E36 el. akende paigaldamine.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
holpus
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 12.10.2010 20:51 28

E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas holpus »

On siis 92. aasta BMW E36 ja oleks siis mõte panna elektri aknaid ja tahaksin teada, kas see on üldse võimalik ja kui on siis milline see protsess välja näeks. Istmesoojenduse nuppude kõrvale saaks vist panna need nupud, kuna seal osad vabad osad olemas. Kuidas uksega lood on, mis sinna paigutama peab ja äkki keegi viitsiks rääkida koguprotsessi ära.
aitähh:)
mike1
Huviline
Postitusi: 708
Liitunud: 15.09.2003 15:04 12
Telefon: 56052094

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas mike1 »

Muidugi võimalik. Üldjoontes- el. mootorid ja tõstukid, juhtmed, kui neid pole ja lülitid.
56052094
xsmartx.
Huviline
Postitusi: 265
Liitunud: 06.03.2007 21:31 58
Asukoht: kuressaare

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas xsmartx. »

holpus kirjutas:On siis 92. aasta BMW E36 ja oleks siis mõte panna elektri aknaid ja tahaksin teada, kas see on üldse võimalik ja kui on siis milline see protsess välja näeks. Istmesoojenduse nuppude kõrvale saaks vist panna need nupud, kuna seal osad vabad osad olemas. Kuidas uksega lood on, mis sinna paigutama peab ja äkki keegi viitsiks rääkida koguprotsessi ära.
aitähh:)
omal siis selline kogemus selja taga.
midagi rasket seal pole. tuleb otsida aknatõstukid, nupud ja see raam kuhu nupub käivad.kuigi sinna sisse neid auke ei ole ise ka raske teha arvan, et foorumist kindlasti saad kõik need asjad. mina soovitaksin sellist systeemi millel nuppudel vaid üks funktsioon.(see millel peab ise nuppu all hoidma,et aken kinni läheks, mitte seda millel tugevamini muljud ja aken ise kinni läheb) kuna sellisele süsteemile saad ise juhtmed vedada ja pole vaja tervet ukse juhtmestikku välja vahetad.
paigaldusest ka veidi. osadel aknatõstukid kinni needitud.(endal oli üks pool kinni needitud teine poltidega,ilmselt oli üks pool välja vahetatud juba) ja uued tõstukid paned poltidega kinni(läks vist 8sane polt ja loomulikult mutrid otsa:D)
ja voolu võtad sealt kust ise tahad(ise võtsin voolu sigaretisüütajast seal on pidev vool taga ja kaitse vahel, ei pea süüdet sees hoidma ega midagi ja aknad vungivad koguaeg. arvan et mõistad aknad tõstukid ilma täpsema õpetuseta ise ka küljest ära võtta.
holpus
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 12.10.2010 20:51 28

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas holpus »

Suured tänud:)
xsmartx.
Huviline
Postitusi: 265
Liitunud: 06.03.2007 21:31 58
Asukoht: kuressaare

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas xsmartx. »

holpus kirjutas:Suured tänud:)
unustasin mainida, et vanad needid tuleb välja puurida,10nese või 9sane puur läks vist.peaasi,et needi pea´kätte saad.
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas dcshoes »

aga kui mul lülitide pistikuid pole originaalis kuidas ma neid teen ja kuhu mida ühendada? keegi ei saa skeemi joonistada või seletada?
Kasutaja avatar
bumps
Huviline
Postitusi: 672
Liitunud: 14.12.2008 21:03 08
Peamine sõiduk: Saab 9-5 2.0t 141kw

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas bumps »

Pistik

Kui selline valge pistik on all siis on imelihtne see paigaldus.
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas dcshoes »

kohe ma lähen vaatan yle kas on selline või mitte ..loodame et on:S
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas dcshoes »

mina ei leidnud yhtegi vaba pistikut endal:S
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas jargo »

dcshoes kirjutas:mina ei leidnud yhtegi vaba pistikut endal:S
siis tuleb uued juhtmed vedada.
ei midagi keerulist.
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas dcshoes »

ma sain nuppud ja pistikud et ainult oleks vaja juhtmeid vedada aga samas nagu paljudes kohtades lugesin siis neid pistikuid võib olla ju põhja matti all:S sinna ma kahjuks praegu ei saa minna.. kuna garazi uksed on lund täis:S

aga samas kui keegi viitsiks akki ehitaks mulle neid asju? ja veaks juhtmeid jne .. mingi väikse raha eest.. muidugi seda juhi poolset akna tõstukit pole aga kuna auto hetkel nagu nii katki ja omal jõul ei sõida siis akki jaanuarist oleks keegi nõus? siis võiks panna postkasti oma poolse hinda..:)

et endal olemas lülitid,pistikud koos juhtmetega, ukse juhtmed, ja hetkel 1 tõstuk
Kasutaja avatar
bumps
Huviline
Postitusi: 672
Liitunud: 14.12.2008 21:03 08
Peamine sõiduk: Saab 9-5 2.0t 141kw

