E46 kupeel parempoolne uks kinni

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4692
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

E46 kupeel parempoolne uks kinni

Postitus Postitas Fred »

Sattusin siis järjekordse jama otsa. Parempoolne uks avanes halvasti. Alati pärast signa mahavõtmist, et uks väljast lingist lahti teha, pidi esmalt ust veidi sisse suruma, siis tuli lahti. Sebisin siis uue mehhanismi ja täna mõtlesin, et vahetan ära. Lasin need kolm torx kruvi lahti, aga ei saanud mehhanismi kätte, sest akna-siin jäi ette. Okei, ei tahtnud klaasi kohe eest kakkuda, mõtlesin, et panen mehhanismi tagasi ja proovin midagi regullida kuskil. Uks käis enam-vähem normaalselt nüüd, avanes ilusti. Panin korra signa peale ja enam lahti ei tule. Varem piisas, kui suruda natuke uksele, nüüd enam ei midagi. Elektrooniline osa tundub, et on korras, lukk tuleb lahti, aga ust lahti ei saa. Seest on polster maas, proovisin logistada ja urgitseda ja koputada jne, aga ei saa lahti teda. Kas keegi teab, on mingi trikk, kuidas saaks või keegi äkki ise viitsib vaadata/aidata? Jube jama on, kui peab aknast ronima. :?
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Re: E46 kupeel parempoolne uks kinni

Postitus Postitas raimo_r »

Kas siis trossist sikutades lahti ei tule? Kontrolli kas sisemise lingi tross on õigesti pesas.
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4692
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Re: E46 kupeel parempoolne uks kinni

Postitus Postitas Fred »

Ei ava ka tross seestpoolt kahjuks. Liigutab küll mehhanismi, samamoodi nagu välimine link, aga natukene nagu jääks puudu. Aknaliist on seestpoolt eemaldatud ja kruvikaga aitasin ka natuke kaasa sealt surkides, aga no puudu jääb see viimane klõps nagu.
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
laux555
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 12.06.2006 00:35 49

Re: E46 kupeel parempoolne uks kinni

Postitus Postitas laux555 »

mul oli sama jama aga seestpoolt tegi ukse lahti.Alguses tegi väljast ainult järsku tõmmates ukse lahti või kui natuke ylespoole linki liigutasin aga ikkagi tuli nagu järsku tõmmata, pärast sai seda reguleerimiskruvi seal natuke timmitud siis mingi aeg jälle käis.
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Re: E46 kupeel parempoolne uks kinni

Postitus Postitas Hans »

Niipalju kui ma olen kokku puutunud e46 kupee mitte avanevate ustega, siis kõik on lõppenud uksesisese lukustusmehanismiga väljavahetamisega uue vastu (mitte kasutatud!). See kuidas uks lahti saadakse siis selle tööga teenitakse remonditöökodades raha ja see info ongi see mis maksab.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
Hõbehall
Huviline
Postitusi: 157
Liitunud: 09.07.2005 10:34 50
Asukoht: Harjumaa

Re: E46 kupeel parempoolne uks kinni

Postitus Postitas Hõbehall »

Hans kirjutas:Niipalju kui ma olen kokku puutunud e46 kupee mitte avanevate ustega, siis kõik on lõppenud uksesisese lukustusmehanismiga väljavahetamisega uue vastu (mitte kasutatud!).
+1, enda autol just selline lahendust kõik "luku vead" parandas. Mitte väga odav aga vajalik väljaminek.
E46 Coupe> upgrade 320i E90> 320dLCI E91
Kasutaja avatar
Europrojektz
Huviline
Postitusi: 502
Liitunud: 10.01.2012 12:45 40
Peamine sõiduk: BMW E39 530d
Asukoht: Tartumaa

Re: E46 kupeel parempoolne uks kinni

Postitus Postitas Europrojektz »

Mul sihuke jama cabrioga,et uks alguses avanes järsult tõmmates, võtsin süsteemi lahti ja vahetasin murdunud kõrvaga lingi välja. Peale seda uks nagu toimis,aga kuidagi vaevaliselt link avas. Nüüd peale seismist välimine link ei toimeta enam üldse, kui ukse seest seda hooba ise käsitsi liigutada,siis avab kuskilt keskmisest lukus asendist. Lukusti täiesti lõppu lükata siis enam välimine link ei ava. Sisemist linki õrnalt tõmmates tuleb lukusti nagu nõks edasi sinna keskmisesse asendisse ja saab välimiselingiga jälle avada.

Kas nüüd tasuks seda nö lukusti süsteemil seda välimise lingi juurde minevat hooba veidi painutada või annab veel paremaks timmida kuidagi. Proovitud sai ka seda ukse servas olevat kuuskandi sissepoole keeramist,see tegi lingi liikumise tiba vabamaks aga midagi oluliselt juurde ei andnud. Minul liikus see kuuskant ikka üli kergelt ja aina kergemaks läks sisse poole keerates.

Ja kui see lukusti süsteem peetis, siis kas kupee oma istub cabriole?
Vasta