e46 salongifilter märg

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
-Ruslan-
Huviline
Postitusi: 559
Liitunud: 25.10.2008 01:38 22
Peamine sõiduk: Renault Master 3 2022
Telefon: 53875297
Asukoht: Järvamaa - Käravete

e46 salongifilter märg

Postitus Postitas -Ruslan- »

Tere,
Mure selles, et mikrofiltrise tilgub vesi sisse. Niipalju kui ma ise uurisin, siis kojamehe varda alt on näha vee tilkasid.. :roll: Pilt Ehk selle kojamehe kinnituse alt tilgub filtri peale(Ainult selles kohas on filter märg ja ülejäänud filter kuiv) Pilt

Pilt
On kellelgi kogemusi või nõu anda.. :?: :| Ise muidu arvasin, et detail nr 2 on läbi, aga kindel pole.. :roll:
Pilt
Kahtlustasin veel, et se kate võib ka väsinud olla.. :roll: Pilt
Kasutaja avatar
MadisK
Huviline
Postitusi: 317
Liitunud: 29.05.2008 19:24 11
Peamine sõiduk: E60 525i
Asukoht: Pärnu

Re: e46 salongifilter märg

Postitus Postitas MadisK »

endal on vist sama mure...salong on vesine ja väga lihtsalt enam ära ei kuiva...filter oli ka märg..
Kasutaja avatar
MadisK
Huviline
Postitusi: 317
Liitunud: 29.05.2008 19:24 11
Peamine sõiduk: E60 525i
Asukoht: Pärnu

Re: e46 salongifilter märg

Postitus Postitas MadisK »

kas oled leidnud vea ülesse ja suutnud ära parandada. täpselt sama probleem.
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: e46 salongifilter märg

Postitus Postitas jargo »

mul on kõrvalistuja jalgealune märg,kui vihma sajab.ehk on ka minu probleem sealt pärit.kõrval tavaliselt keegi ei istu.reeglina ainult mina juhikohal.samas juhikoht on täiesti kuiv.
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
-Ruslan-
Huviline
Postitusi: 559
Liitunud: 25.10.2008 01:38 22
Peamine sõiduk: Renault Master 3 2022
Telefon: 53875297
Asukoht: Järvamaa - Käravete

Re: e46 salongifilter märg

Postitus Postitas -Ruslan- »

Ei ole kahjuks leidnud vea.. :|
-Ruslan-
Huviline
Postitusi: 559
Liitunud: 25.10.2008 01:38 22
Peamine sõiduk: Renault Master 3 2022
Telefon: 53875297
Asukoht: Järvamaa - Käravete

Re: e46 salongifilter märg

Postitus Postitas -Ruslan- »

jargo kirjutas:mul on kõrvalistuja jalgealune märg,kui vihma sajab.ehk on ka minu probleem sealt pärit.kõrval tavaliselt keegi ei istu.reeglina ainult mina juhikohal.samas juhikoht on täiesti kuiv.
Siis sul on se kate otsas omadega.. Pilt ehk selle kate all on kinnitus tüüblid, kui nad pole korralikult pesas või väsinud, siis tungib sealt vahelt vesi sisse.. ja sealt edasi salongi.. :| Pilt

Rohkem lugemist http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... ?t=1334705
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: e46 salongifilter märg

Postitus Postitas jargo »

peab hakkama uurima jah.praegu võib kopsikuga vett välja tösta :D
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: e46 salongifilter märg

Postitus Postitas Ma®tin »

Võid uksepolstri all olevat vahtkummi ka kontrollida, võib mingitel põhjustel lahti olla kuskilt, siis jookseb samamoodi kõrvalistuja jalgealune märjaks :)
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: e46 salongifilter märg

Postitus Postitas jargo »

Ma®tin kirjutas:Võid uksepolstri all olevat vahtkummi ka kontrollida, võib mingitel põhjustel lahti olla kuskilt, siis jookseb samamoodi kõrvalistuja jalgealune märjaks :)
äkki hakkangi sealt lammutama,kuna ka kõlar andis otsad! ei toimi enam.äkki ongi koer sinna maetud.
huvitav kuidas pärast see vesi sealt polstri alt kätte saada :roll:
kas niiskusekoguja autosse panek,aitab?
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: e46 salongifilter märg

Postitus Postitas Ma®tin »

Mina olen kevadel ja sügisel hoidnud mõlema esiistme all metylani niiskusimajaid (kotikesed sellised). Põhjamati alt need ilmselgelt vett ära ei ime, aga selle vastu aitab küll jube hästi, et aknad hommikuti udused poleks, nagunii tassid jalgadega vett sisse kogu aeg. Kui vea üles leiad, võid ju pärast seda mõnda aega paksult ajalehti jalamati alla panna, pikapeale peaks kuivaks saama ilusti.
Kasutaja avatar
MadisK
Huviline
Postitusi: 317
Liitunud: 29.05.2008 19:24 11
Peamine sõiduk: E60 525i
Asukoht: Pärnu

Re: e46 salongifilter märg

Postitus Postitas MadisK »

viga leitud ja parandatud...see sama plastikkate oli halvasti kinnitatud peale klaasi vahetust ja sealt pääses vesi plastiku alla...kuna vee kogus hetkel on nii suur siis hakkas vaikselt üle lihtsalt üle ajama...klaasialune kanal puhtaks ja tüüblid korralikult sisse ning nüüd peaks asi korras olema...aga kindel on see et viga on selles mitte millesgi muus...mul see plastik nüüd suhteliselt korralikult vastu klaasi ja nüüd peaks vee vool peale olema minimaalne ja jõuab ära voolata ilma probleemideta...paremaks läks see kindlasti aga natuke on see plastik vana ja 1 kohast päris vastu klaasi pole...kui seisma ei jää ostan uue ja siis kindlasti korras
-Ruslan-
Huviline
Postitusi: 559
Liitunud: 25.10.2008 01:38 22
Peamine sõiduk: Renault Master 3 2022
Telefon: 53875297
Asukoht: Järvamaa - Käravete

