E46 elektroonika viga.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
m0ff
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 04.03.2009 20:16 58
Asukoht: Viljandi

E46 elektroonika viga.

Postitus Postitas m0ff »

Mul siis 2000 aasta E46 2.0 TD
Viga järgmine: vahetevahel põlevad ABS, Käsipiduri ja Veojõukontrolli tuled.
Teinekord jälle kustuvad ära. Kuigi pole peal ei veojõukontrolli ega käsipidurit. maha ei aita võtta ka tulukesi vastavate nuppude kangide liigutamine.

Oskab keegi öelda milles viga, kuhu pöörduda?
Kasutaja avatar
silvers
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 10.06.2009 09:26 49
Asukoht: Tallinn

Re: E46 elektroonika viga.

Postitus Postitas silvers »

mul oli täpselt sama jama. probleem tuli ja läks iseseisvalt ära. huvitaks ka selle vea põhjus.
Kasutaja avatar
m0ff
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 04.03.2009 20:16 58
Asukoht: Viljandi

Re: E46 elektroonika viga.

Postitus Postitas m0ff »

Kaua jama kestis?
Kasutaja avatar
silvers
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 10.06.2009 09:26 49
Asukoht: Tallinn

Re: E46 elektroonika viga.

Postitus Postitas silvers »

paar-kolm korda on juhtunud. paar päeva oli vahet. ise arvasin, et auto on musta värvi, oli päev otsa päikse käes seisnud, äkki saanud päikesepiste ja lolliks läinud. aga mingi hetk lihtsalt kustus ise ära. pikema otsaga kustus sõidu ajal ära, teine kord peale lühikest otsa järgmisel käivitusel kõik korras.
Kasutaja avatar
m0ff
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 04.03.2009 20:16 58
Asukoht: Viljandi

Re: E46 elektroonika viga.

Postitus Postitas m0ff »

täpselt sama jant.
auto musta värvi.
ja kui teist korda peale natukest tõitu käivtan siis ok... eks ma loodan et kaob ka ära siis:D
tänud:D
MarkHt
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 14.12.2010 20:04 38

Re: E46 elektroonika viga.

Postitus Postitas MarkHt »

Aga kas siis kui tuled põlevad, abs ja veojõukortoll töötavad? Mul oli sama jama, sai vahetatud ära abs andur ja nüüd enam pole viga.
Mcdabass
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 06.08.2011 11:58 01

Re: E46 elektroonika viga.

Postitus Postitas Mcdabass »

Millal viimati piduriklotsid anduritega vahetasid? Kui on andur panemata või on vana andur, siis ilmselt on see probleem tingitud vanast andurist. Tean juhuseid, kus on anduri paigaldamisel samuti seda vigastatud ning on olnud seejärel sama mure nagu sul.
Kasutaja avatar
kkrahv
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 02.04.2007 16:44 43

Re: E46 elektroonika viga.

Postitus Postitas kkrahv »

See on kindlasti ABS-i anduri põhjustatud anomaalia.
Ott0505
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 26.04.2010 12:39 06

Re: E46 elektroonika viga.

Postitus Postitas Ott0505 »

olen kolmandat korda sama jama ees. esiteks põlesid veojõu ja abs-i tuli ning spidokas lõpetas töö. sain teada et tagumine parempoolne on läbi vahetasin ära ja sai korda. läks 2-3 kuud mööda jälle tuled põlevad kuid siis töötas spidokas. kontrollisin näitab et esimene vasak abs andur läbi vahetasin ära sain nädala ilma mingite lisatulukestega sõita ja jama algas taas päevaste vahedega jälle põlevad nüüd põlevad pidevalt. pole veel kontrollinud kuid kõik vead viitavad tagumisele sest jälle jebib spitt ka. üldjuhul on kõik kolm korda tulnud siis kui pikalt vihmase ilmaga sõidan. peale parandust olen lasknud ka veakoodi kustutada. nüüd mõistus otsas kas kontrollida ja ära vahetada ning loota et mõneks ajaks jälle korras või tuleks kuskilt mujalt remonti alustada ?
Ott0505
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 26.04.2010 12:39 06

Re: E46 elektroonika viga.

Postitus Postitas Ott0505 »

originaal andur ? ehk siis a-osa... kas sellel tõesti nii suur vahe, kui see nii on siis tuleks need 2 nädala kestvusega andurid turul ära keelata.
aga kui läbi läheb jälle selline andur mida ma veel vahetanud ei ole? hetkel on need kaks mis ma vahetanud olen terved, muidugi ei tea ma mis eelmine omanik teinud või vahetanud on. hooldusraamatu järgi on ainult um-is käinud.
Kasutaja avatar
raul123
Huviline
Postitusi: 347
Liitunud: 14.01.2006 21:21 55
Asukoht: Tartu

Re: E46 elektroonika viga.

