E36 Kaob sidur ära.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Raidu18
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 09.09.2010 07:25 27

E36 Kaob sidur ära.

Postitus Postitas Raidu18 »

Et on selline mure et mul e36 2.0 110kw 1992a masinal kaob aegajalt sidur ära(VAJUB PÕHJA)Ja kui sidurit sõtkuda,pumbata siis tuleb sidur tagasi ja kui käik on sees ja sidur on all veab autot kaasa.Ja juhtumisi on veel selline viga et on roolilattil üks tihend läbi ja õli tuleb tilkudes välja.Ja mul kadus õli kuni poole õli paagini ära ja on selline küsimus et kas roolivõimu ja siduri õli on üks ja sama.Palun aidake!!!
Aris
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 20.01.2009 01:12 53

Re: E36 Kaob sidur ära.

Postitus Postitas Aris »

Roolivõimu ja siduri õli ei ole ühest potsikust. Sidur töötab nagu pidurisupport(hüdraulikaga). Ilmselt lekib piduriõli või potsikus on teda lihtsalt vähe alles või hakkab siduri pea või töösilinder oma töölepingut üles ütlema. Siduri töösilindri saad käigukasti küljest (pole R6 kohta kindel) lahti kahe poldiga ning siis peaksid ära jagama, kas/kus ja mis lekib. Esmalt vala pidurivedelikku juurde ja ega õhutamine kah paha ei teeks.
Edu
Kasutaja avatar
iaanek
Huviline
Postitusi: 976
Liitunud: 02.05.2007 18:02 50
Asukoht: tallinn

Re: E36 Kaob sidur ära.

Postitus Postitas iaanek »

Oli endal ka sarnane mure.
Kui pidurivedeliku tase on normis, kontrolli peasilindrit. Selleks pigista töö-ja peasilindri vaheline kummivoolik kullinokkadega kinni ja vajuta siduripedaali. Kui pedaal on nüüd täiesti jäik, alla ei vaju, on vigane töösilinder.
Sellele müüakse remkomplekte ca 50 krooniga, aga selle kasutamine ei andnud tulemust. Mõttetu on neid mansette vahetada, tolku pole. Leke kadus küll ära, aga õhku vedas sealt ikka vahele. Ilmselt kuluvad silindri seinad ära lihtsalt.
Uus töösilinder e36 320-le maksab ca 350.-.

Mina vahetasin nii:
-Keerad vana silindri alt ära ja lased vanal sitasel õlil välja joosta. Mul tuli sealt mingit muda moodi asja välja.
-Paned uue silindri vooliku (toru) külge. Silindrit veel käigukasti külge paika ei pane. Siis keerad õhutusnipli küljest ära ja valad paaki uue õli.
-Sätid silindri nii, et nipliauk on kõige üleval ja lased õlil joosta, kuni mulle ei tule enam. Samal ajal on vaja jälgida, et paagist vedelik otsa ei saaks.
-Siis nippel külge tagasi ja surud paarkümmend korda seda töösilindri vart sisse, kuni enam mingit mullitamise häält kuulda pole.
-Siis võid igaks juhuks veel natuke õlil joosta lasta. Enne paikapanemist ei tohi sidurit vajutada!
-Nüüd kogu kupatus oma kohale tagasi, mutritega kinni ja valmis ta ongi.

Kui mingeid üllatusi ei tule, kulub kogu jama peale ca pool tundi. Minul tuli üllatus, suutsin silindri valesti tagasi panna, nii et pulk ei olnud oma pesas kahvli sees ja pärast õngitsesin sidurikojast töösilindri kolbi :D
..
Raidu18
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 09.09.2010 07:25 27

Re: E36 Kaob sidur ära.

Postitus Postitas Raidu18 »

Suuret t2nud abi eest viga oli 6li tasemes sai 6li juurde pandud ja 2ra 6hutatud suured t2nud abi eest ja viitsimisest aidata.
Raidu18
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 09.09.2010 07:25 27

Re: E36 Kaob sidur ära.

Postitus Postitas Raidu18 »

Et mure tekkis j2lle ja sidur kaob,ja siduri 6li jookseb v2lja.Et kysimus selline kas siis e36 siduri t66 silendert on raske vahetada.Vabandan t2pp t2htede puudumisest pole lihtsalt.
pokkar
Huviline
Postitusi: 98
Liitunud: 19.09.2007 11:44 54

Re: E36 Kaob sidur ära.

Postitus Postitas pokkar »

kui kanal/tõstuk olemas siis ca. 10 min töö (2 mutrit lahti ja toru ka lahti keerata) +õhutamine juurde
Raidu18
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 09.09.2010 07:25 27

Re: E36 Kaob sidur ära.

Postitus Postitas Raidu18 »

Ma olen sellist kurja juttu kuulnud et peab kasti maha t6stma :D
Aris
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 20.01.2009 01:12 53

Re: E36 Kaob sidur ära.

Postitus Postitas Aris »

Üldjuhul (enamasti) ei pea kasti ära võtma, kasutaja pokkar seletas ära, mis ja kuidas.
Samas 2.0 ja 2.5 kohta jään konkreetse vastuse võlgu.
Kasutaja avatar
Chuulo
Huviline
Postitusi: 242
Liitunud: 12.04.2009 18:21 26
Peamine sõiduk: G31 520d

Re: E36 Kaob sidur ära.

Postitus Postitas Chuulo »

.
Viimati muutis Chuulo, 08.10.2016 13:24 18, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
bumps
Huviline
Postitusi: 672
Liitunud: 14.12.2008 21:03 08
Peamine sõiduk: Saab 9-5 2.0t 141kw

Re: E36 Kaob sidur ära.

Postitus Postitas bumps »

Chuulo kirjutas:Tere,
Endal sama mure, piduri/sidurivedelik lekib.
Panin paagi täis, 2 päeva peab ja paak jälle tühi ning sidur ei tööta.
Alumine töösilinder on kuiv, kuid vedeliku lekib mootori ja käigukasti vahelisest tihendist. Kas peab siiski töösilindri ära vahetama või käikukasti ja mootori vahelise tihendi?
Milline tihend? See õli ollus jookseb mööda torusid laiali ja pole mingit tihendit vahel. Kui lekib mootori ja kasti kandist siis töösilinder.
Kasutaja avatar
iaanek
Huviline
Postitusi: 976
Liitunud: 02.05.2007 18:02 50
Asukoht: tallinn

Re: E36 Kaob sidur ära.

Postitus Postitas iaanek »

Kui töösilinder lekib, siis õli jooksebki sidurikotta. Töösilinder ise võib seejuures puhas olla. See, et ta alt välja tilgub, on sellisel juhul "normaalne".
..
Vasta