automaat käigukasti õli

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
acidmaze
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 22.11.2010 18:09 08
Peamine sõiduk: E39 530D
Asukoht: tartu

automaat käigukasti õli

Postitus Postitas acidmaze »

e36, 93 aasta, automaat käigukastiga bemar on mul.. eelmine talv lasin õli ja tihendid ära vahetada.. nüüd õli lekib.. pingutasin ka poldid yle.. kuidas ylce õli kontrollitakse sellel ja kust juurde läheb.. varrast nagu ei leia.. enne lekkimise märkamist käiguvahetus trossi pingutasin kuna lõtk oli suur.. oleks väheke head nõu vaja:)
530d
Kasutaja avatar
acidmaze
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 22.11.2010 18:09 08
Peamine sõiduk: E39 530D
Asukoht: tartu

Re: automaat käigukasti õli

Postitus Postitas acidmaze »

käigukasti tihend on halvasti pandud sellep lekkis a nüüd on jama õli juurde panemisega.. varrast sel pole ja yhe punni leidsin kuhu tundus et pannakse öli a kui punni ära võtsin sis augus ikka sein ees oli.. kas sis vale koht oli või äkki mingite spetsiaalsete vahendite jaoks aint?
530d
Kasutaja avatar
acidmaze
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 22.11.2010 18:09 08
Peamine sõiduk: E39 530D
Asukoht: tartu

Re: automaat käigukasti õli

Postitus Postitas acidmaze »

käike vahetab mingi jõnksuga.. vähemalt viimast käiku küll.. kas ikka õli viga või võib muu viga olla?
530d
tryku
Huviline
Postitusi: 576
Liitunud: 26.12.2005 12:03 03
Peamine sõiduk: Volvo
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Re: automaat käigukasti õli

Postitus Postitas tryku »

acidmaze kirjutas:käigukasti tihend on halvasti pandud sellep lekkis a nüüd on jama õli juurde panemisega.. varrast sel pole ja yhe punni leidsin kuhu tundus et pannakse öli a kui punni ära võtsin sis augus ikka sein ees oli.. kas sis vale koht oli või äkki mingite spetsiaalsete vahendite jaoks aint?
Ma ei ole BMW automaatkastidel õli vahetanud, aga üldiselt kui on kasti külje peal punn, siis sealt lisatakse õli spetsiaalse süstlaga. Kui õlitase on ettenähtud tasemel, siis hakkab sellest avast õli välja voolama.

Sellise süstlaga lisatakse käigukastidesse õli
Pilt
Wanker (auto) - see on mehaaniline olend, mis koosneb kahest lahutamatust osast: masinast ja juhist. Mõlemal neist on iseloom, tahe ja nõrkused.
Kasutaja avatar
acidmaze
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 22.11.2010 18:09 08
Peamine sõiduk: E39 530D
Asukoht: tartu

Re: automaat käigukasti õli

Postitus Postitas acidmaze »

sain sis targemaks täna.. öeldi et õli saab sellele sisse panna 2 inimesega.. yks istub auto sees paneb auto käima ja hoiab tagumist käiku sees.. sis on see õli sissevalamis auk vaba ja kõik hää.. a enda olukorras teen ikka varasema õlivahetuse ära sest nigunii tihand ka mul halvasti pandud jne..muidu vahetan kord aastas talvel.. ja see et mul viimast käiku nõksuga sisse paneb ongi vähese õli viga või sis õli filter umbes
530d
Kasutaja avatar
acidmaze
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 22.11.2010 18:09 08
Peamine sõiduk: E39 530D
Asukoht: tartu

Re: automaat käigukasti õli

Postitus Postitas acidmaze »

Konkreetsel kastil, kui tegu 5-käigulisega (teemast küll täpselt seda välja ei loe, kuid võib oletada) ei ole külje peal õliga täitmiseks punni, vaid põhja all tagaotsas.[/quote]

aga kuidas ma õli juurde panen kui see põhja all on, ja kuidas ma aru saan et õli piisavalt on? loogiline oleks ju et põhja alt saab välja ainult lasta
530d
Kasutaja avatar
acidmaze
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 22.11.2010 18:09 08
Peamine sõiduk: E39 530D
Asukoht: tartu

