m20b25 - releed?/el.skeem?/diagnost?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
jeff
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 14.07.2011 08:43 50

m20b25 - releed?/el.skeem?/diagnost?

Postitus Postitas jeff »

Lugu selline, et 1 vana rullikas mille sihtotstarbeks on jäärada ei taha kuigi hästi käia.
Tundub, et käib liiga rikkalt.
Vaikselt gaasi lisades tõmbab hinge kinni justkui rikastaks üle.
Järsemalt gaasi vajutades on auk samamoodi kuid saab sellest kiiremini üle.
Gaasi vajutades plõksub 1 aju juures asuvatest releedest (samas rütmis justkui accelerationiga) on se normaalne?
Kui gaasi põhja vajutan ja siis pöördedalla kukuvad pole kuni 1000 pöördeni midagi imelikku aga siis plõksatavad aju juures 2 releed ja pööre kukub alla 500 (mõni kord elab selle üle,mõni kord sureb välja)

Kui ma ei eksi on 1 neist aju toite relee,1 bensupumba relee ja kolmas samuti miski oluline relee mootori käimiseks (miski üldrelee, milleta teised ei toimeta?) Kuigi ma seda skeemi pole näinud ja kindlalt nende otstarvet ei tea tundub see plõksumine vale :roll: äkki aju resetib mingil põhjusel?

EDit pakun, et releed ei pea nii plõksuma ja see on ka mu vigade põhjus. kes aitaks elektriskeemiga? kuna probleem on vaid 1-2 releega siis saan ilmselt skeemitagi hakkama....saab vast välja mõõta kas kaob toide või mass....
jeff
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 14.07.2011 08:43 50

Re: m20b25 - releed?/el.skeem?/diagnost?

Postitus Postitas jeff »

Tegin kindlaks, et plõksuv relee on lambda kütteaela relee. (Sest seda releed polnud otseselt käimiseks vaja)
Tegin kindlaks, et plõksub massi kadumise pärast.
Kuna sinna releele plussi ilma süüteta ei tule siis panin sinna lisamassi ja nii et vana juhe jäi kah külge ja probleem kadus ära, relee ei plõksu, tahhokas ei tõmble ja saab ka vaikselt gaasi vajutada.

Siiski huvitab mind et mis sedapõhjustab ja kuhu see juhe läheb....et kas seda juhib aju? Hetkel ringiga massi saades on asi OK aga see pole päris õige lahendus. Ja kuna reaalselt kukub plõksyumise ajal ka tahho ära siis on probleem süna sügav....a-la ajul kusagil **** mass vms.
jeff
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 14.07.2011 08:43 50

Re: m20b25 - releed?/el.skeem?/diagnost?

Postitus Postitas jeff »

siin miski skeem....
http://www.armchair.mb.ca/~dave/BMW/e30/e30_85.pdf


lk 119 näitab, et see lambda relee saab massi ajust ja plussi bensupumba releest....seega peab ajul miski massipuudus olema kui ma 31sest pinnist massi ajju lastes asja kuidagi toimima sain....
kuna sel kerel on originaalis 2ne olnud ja nüüd 2,5 siis püüan homme aju juhtmestiku massipunktid üles leida ja ära kontrollida.

16/10/19/17/6 on siis aju massipunktid...ja g103 peaks kusagil starteri kohal olema...
Vasta