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas bumps »

Iseenesest võiks ära teha, kuid vahemaa liialt suur. Omal olen ise 4xel. aknad paigaldanud. Juhtmed puudusid, kuid seegi pole suur töö.
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas jargo »

dcshoes kirjutas:ma sain nuppud ja pistikud et ainult oleks vaja juhtmeid vedada aga samas nagu paljudes kohtades lugesin siis neid pistikuid võib olla ju põhja matti all:S sinna ma kahjuks praegu ei saa minna.. kuna garazi uksed on lund täis:S

aga samas kui keegi viitsiks akki ehitaks mulle neid asju? ja veaks juhtmeid jne .. mingi väikse raha eest.. muidugi seda juhi poolset akna tõstukit pole aga kuna auto hetkel nagu nii katki ja omal jõul ei sõida siis akki jaanuarist oleks keegi nõus? siis võiks panna postkasti oma poolse hinda..:)

et endal olemas lülitid,pistikud koos juhtmetega, ukse juhtmed, ja hetkel 1 tõstuk
kas leidsid üheastme lülitid või automaatselt sulguvad ja avanevad.nendel on erinevad skeemid ja paigaldamine natuke keerulisem.
tahad ainult 2*el akent teha?
mis aasta auto sul on?
endale panin 4*el aknad ja juhtme vedu oli terve korralik päev.kõik ühendused tuleb joota või spets jätkuklemmidega kokku panna,et hiljem mingeid kalasi ei oleks.samas panin enda masinale ka automaatse süsteemi.see hea ja mugav :D
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas dcshoes »

ma tahan ainult esimesed panna ja noh mingeid ma sain ma ei tea millised need lüliid on jne:D
xsmartx.
Huviline
Postitusi: 265
Liitunud: 06.03.2007 21:31 58
Asukoht: kuressaare

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas xsmartx. »

dcshoes kirjutas:ma tahan ainult esimesed panna ja noh mingeid ma sain ma ei tea millised need lüliid on jne:D
kaheastmelist lülitit saab nagu kaks korda muljuda. muljud kuni käib klõps ja muljud veel siis käib veel teine klõps.
ühe astmelisel käib ainult üks klõps.
ja ühe astmelisel lülitil on taga neli klemmi,kahe astmelisel on 5-6.
ühe astmeliste lülititega on asi lihtne.võtad nt sigareti süütajast voolu tassid juhtmed lülitini ja sealt edasi aknamootorile. juhtmed tassitud siis vaatad, et pluss ja miinus ikka õeti saaks. muidu nii,et lüliti peal märk ülesse aga aken läheb alla hoopis või siis vastu pidi.
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas dcshoes »

ei minust ei tule see elektriku teema kunagi vist:D nii et ma lasen parem kellelgi seda teha:) ma pakun jargmise kuu alguses saaks juba teha.. sest noh ma ei usu et keevi viitsib sellise kylmaga mul maja ees seda tegema hakata:D
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas dcshoes »

küsin veel 1 asja et mul kõrval istja poolne on pistik 2 juhtmega ja juhi oma on 6ga ..Toivoga mõtlesime et mul siin 1 on coupe oma ja teine mitte ja siis nüüd 1 inimese uurinud et tal kõik sedaan hoovastikut ja mootorit on 6ga:S

mis neil vahe on?
Kiiruga vaadates nagu tundus et kinnitused kah ei sobi jne aga samas see tulnud ju sedaan oma pealt:S
xsmartx.
Huviline
Postitusi: 265
Liitunud: 06.03.2007 21:31 58
Asukoht: kuressaare

