318is M44 puterdab

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Raza
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 29.09.2010 16:35 20
Peamine sõiduk: 330dAT

318is M44 puterdab

Postitus Postitas Raza »

Tere!
Vahest (korra või paar päevas) on probleem tühikäigu pööretega - hakkavad kõvasti kõikuma ja mootor justkui tahaks välja surra. Kui gaasi anda siis läheb pöördesse ja toimib normaalselt. Samas kui kiirendada justkui poob - ja vahest ka jõnksutab. Siis jälle kaob ära ja sõidab ilusti, tühikäik ka paigas.
Küünlad on vahetatud, mida veel tšekata? Tühikäigu mootor? Lambda? Juhtmed?
Auto on '96 318is M44 mootoriga.
Ette tänades!
Rasmus
Kasutaja avatar
whatats
Huviline
Postitusi: 99
Liitunud: 03.09.2010 23:07 03
Asukoht: Tallinn

Re: 318is M44 puterdab

Postitus Postitas whatats »

Kõik näitab, et lambda. Võid muidugi kontrollida enne, kui ära vahetad.
Viga võib olla ka õhulugejas, kuid esimene koht kuhu vaadata kindlasti lambda.
e46 330d 150kw '03
Tallu
Huviline
Postitusi: 16
Liitunud: 01.06.2010 23:45 26

Re: 318is M44 puterdab

Postitus Postitas Tallu »

Tere!
Mul täpselt sama viga. Mootor ainult 318i. Just sooja mootoriga, paned korra auto seisma ja käivitad uuesti, siis
hakkavad tuurid õrnalt kõikuma ja puterdama ja sõitma hakates poob korra kinni ja kui rohkem gaasi vajutada siis lõpuks tuleb jälle minek tagasi ja peale seda enam ei jukerda. Nii kui seisma panen, ja uuesti käivitan, sama viga. Külma mootoriga käib kohe ilusti ja viga ei teki.
Lambda sai vahetatud, küünlad korralikud.
Raza
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 29.09.2010 16:35 20
Peamine sõiduk: 330dAT

Re: 318is M44 puterdab

Postitus Postitas Raza »

Minu probleemiks oli kindlasti lambda andur - sellele sain kinnitust ülevaatusel ja hiljem diagnostikas (täname Truumu pesa!), kuid kaasa võis aidata ka õhulugeja (see sai lihtsalt puhastatud). Segu oli rikas (kulu kohutavalt kõrge), mootor tahmas ära ja seetõttu jättis ka aegajalt vahele (eriti külmalt).
Lambdade puhul tuleb meeles pidada, et kõik B andurid ei hakka BMW peal tööle (nt lambda küte ei toimi). Minul vahetati seetõttu andurit kolm korda - alles Bosch hakkas tööle.
Minu kindel soovitus on mitte hakata pimesikku mängima ja minna otse diagnostikasse - sest kokkuvõttes kulub nii vähem aega kui raha.
Vasta