Re: e46 salongifilter märg

Postitus Postitas -Ruslan- »

MadisK kirjutas:viga leitud ja parandatud...see sama plastikkate oli halvasti kinnitatud peale klaasi vahetust ja sealt pääses vesi plastiku alla...kuna vee kogus hetkel on nii suur siis hakkas vaikselt üle lihtsalt üle ajama...klaasialune kanal puhtaks ja tüüblid korralikult sisse ning nüüd peaks asi korras olema...aga kindel on see et viga on selles mitte millesgi muus...mul see plastik nüüd suhteliselt korralikult vastu klaasi ja nüüd peaks vee vool peale olema minimaalne ja jõuab ära voolata ilma probleemideta...paremaks läks see kindlasti aga natuke on see plastik vana ja 1 kohast päris vastu klaasi pole...kui seisma ei jää ostan uue ja siis kindlasti korras
Hmm pidama ta vast enam nii hästi ei jäe, kuna pikka aja peale muutub se kate rabedaks, sama seis ka nende tüüblidega. Kõige kindlam ikka vahetada se kate uue vastu ja sama seis ka tüüblidega ;) Mul vast sama jama, sest se kate liigub natuke seal klaasi peal. Samas mul salongi vesi ei sattu :) Ainult, et filter ühes kohas märg muud midagi :mrgreen: Uus kate maksab Um 52.- euri + tihend 4.50.- :shock:
mitupea
Huviline
Postitusi: 104
Liitunud: 03.02.2011 09:40 41

Re: e46 salongifilter märg

Postitus Postitas mitupea »

Kas silikooniga ei anna seda plastikut kinni pasandada? Endal salongifilter ka veidi märg.
Kasutaja avatar
MadisK
Huviline
Postitusi: 317
Liitunud: 29.05.2008 19:24 11
Peamine sõiduk: E60 525i
Asukoht: Pärnu

Re: e46 salongifilter märg

Postitus Postitas MadisK »

vaheta tüüblid kõigepealt ära...siis tõmbab katte ilusti vastu...salongi tuleb vesi juhul kui äravoolu kanalid on umbes..silikoniga ei soovita..kui klaasi vahetus siis keppi kui palju...
tehke tüüblite vahetus ära ja uus tihend ka...selle plastiku vahelt tuleb vett sisse kas tahad või mitte aga asi on koguses...see klaasipühkija kinnituskoht on 1 madalamaid seal kanalis ja ongi jama käes kui palju vett on
jkj
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 28.09.2009 18:18 59
Asukoht: Pärnumaa

Re: e46 salongifilter märg

Postitus Postitas jkj »

Ma®tin kirjutas:Võid uksepolstri all olevat vahtkummi ka kontrollida, võib mingitel põhjustel lahti olla kuskilt, siis jookseb samamoodi kõrvalistuja jalgealune märjaks :)
Täitsa õige , olen selle ise läbi teinud.Mul oli ainult juhipoolne matt märg,alati kui vihma sadas . Saigi uksepolster maha võetud ja selle all olev vahtkumm korralikult kinnitatud. Lasin veel kuuma fööniga sele musta hermeetik liimi (täpselt ei tea kuidas oleks õige nimetus) pehmeks ja siis surusin vahtkummi kinni.
Enam vett sisse ei tulnud.
RagnarP
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 22.04.2014 22:50 01

Re: e46 salongifilter märg

Postitus Postitas RagnarP »

Tõstan vana teema jälle üles.

Milline tüübel sobib seda katet kinni hoidma?
Silma järgi valiks sellise tüübli http://pood.automaailm.ee/est/autokauba ... ctID=11082.Kõik tüübli soovitused on oodatud!
Kasutaja avatar
jantz
Huviline
Postitusi: 159
Liitunud: 31.08.2012 17:16 48
Peamine sõiduk: 320ci E46

Re: e46 salongifilter märg

Postitus Postitas jantz »

sama mure, aga see detail nr2 läbi
aga ma ei leidnud enda omal seda tihenditki kas selle detaili ja klaasi vahel peaks ka mingi kummitihend olema? :mrgreen:
mõned tyyblid on ka läbi
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: e46 salongifilter märg

Postitus Postitas Alari. »

Selle sama plastiku serv on tihendi eest.Serv on pehmem,kui ülejäänud kate.Pm kummist.
Kasutaja avatar
martinlink
Huviline
Postitusi: 713
Liitunud: 08.09.2014 09:42 09
Peamine sõiduk: E60 535d 210kW
Asukoht: Tallinn

Re: e46 salongifilter märg

Postitus Postitas martinlink »

Tegu rõveda tüüpveaga mis ka uue asjaga jamama võib hakata mõne aja pärast. Lahendus minu jaoks tuli, kui selle narmendava tihendi ilusti sirgeks lõikasin, peale vannitoas kasutatava kummiäärise ("veetõkke") panin ja selle ääre veel omakorda silikooniga tihedaks tegin. Raske seletada, aga kõnealune asi on läbilõikelt U-tähe kujuline ja saab täies pikkuses selle lõigatud serva peale tõmmata.
Peale seda pole tilkagi kuskilt sisse imbunud :)
Vasta