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas xsmartx. »

dcshoes kirjutas:küsin veel 1 asja et mul kõrval istja poolne on pistik 2 juhtmega ja juhi oma on 6ga ..Toivoga mõtlesime et mul siin 1 on coupe oma ja teine mitte ja siis nüüd 1 inimese uurinud et tal kõik sedaan hoovastikut ja mootorit on 6ga:S

mis neil vahe on?
Kiiruga vaadates nagu tundus et kinnitused kah ei sobi jne aga samas see tulnud ju sedaan oma pealt:S
vahe on selles,et üks pool on tavalise lülitiga üheastmeline lüliti.
6e juhtmega on kahesüsteemne lüliti. selle bloki peaksid leidma juhipoolt pedaalide juurest, see plastik kus saab nt jalga hoida. selle leiad loomulikult selle auto küljest kus sul see 6e juhtmeline pärit on. minu meelest oli seal.
neil käib mingi blokk vahel. aga see 2juhtmega seal asi lihtne, midagi vahel ei käi ainult ühendamise rööm :D
holpus
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 12.10.2010 20:51 28

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas holpus »

Niisiis vaja natukene abi, nagu sai räägitud siis nagu kiuste ostes endale el aknad tuleb üks tõstuk 6-se otsaga ja üks lüliti millel on 2 klöpsu mõlemale poole.
Kas keegi oskaks mind aidata, et ma need süsteemid tööle saaks ja saaks kasutada.
Panen pilte ka, et asi selgem oleks.
http://www.upload.ee/image/1361919/23052011127.jpg

Selline on siis see pistik lüliti küljes, mis sellega teha annab, teab keegi ja veel parem on see, et mul ei ole seda pistikut ka.

http://www.upload.ee/image/1361933/23052011128.jpg

Küsin, et kas keegi ei oska õelda mulle seda, et kas sellele lülitile saab kuskilt pistikut ka osta? Või on neid ainult autodes.

Viimane pilt siis sellest milline see tõstuk on siis võiks keegi aidata ja õelda, et mis seal teha annab.
http://www.upload.ee/image/1361951/23052011130.jpg

Kas sealt saab lihtsalt nii ka vedada, et umebs üles kerimiseks üks metall pulk (milline ma ei oska öelda, äkki keegi teab) ja teine alla ja siis üks mass ja teine pluss? Hea oleks kui saaks nii kasutada või siis nii, et 2 juhet sealt tõstuki küljest ja siis 2 tükki lülitist.
holpus
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 12.10.2010 20:51 28

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas holpus »

See ka, et see esimene pilt minu eelmisel postitusel kas kellelgi sellist pistikut ei ole?
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas jargo »

holpus kirjutas:See ka, et see esimene pilt minu eelmisel postitusel kas kellelgi sellist pistikut ei ole?
pean otsima.minu arust jäi mul just kaks pistuikut üle.rohelised.pildilt tundub ,et sul ka rohelise põhjaga lüliti.
mul plokk ka olemas ,et asjad automaatselt käima saada.
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
holpus
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 12.10.2010 20:51 28

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas holpus »

jargo kirjutas:
holpus kirjutas:See ka, et see esimene pilt minu eelmisel postitusel kas kellelgi sellist pistikut ei ole?
pean otsima.minu arust jäi mul just kaks pistuikut üle.rohelised.pildilt tundub ,et sul ka rohelise põhjaga lüliti.
mul plokk ka olemas ,et asjad automaatselt käima saada.
on sul nii selle akna mootori poole oma kui ka lüliti oma ja plokk ka kui on siis olen huvitatud. Kui seisab nagunii ja mul on jah rohelise põhjaga.
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas jargo »

mootoripoolseid pistikuid pean vaatama.muud asjad peaks olemas olema.ei saa sinu aknamootori pistikust aru.see kuidagi teistsugune kui minul.see sul vist vanema variandi oma.ei teagi kas need kõik omavahel klappima ka hakkavad.teise pildi peal tundub minule üldse ,et tegemist on tagumiste akende lukuga!
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
holpus
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 12.10.2010 20:51 28

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas holpus »

jargo kirjutas:mootoripoolseid pistikuid pean vaatama.muud asjad peaks olemas olema.ei saa sinu aknamootori pistikust aru.see kuidagi teistsugune kui minul.see sul vist vanema variandi oma.ei teagi kas need kõik omavahel klappima ka hakkavad.teise pildi peal tundub minule üldse ,et tegemist on tagumiste akende lukuga!
Äkki saad teha enda nende pistikutest pilti?
Siis saaks asja kiiremini teada, kas on sama või ei aga kas midagi aretada ei saaks?
Nagu see rohelise põhjaga ümber teha ja siis see aknamootor millel on need 6 pulka sealt ainult mõnda neist kasutada, et asja tööle saaks üles ja alla ainult need topelt klõpsud ja need pole olulised.
Kasutaja avatar
bumps
Huviline
Postitusi: 672
Liitunud: 14.12.2008 21:03 08
Peamine sõiduk: Saab 9-5 2.0t 141kw

