probleem küttepumbaga

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

probleem küttepumbaga

Postitus Postitas dcshoes »

Tervist. Probleem küttepumbaga selline siis et kui süüde sisse panna siis pump ei löö. Proovisime pumpa otse akust ja lööb ja kaitsmed terved aga releese vool tuleb ja releest edasi ei lãhe. Otse panna juhtmega siis töötab aga releega ei midagi. Proovisime 3-4 erinevat releet ja pole ikkagi midagi.juhtmed kah sikutasime jne ja ei midagi. Kust peaks viga otsima ja kuidas asja lahendada??

Auto e36 92a. Ja 141kw

Ettetãnades
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: probleem küttepumbaga

Postitus Postitas Cert85 »

Usun, et skeem ette võtta.
Nagu aru saan, siis relee 30le vool tuleb ja edasi ka pumbani terve.
Järelikult siis ei lülitata releed.

Mõõta, kas releele toide on olemas ja kuhu on kadunud relee juhtmass. Kui süüde sisse keerata, siis peab + poolel pidev toide olema releele. Juhitakse releed - poolusega ajust.

Klemme ma nüüd releele skeemist ei näe.

Muidu 30 peaks minema 87, mis on siis toide pumbale.
85 ja 86 siis juhtahel releele.

See relee anna skeemi järgi toite ka pihustitele.

Ehk on tekst arusaavad.
Osti netist skeem ja kõik saab arusaadavaks :)
38733036-BMW-318iS-325i-E36-MY1996-Electrical-Troubleshooting-Manual Minul selline asi PDF formaadis.

See jutt oli siis M50 MS40 ajuga

DME M3.3.1 puhul pumba releele sama jutt, seal ainult pihustid ei saa toite sama releega, mis pump.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: probleem küttepumbaga

Postitus Postitas dcshoes »

Eks homme hakkame jalle uurima aga muidu nii et releesse vool tuleb aga releest edasi ei lähe :S
Kasutaja avatar
martinvr
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 12.05.2009 18:20 46
Peamine sõiduk: BMW 518 '82
Asukoht: Tallinn

Re: probleem küttepumbaga

Postitus Postitas martinvr »

Kõige huvitavam selle asja juures on see, et relee lülitub ka. juhtvool on olemas kui süüde sisse keerata ja relee teeb klõpsu ka. kõik on nagu õige aga vool edasi ei lähe. mitte ühegi releega. proovitud ka töötava auto küljest releed.
Mul oli sama viga ja panin pumba otse läbi lüliti sest ma 2 päeva otsisin viga aga ei leidnud.
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: probleem küttepumbaga

Postitus Postitas dcshoes »

Nii saime tööle ja nüüd töötab kuid ikkagi kahtlaseks jääb see mis seal viga oli.

Ega seals ellist süsteemi pole kui paak on tühi siis pump ei löö ,nagu oleks takistus et pumpa ära ei rikkuks?
Eile proovisime otse ja voolikust tuli rohkem õhku kui bensu . täna panime aga 5 liitrit juurde ja kahjuks veel näppisime Relee . ja pele seda töötas ilusti . aga nüüd ongi see et kas oli kütte viga? :S

Enne kui ma pauku panin siis sisse läks 15liitrit . spidokas kah näitab 15l. kuid küttet kätte ei saanud, ise arvasin et kuna ma juhipoolele olin küllili siis äkki see bend teisel pool paaki vms?

Igastähes midagi jääb siin arusaamatuks :)
kallmann
Huviline
Postitusi: 43
Liitunud: 15.02.2009 20:58 05
Asukoht: Tallinn

Re: probleem küttepumbaga

Postitus Postitas kallmann »

Oli endalgi selline probleem mõned päevad tagasi.Vahetasin releesid ja ei midagi,pump tööle ei hakanud ja järgmine päev hakkasin testriga jälgi ajama,aga süüte sisse keerates pealetulevat voolu ei olnud.Proovisin siis akutrelli akuga kas pump töötab ja täitsa toimis.panin siis juhtmed tagasi ja auto hakkas tööle.Arvan ise et pump hakkab vaikselt ära surema.Kuigi enne sai suht suurtest lumevallidest hooga läbi pressitud,nii et kindlat midagi ei oska öelda.Ehk on sellest kirjeldusest midagi abi :)
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: probleem küttepumbaga

Postitus Postitas dcshoes »

mul just peale seda kui ma juhi poolele küllili käisin enne seda täätas kõik ilusti :) aga siis kui ma küllili käisin proovisime käima. läks küll aga mitte kauaks ehk andis kuidagi vähe kütti ja siis kui maja juurde lykkasime ja mingi 3 päeva pärast proovisime siis nagu puterdas ja kogu aeg suri välja . okei lükkasime garazi ja jargmine päev isegi ei lubanud enam . ja nüüd ei eta kõik näidiikut töötavad jne ja noh kõik nüüd toimis ehks jargmine nädal uuesti garazii siis vaatame mis saab kas töötab ikka või mitte :)
kallmann
Huviline
Postitusi: 43
Liitunud: 15.02.2009 20:58 05
Asukoht: Tallinn

Re: probleem küttepumbaga

Postitus Postitas kallmann »

Nonii minul ilmselt viga käes.Süüdlane ikkagi pump.Täna parklas ei võtnud jälle hääli sisse.panin otse voolu peale,aga ei midagi,siis koputasin korralikult korpuse pihta ja hakkas tööle.Muidugi õhkõrn lootus on et kuskil paagis mingi ühendus jamab.
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3393
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: probleem küttepumbaga

Postitus Postitas MargusA »

nende pumpadega omast kogemusest.Ka nädalas korra suri välja.aga käivitus peale 2 käiamist.Voolud ja kõik olid OK aga viga süvenes ja hiljem hakkas korra päevas juba välja surema.Kuna kahtlustasime ikkagi pumpa siis testisime seda paagist väljavõetuna.Töötas iga 10 kord.vahetasin pumba ja enam ei esinenud probleemi.
Vasta