Re: automaat käigukasti õli

Postitus Postitas acidmaze »

tegu on tõesti 5 käigulisega mul
530d
Kasutaja avatar
acidmaze
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 22.11.2010 18:09 08
Peamine sõiduk: E39 530D
Asukoht: tartu

Re: automaat käigukasti õli

Postitus Postitas acidmaze »

käisin õli vahetuses.. õli pandi alt sisse.. öeldi et seda kyljepeal olevat punni ei tohi puutudagi:P täpselt ei saand aru miks a korra võtsin. muidugi auto ei töötand sis.. õli sain vahetatud koos tihendiga mis läbi lasi.. a kahjuks viies käik läheb ikka jõnksuga sisse
530d
Kasutaja avatar
andree
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 14.05.2011 15:36 52
Asukoht: võru

Re: automaat käigukasti õli

Postitus Postitas andree »

acidmaze kirjutas:käisin õli vahetuses.. õli pandi alt sisse.. öeldi et seda kyljepeal olevat punni ei tohi puutudagi:P täpselt ei saand aru miks a korra võtsin. muidugi auto ei töötand sis.. õli sain vahetatud koos tihendiga mis läbi lasi.. a kahjuks viies käik läheb ikka jõnksuga sisse
palju õli vahetus maksma läks? endal sama teema tulekul
325i coupe
Kasutaja avatar
acidmaze
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 22.11.2010 18:09 08
Peamine sõiduk: E39 530D
Asukoht: tartu

Re: automaat käigukasti õli

Postitus Postitas acidmaze »

õli koos tihendi ja filtriga (need tasub ka vahetada kindlasti) 40 euri.. õli võtsin odavama.. muidu oleks yle 100 euri läind.. ja käigukast pole puudust tundnud kallimast:P ja vahetus läks 20 euri.. tuttav vahetas.. a hea tuttavaga saab odavamalt:P teeninduse hinda ei tea..
530d
tuudur
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 09.05.2003 13:50 08

Re: automaat käigukasti õli

Postitus Postitas tuudur »

Sealt kastist koos filtri vahetusega kindlasti kõike õli välja ei saada (koos filtri vahetusega u 5l, kuid kaastis ise kokku ligemale 10), seega peaks kasti minema ainult see mark õli mis seal juba sees! (mitte valida odava või kalli margi vahet)
Kasutaja avatar
acidmaze
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 22.11.2010 18:09 08
Peamine sõiduk: E39 530D
Asukoht: tartu

Re: automaat käigukasti õli

Postitus Postitas acidmaze »

õli panin sama mis ennegi sees oli niiet sellega korras.. a tihend ja filter said tõesti odavamad:D muidugi vana filter lekkis mul sellep et halvasti peale oli pandud see silmaga oli näha ja muid probleeme nagu ei näind.. a muidugi originaalid alati paremad ja kindlamad.. kui aus olla sis ei mõelnudgi sellele et mis kvaliteedis tihend panna.. võtsin selle mis forssis pakuti.. mingi aeg ikka peab.. vahetan neid kõiki kord aastas.. a muret teeb praegu pigem miks viimane käik mul jõnksuga sisse läheb.. muidu töötab koik hästi.. tõusupeal võtab ilusti käigu alla nagu peab jne.. aga see jõnks.. ei kujutagi ette millest..
530d
Kasutaja avatar
acidmaze
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 22.11.2010 18:09 08
Peamine sõiduk: E39 530D
Asukoht: tartu

Re: automaat käigukasti õli

Postitus Postitas acidmaze »

kas õli kestab ka 10 aastat..? ple siukest asja kuulnud.. tean lihtsalt et õli kord aastas peab vahetama..
530d
Vasta