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas bumps »

Teisel pildil pole mingi lukk. See tugevama vooluga lüliti. Kõige lihtsam paigaldada selliste lülititega elektrilised aknad.
holpus
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 12.10.2010 20:51 28

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas holpus »

seda ma tean jah, sellel teisel pildil oleks vaja saada pistikut, ühendada lihtne seal pole minuarust isegi mitte midagi muud vaja vahele panna kui ainult pluss, miinus ja 2 juhet mootorisse ja valmis.
Aga see esimene pilt ja kolmas et need omavahel klappima hakkaks on omaette ooper. Kui pole pistikut ja seda vahe plokki.
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas jargo »

rohelise põhjaga lülitit otse ilma plokita kasutada ei saa.see ei ole nii võimas.selleni tulevad tehasepoolt 0,75mm juhtmed.sellega juhitakse releeplokki.
sul on kaks varianti,kas leiad veel ühe tugeva voolu lüliti väi kasutad zke plokki.sellisel juhul on ühte rohelise põhjaga lülitit veel vaja.
kas mootorid on sul mõlemad samasugused.juhindu mootoritest.
kahest erinevast komplektist mingit kemüüset kokku ka ei ole mõtet tegema hakata!
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
holpus
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 12.10.2010 20:51 28

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas holpus »

jargo kirjutas:rohelise põhjaga lülitit otse ilma plokita kasutada ei saa.see ei ole nii võimas.selleni tulevad tehasepoolt 0,75mm juhtmed.sellega juhitakse releeplokki.
sul on kaks varianti,kas leiad veel ühe tugeva voolu lüliti väi kasutad zke plokki.sellisel juhul on ühte rohelise põhjaga lülitit veel vaja.
kas mootorid on sul mõlemad samasugused.juhindu mootoritest.
kahest erinevast komplektist mingit kemüüset kokku ka ei ole mõtet tegema hakata!
Mootorid on üks on selle 2 otsaga ehk siis tavalise lüliti oma, mis ei ole nõrga vooluga sellel oleks vaja mul lihtsalt pistikut lülitile, sain selle juba tööle ka ja kena aga teine on see mootor kus on 6 pulka mootori küljes ja lüliti on rohelise põhjaga, sinna oleks vaja seda pistikut alla ja seda plokki siis järelikult ja ka mootori poolset pistikut.
holpus
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 12.10.2010 20:51 28

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas holpus »

Kas neid rellee plokke ei saa kuskilt niisama osta? Sellel peaks olema selline põhimõte,et 6 juhet nõrgemad tulevad sisse ja tugevamad juhtmed tulevad sealt välja lülitisse jnejne? Või mis selle rellee ül. üldse on?
Margo_325
Huviline
Postitusi: 627
Liitunud: 11.10.2004 18:01 13
Asukoht: Tallinn

Re: E36 el. akende paigaldamine.

Postitus Postitas Margo_325 »

Enamustest lülititest ei või otse aknavoolu läbi lasta - need on vaid relee juhtimiseks. Võrdluseks vaadake juba akna el mootorisse mineva juhtme ristlõiget ja lülitisse mineva juhtme oma. Enda releeploki saab paari viieklemmise NC releega teha. Pluss tuleks ikka kaitsmekarbist vedada või äärmisel juhul süütelukku tulevast juhtmest. Sinna ka kindlasti kaitse vahele (originaalis vist 30A). Uuema aastanumbriga autodel ZKW IV plokiga süsteem, mida tasuks lihtsuse mõttes doonorina vältida.

Uued aknamehhanismid paigaldage samuti neetidega, nagu originaalis. Poldid tulevad varem või hiljem lahti. Paremal juhul jookseb siis lihtsalt aken viltu, halvemal juhul peate kinnituskõrvu keevitama hakkama.

Edit: Relee on lüliti, mida sina omakorda lülitad. Pisikesest nupust ei saa nii suurt voolu läbi lasta kui aknal vaja oleks, seega lülitad aknale vajaliku voolu hoopis läbi relee.
Vasta