e36 rumm,kuidas lahti saab

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
carlos1234
Huviline
Postitusi: 4938
Liitunud: 03.03.2008 10:46 06
Asukoht: Tartu

e36 rumm,kuidas lahti saab

Postitus Postitas carlos1234 »

kuidas käib e36 tagarumm lahti,seal mingi imelik nagu tähik oleks,kas see vaid plekk või on selline muter.
Kasutaja avatar
bumps
Huviline
Postitusi: 672
Liitunud: 14.12.2008 21:03 08
Peamine sõiduk: Saab 9-5 2.0t 141kw

Re: e36 rumm,kuidas lahti saab

Postitus Postitas bumps »

Miks peaks mingi plekk olema ning tehtud sisse tähik? Ikka tuleb ära keerata.
Romek-Olen
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 18.10.2010 20:19 30
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Re: e36 rumm,kuidas lahti saab

Postitus Postitas Romek-Olen »

carlos1234 kirjutas:kuidas käib e36 tagarumm lahti,seal mingi imelik nagu tähik oleks,kas see vaid plekk või on selline muter.

eks tuleb see polt lahti saada tuleb suurem tähik vägisi sisse lüüa,tavaliselt need nukid seal suht üle keeratud!
Endal vähemalt oli nii! saab lahti küll.
Kasutaja avatar
carlos1234
Huviline
Postitusi: 4938
Liitunud: 03.03.2008 10:46 06
Asukoht: Tartu

Re: e36 rumm,kuidas lahti saab

Postitus Postitas carlos1234 »

mõtlen seda,et seal suur mutri taoline asi millel hambad peal ja sees pool mingid sälgud
Kasutaja avatar
icedog
Huviline
Postitusi: 794
Liitunud: 27.10.2009 12:53 25
Peamine sõiduk: e 46
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: e36 rumm,kuidas lahti saab

Postitus Postitas icedog »

Sa vist räägid sellest otsa mutrist.Lööd need sälgud sirgeks ja keerad mutri lahti.Need sälgud stopperduseks,et mutter ise lahti ei jookseks.
Tööd ma ei karda. Olen töö juures isegi maganud!
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: e36 rumm,kuidas lahti saab

Postitus Postitas Cert85 »

Tavaliselt on sedasi:
Kui sul on taga trummelpidur:
Trumli otsas on kuppel, mille saad kruvikeerajaga tavaliselt maha ja selle taga on siis pooltelje otsa mutter.
Selle kätte saamiseks tuleb splindi otsad sirgeks keerata ja splint läbi pooltelje otsa tõmmata välja. Nüüd saad juba selle sakilise pleki eemaldada pooltelje otsa mutri pealt ja mutri lahti keerata.
Kui see on lahti, siis peab ka trummel juba maha tulema. Aga tavaliselt tuleb ka käsipidur veel ennem poldiaugust maha keerata, et klotsid trumili taha kinni ei jääks.

Ketta puhu:
Kuna bmw`l on ka kösipidur ketta sees veel omakorda, siis taas poldi august käsipidur maha keerata eelnevalt. Eemaldada pidurisadul: tõmmata klotsi ja ketta vahele väikene vahe algselt ja lasta sadul tagant kahest poldist lahti ( Tavaliselt oli vist 7ne kuuskant). Kui nüüd piduriketas on ka veel omakorda kinnitatud ühe torxi või siis kuuskandiga ( eest näed seda, samal tasapinnal, kus veljeaegud), siis otsid sinna ka sobiva võtme. TAvaliselt tasub sellele poldile panna padrun sisse ja üks hea pauk sinna haamriga anda, et see lahti tuleks, muidu keeradki nukad maha. Kui see ka eemaldatud, siis võiks teoreetiliselt ketta kätte saada.

See jutt on siis, kui velg eemaldatud juba.


E: Jah, seal võib ka sedasi olla, et veovõlli (pooltelje) otsa mutter pole stoperdatud splind, vaid mutri enda ääred lüüakse nö veovõlli otsa sisse. Aga kui natukese mõistust on, siis näed ise, kuis toimetada.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
holpus
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 12.10.2010 20:51 28

Re: e36 rumm,kuidas lahti saab

Postitus Postitas holpus »

Lihtne ja loogiline on see,et vaata selle sika-sakalise mutri taga on tavaline mingi suurune võti, kui ei eksi siis mingi 27 äkki või midagi sellist ja sealt on kindlasti see mutter stopriks löödud ka, et see ka siis meisliga natukene eemale ja keerad nagu tavalist mutrit/polti:)
Kasutaja avatar
carlos1234
Huviline
Postitusi: 4938
Liitunud: 03.03.2008 10:46 06
Asukoht: Tartu

Re: e36 rumm,kuidas lahti saab

Postitus Postitas carlos1234 »

tänud teile.
Vasta