E36 1.8L rihmamärgid

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
ainulaadne
Huviline
Postitusi: 140
Liitunud: 15.10.2009 10:08 16

E36 1.8L rihmamärgid

Postitus Postitas ainulaadne »

Kuna mootor elumärke ei näita, kuigi kõik muud asjad üle kontrollitud, jäi viimaseks asjaks vaadata rihma.

Pilt Pilt

Kas klapid peas? Rihma ühel hambal ka veerandi jagu ära murdunud.
maxxx
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 16.11.2009 19:32 03
Peamine sõiduk: BMW 325i E36
Asukoht: Tartumaa Elva

Re: E36 1.8L rihmamärgid

Postitus Postitas maxxx »

sellel motol alumisel otsa märke ei saa uskuda mootoril starteri lähedal üks auk kuhu käib pulk sisse ja ülevalt klapi kambri kaan maha ja nuk paika otsi siin foorumis peaks leiduma m40b18 manuaali seal pikem jutt
Kasutaja avatar
ainulaadne
Huviline
Postitusi: 140
Liitunud: 15.10.2009 10:08 16

Re: E36 1.8L rihmamärgid

Postitus Postitas ainulaadne »

Milleks need märgid siis tehtud on kui neid uskuda ei või ja mille järgi siis paika pannakse? Pole ju vahet kumba märgi ma paika keeran, üks on ikka paigast ära.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E36 1.8L rihmamärgid

Postitus Postitas teet82 »

Selles teemas on ka natuke juttu rihmamärkidest M40 mootoril:
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... 08&start=0
ainulaadne kirjutas: Pole ju vahet kumba märgi ma paika keeran, üks on ikka paigast ära.
Ega ei saagi ju paika enne kui rihma õigesti peale paned. Suure tõenäosusega on sul ikkagi rihm kaks hammast üle tõmmanud. Isegi kui oleks rihmarattad näiteks kiilu purunemise tõttu paigast nihkunud, oleksid märgid ikkagi samal ajal koos.
Märgid paika, soovitavalt uus rihm, kompressioonid kontrollida kõigis silindrites ja vajadusel plokikaas maha ;)
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
ainulaadne
Huviline
Postitusi: 140
Liitunud: 15.10.2009 10:08 16

Re: E36 1.8L rihmamärgid

Postitus Postitas ainulaadne »

Panin rihma märkide järgi paika, aga ei anna auto ikkagi ühtegi elumärki. Ühe hamba jagu oli nagu paigast ja rihm tundus ka suht lõdva, ei tea kas pinguti enam ei pidanud..Kas nüüd ongi klapid peas ja peab vahetama hakkama v...mõistus täitsa otsas.
maxxx
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 16.11.2009 19:32 03
Peamine sõiduk: BMW 325i E36
Asukoht: Tartumaa Elva

Re: E36 1.8L rihmamärgid

Postitus Postitas maxxx »

no kui käima ei taha minna siis arvatavasti klapid peas (juhul kui sõde ikka olemas), seda saad kontrollida surveastme mõõtmisega.
Märkide järgi tõesti ei saa , endal praktikas proovitud, kui klapid peas siis mul plokikaan pakkuda.Kahjuks pole seda pdf-faili alles kus see teksti ja piltide abil näidatud oli kuidas ülemine ja alumine osa paika saada.
Kasutaja avatar
ainulaadne
Huviline
Postitusi: 140
Liitunud: 15.10.2009 10:08 16

Re: E36 1.8L rihmamärgid

Postitus Postitas ainulaadne »

Seekord läks siiski õnneks. Mootor jälle töös ja vigaseks osutus siiski lõppude lõpuks süütepool, mis sai välja vahetatud pluss veel mõned pisikesed vead. Rihm sai ka märkide järgi paika pandud, kas nüüd asja paremaks muutis, ei tea, vähemalt süda rahul.
Vasta