äär antud tõkkel korralikult kinnitamata.
Panin silikooniga tagasi ja tundub, et praegu enam seda probleemi ei ole (ptüi ptüi ptüi).
zaruljom
Huviline
Postitusi: 618
Liitunud: 25.01.2007 08:47 21

Re: Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Postitus Postitas zaruljom »

ma ise pole vaadanud, aga mingid asjapulgad on vaadanud ja öelnud, et uste niiskustõkkega asi korras. Juhiukse niiskustõket tegi UM, aga kohati on sealt ka niiske, kuid nii suurt loiku sinna ei teki. Oleneb vihma tugevusest ja nurgast mille all ta sajab auto peale.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Postitus Postitas Muhv »

oli sama jama. põhjust sai hakatud otsima väljavahetatud kõlarite juurest. Selgus, et vihmavesi pääses kõlari juurest niiskustõkkest läbi. Aitas kõlari kohale väikse sirmi tegemine.
zaruljom
Huviline
Postitusi: 618
Liitunud: 25.01.2007 08:47 21

Re: Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Postitus Postitas zaruljom »

niiskustõke oli alt veidi lahti ja praoga. panin hermeetikuga kinni. näis, kas aitas.
Kasutaja avatar
Johndoe318
Huviline
Postitusi: 165
Liitunud: 05.09.2007 15:04 24
Asukoht: Tallinn/ Rapla => 3 km ALU

Re: Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Postitus Postitas Johndoe318 »

Ka mul ujus e36`jalgealune kurja seda oli seal ikka niipalju et võis lapse kühvliga välja visata. ilmselt
Ka kommunism on võimalik - muidugi juhul kui kogu maailma rahvas oleks sellega päri.
Enne seda peab inimkond aru saama et raha ei vii mitte inimkonda edasi vaid meie järeltulijad. ja selle jaoks ei ole meil mitte raha vaja vaid mõistust.
zaruljom
Huviline
Postitusi: 618
Liitunud: 25.01.2007 08:47 21

Re: Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Postitus Postitas zaruljom »

kõlaripanijad olid haltuurat teinud. pidin ise kõlariaugule kilest katte/sirmi tegema, nüüd tuba kuiv. järjekordne tõestus, et kui vaja korralikult, siis enamus juhtudel pead ikka ise tegema. kõrini neist soss-seppadest.
Viimati muutis zaruljom, 28.10.2010 14:24 23, muudetud 1 kord kokku.
zaruljom
Huviline
Postitusi: 618
Liitunud: 25.01.2007 08:47 21

Re: Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Postitus Postitas zaruljom »

mul lagi kuiv.
xsmartx.
Huviline
Postitusi: 265
Liitunud: 06.03.2007 21:31 58
Asukoht: kuressaare

Re: Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Postitus Postitas xsmartx. »

zaruljom kirjutas:kõlaripanijad olid haltuurat teinud. pidin ise kõlariaugule kilest katte/sirmi tegema, nüüd tuba kuiv. järjekordne tõestus, et kui vaja korralikult, siis enamus juhtudel pead ikka ise tegema. kõrini neist soss-seppadest.
Nii,et said oma veast lahti?
zaruljom
Huviline
Postitusi: 618
Liitunud: 25.01.2007 08:47 21

Re: Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Postitus Postitas zaruljom »

jah, sain lahti.
kui ukse alumine serv kuiv, siis üldiselt võib kindel olla, et sealt vett ei tule. Kui see on märg, siis järelikult uksepolstri vahel immitseb ja jõuab sealtkaudu salongi ning seega võib otsida viga katkisest niiskustõkkest või kõlariaugust. soovitan ise polstri maha võtta ja asi kindlaks teha.
jaanar
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 02.05.2009 10:33 51
Asukoht: Saaremaa

Re: Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Postitus Postitas jaanar »

Tervist,mul ka sama jama,peab selle polstri maha võtma ja uurima ,mujalt ei oska otsida ka mis selle märgamise põhjustab.
E46,m54
marto
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 16.02.2010 18:43 20
Asukoht: Tartu

Re: Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Postitus Postitas marto »

Mu naise autol (e46) oli sama probleem. Kõrvalistuja matt oli pealt märg. Pikalt sai nuputatud ja veega loputatud. Lõpuks soovitati ukspolstri taga olev kate (niiskustõke) üle vaadata. Kuna autole on esiustele paigaldatud toonklaas siis oligi alumine äär antud tõkkel korralikult kinnitamata.
Panin silikooniga tagasi ja tundub, et praegu enam seda probleemi ei ole (ptüi ptüi ptüi).
Liiga vara hõiskasin. Kuna nüüd on pikalt märjad ilmad siis vaip kõrvalistuja poolt jälle märg. Kõik muu on kuiv. Vee äravoolud puhastasin oma arust suvel ära, survepesuriga said läbi lastud. Mõistus selleks aastaks otsas.
zaruljom
Huviline
Postitusi: 618
Liitunud: 25.01.2007 08:47 21

Re: Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Postitus Postitas zaruljom »

jah, mul juhipoolsele ka veel märg. peab kevadel veega üle uhama ja vaatama, mis teema ikkagi on. kõrvalistuja oma on kuiv nüüd.
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Postitus Postitas seppa »

Kas klaasi vahetus on toimunud ennem.
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
marto
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 16.02.2010 18:43 20
Asukoht: Tartu

Re: Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Postitus Postitas marto »

Jah, klaas on vahetatud aga mitte Eestis. Silmnähtavalt kuskilt ei leki. Klaasiteeninduses ei osatud seisukohta võtta, ilma klaasi ära võtmata. Samas kuskilt kõrgemalt märg pole (armatuur, äravoolud, lagi jne). Praegu tundub klaas kõige tõenäolisem lekkekoht.
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Postitus Postitas seppa »

Pakun et viga ongi seal ,kuskil klaasi ja liimi vahel tühi koht .
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
jkj
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 28.09.2009 18:18 59
Asukoht: Pärnumaa

Re: Ikka vesi põrandamati all!? (pilt)

Postitus Postitas jkj »

Mul oli sama jama juhi pool matt märg,mina leidsin endal vea üles ,vesi tuli uksepolstri vahelt kuskil kõlari kandst.Võtsin polstri maha ja ka ukse ning polstri vahelise müra summutus mati ,hoolega vaadates oli näha kus oli vesi voolanud ,jättis ukse pinnale vee nire jälja.võtsin silikoni ja lasin uksele mõned tõkked ,kus oli vee nire jäljed .Ja kui ukse vahelise (müra mati) polstri tagasi panin käisin kuuma fööniga enne üle ka orig kinnitus hermeetiku,lasin küllalt pehmeks ja siis surusin (müra mati) polstri tugevastu ukse külge kinni .See oli nüüd minu probleemile lahendus.

loodan et saite mu jutust aru ja saate ka abi .Vabandan kun ei tea täpselt detailide nimesid.
Vasta