Postitus Postitas raul123 »

noh, bmw ongi ju remondirõõm. Ise vahetasin kah pool aastat tagasi ühe abs anduri(a-osa), nüüd jälle tuled põlevad. Mingi lootus on, et kui ükskord kõik neli vahetatud saavad, et siis lõpuks saab rahus sõita.. või siis algab ring jälle otsast peale.
Ott0505
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 26.04.2010 12:39 06

Re: E46 elektroonika viga.

Postitus Postitas Ott0505 »

selge Kuno ! nüüd tean kelle ma kaasa kutsun kui autot ostma lähen. saad kõik peidetud ja varjatud vead ära nimetada et siis hiljem vähem remonti oleks ;)
Ott0505
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 26.04.2010 12:39 06

Re: E46 elektroonika viga.

Postitus Postitas Ott0505 »

Kuno_T kirjutas:Kruvige oma aparaatide külge kvaliteetsid osi, tehke remont oskuslikult, ärge ostke kokku näiliselt odavaid, kuid põhjalikult p..ekeeratud panne ja remontida tuleb tunduvalt harvemini.

Seda peaks ka silmas pidama, kui esimese viie aastaga sõitis auto läbi ligi 200 Mm, siis järgmise viie kuni kümne aastaga ta läbisõit enam ei suurenenud, :mrgreen:

hetkel siis olukord selline kus sain vea teada. viga siis jällegi sellises anduris mida veel vahetatud ei ole. nagu arvasin oli tegemist tagumise anduriga, nüüd vahetatud ja asi toimib. enne kui uue anduri sain võtsin vana lahti, tuli õnneks lihtsalt välja ja jäi terveks. andur oli korraliku pasaga koos ja see kindlasti head ei teinud. puhastasin anduri ja lasin anduri pesasse kettapuhastus ainet ning puhusin kompressoriga üle, tuled armatuuris kustusid ära ja kõik nagu toimis. nüüd vahetasin ikkagi selle anduri ära, sest ei tahtnud uut riiulile ka seisma jätta.
nüüd olen nende n.ö paskade anduritega sõitnud juba oma 30000km ja korra vahetatud andur pole veateateid jätnud. samas tean tuttavat kes esimest andurit on kaks korda vahetanud kuid minumeelest ei ostnud ta kõige odavamat.

arvan et kui kannatab siis võiks perjoodiliselt neid andureid puhastada. need mis ma vahetanud olen on kõik korraliku jamaga koos, midagi rooste ja pidurikettalt lendava tolu taolise ollusega koos. samas ei tasuks puhastamatta jätta ka seda n.n hammasvööd.
ei ole ise mingi remondimees kui minu võtted kellelegi ei meeldi siis vabandused juba ette :cool:
Ott0505
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 26.04.2010 12:39 06

Re: E46 elektroonika viga.

Postitus Postitas Ott0505 »

mis ma sealt otsima peaksin, ehk tead millistele koodidele või detailidela originaal vastab.
jutt peabki sujuv olema muidu sõni pistab kohe räuskama :D
Ott0505
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 26.04.2010 12:39 06

Re: E46 elektroonika viga.

Postitus Postitas Ott0505 »

:D ok vaatan
Kasutaja avatar
MadisK
Huviline
Postitusi: 317
Liitunud: 29.05.2008 19:24 11
Peamine sõiduk: E60 525i
Asukoht: Pärnu

Re: E46 elektroonika viga.

Postitus Postitas MadisK »

endal on hetkel samamoodi põlemas dsc tuli ja oranz käsipiduri tuli....jama hakkas pihta natuke aega tagasi...hakkas aeg ajalt põlema...peale rooliotsa vahetust on rool kõver toas ja tuled mõlemad põlevad...niisiis rooli asendi sensor tambib minu puhul segast...kuid seda pidi ka põhjustama mingi ratta kiiruse sensor...kui püsikas ei toimi siis sellega tegemist
Ott0505
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 26.04.2010 12:39 06

Re: E46 elektroonika viga.

Postitus Postitas Ott0505 »

rooli sensorist ei tea midagi kuid kogemus ütleb et kui aegajalt vilgub siis pikka pidu enam ei ole, kas andur must või hakkab läbi põlema. kui spidomeeter lõpetab töö koos tulukeste põlemisega siis võib kahtlustada ühte tagumist andurit kui lihtsalt põleb siis arvatavasti esimene. veakood tuleks ikka vaadata ja andur ära vahetada.
Vasta