E36 Katalüsaatori vahetus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
rolfvector
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 17.09.2008 02:22 49
Peamine sõiduk: BMW 320i Coupe
Asukoht: Tartu

E36 Katalüsaatori vahetus

Postitus Postitas rolfvector »

Tere

Autoks E36 1995 Kupee

Selline mure et katalüsaator on autol läbi.. (kui liigutada siis sisu koliseb ja selline tunne et ei ole seda vist kunagi/hiljuti vahetatud ka labisõit 290000)
Kus seda saaks tartus parandada/vahetada .. palju maksma läheks (mitte originaalosad)?
Sõber rääkis et kuskil 1500 koos vahetusega :D.. väga ei usu.
Olen kuulnud et on mingid odavamad universaal katalüsaatorid vms.. ei ole nii uus auto ja ei ole niipalju raha ka et midagi head panna.
Kõik info oleks teretulnud.. kogemused nende "universaalkatalüsaatoritega", kohad kus saaks lasta teha.. hind alternatiivid jne

Tänud ette
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: E36 Katalüsaatori vahetus

Postitus Postitas toivoku »

rolfvector kirjutas:Tere

Autoks E36 1995 Kupee

Selline mure et katalüsaator on autol läbi.. (kui liigutada siis sisu koliseb ja selline tunne et ei ole seda vist kunagi/hiljuti vahetatud ka labisõit 290000)
Kus seda saaks tartus parandada/vahetada .. palju maksma läheks (mitte originaalosad)?
Sõber rääkis et kuskil 1500 koos vahetusega :D.. väga ei usu.
Olen kuulnud et on mingid odavamad universaal katalüsaatorid vms.. ei ole nii uus auto ja ei ole niipalju raha ka et midagi head panna.
Kõik info oleks teretulnud.. kogemused nende "universaalkatalüsaatoritega", kohad kus saaks lasta teha.. hind alternatiivid jne

Tänud ette
universaal kat maksabki sellele autole umbes 1,5-2k raha.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
Kasutaja avatar
agoy
Huviline
Postitusi: 2558
Liitunud: 10.05.2009 12:09 58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: E36 Katalüsaatori vahetus

Postitus Postitas agoy »

mina ostsin oma 91 aasta 318le mingi 800 eest uue universaalse kati. ja sellega kahel ülevaatlusel juba läbi saand. Ainuke asi, et kui sooja mootori seisma jätad, siis plõksub nagu...sõber ütles mulle, et nii universaalsed katid teevadki.
ja tööraha läheb siis 2 keevitusringi näiteks.
Kasutaja avatar
rolfvector
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 17.09.2008 02:22 49
Peamine sõiduk: BMW 320i Coupe
Asukoht: Tartu

Re: E36 Katalüsaatori vahetus

Postitus Postitas rolfvector »

Tänud vastuste eest.. eks ma hakkan omale katti otsima :D
Oskab keegi soovitada kust osta ja kus keevitada? Tartus
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4284
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: E36 Katalüsaatori vahetus

Postitus Postitas darkie »

agoy kirjutas:Ainuke asi, et kui sooja mootori seisma jätad, siis plõksub nagu...sõber ütles mulle, et nii universaalsed katid teevadki.
endal 318i ja originaal kat. all mis on korras, ning samuti prõksub kui sooja mootoriga auto seisma jätta. eks see peabki nii olema ma arvan-- kuumusest.

ja teemaalgatajale.. ma usun, et seda universaal katalüsaatorit leiad sa igast korralikust autovaruosade poest. külge lase pookida mõnel tuttaval, kes keevitada oskab ja vastav varustus olemas on. universaal kat. on lühem kui e36 originaal minuarust. vähemalt mul oli esialgu ka all universaal, millel oli ekstra torujupp veel otsa keevitatud et vahele sobiks (originaal kat. on pikem).
Kasutaja avatar
agoy
Huviline
Postitusi: 2558
Liitunud: 10.05.2009 12:09 58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: E36 Katalüsaatori vahetus

Postitus Postitas agoy »

originaal kat on vist sama pikk, kui panna universaaal kat ja reso kokku..väemalt mul on nii tehtud :D
aga mina lasin tartus keevitada omal pärmivabriku juures..seal läks kokku see asi 300 maksma(lõigati vana torujupp ära ja keevitati kat asemele.
Vasta