e36 puterdab tühikäigul ja sõiduajal kaob jõud ära.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
heix25
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 27.05.2012 11:58 33
Peamine sõiduk: e36 318is coupe

e36 puterdab tühikäigul ja sõiduajal kaob jõud ära.

Postitus Postitas heix25 »

mootor on 1.8is
Probleem esineb just siis kui olen pannud läbi suure lombi või siis läbi paksema lume. normaalsed ilmad on siis nagu üldse ei esine seda.
tühikäigul jääb sinna 500 pöördekantti kõikkuma, ja kärsahaisu on ka tunda.
sõiduajal annab siis tunda kui ühtlase gaasiga sõita, siis kaob jõud ära. aga kui gaas põhja vajutada siis ärkab ellu tagasi. kohapeal samamoodi gaas põhja vajutada siis ärkab ellu, muidu poolegaasiga jääb puterdama edasi.
Mis kuradii jama on, endal juhe jumala koos? keegi oskab aidata?

" onclick="window.open(this.href);return false; pm jääb tühikäigul samamoodi tuksuma, poole gaasiga gaasi ei luba panna, täisgaasiga läeb pöördesse. lambdat pakutakse seal, aga mismoodi see mul peaks olema, sest mul on suht harva kui ta üldse teeb nii
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: e36 puterdab tühikäigul ja sõiduajal kaob jõud ära.

Postitus Postitas Cert85 »

Varasemalt on proobleemseks e36`l olnud lambda pistik põhja all, mis ka vett saades asja lolliks ajas.

Asi peaks ka nii olema, et põhjakaasiga lambdat ei arvestata ja selle tulemusena sul ehk ka asi siis toimib, kui kaasi põhja vajutad.

Minu masinal lambda läbi. Tühikäik jäi küll paika, aga ühtlaselt sõites oli näha, kuidas ökonomeeter ujus ja seda oli ka tunda, et auto nagu vaikselt kiirendas ja siis pidurdas ökonomeertriga samas taktis.
Ühendasin lahti ja viga pole enam.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Kasutaja avatar
heix25
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 27.05.2012 11:58 33
Peamine sõiduk: e36 318is coupe

Re: e36 puterdab tühikäigul ja sõiduajal kaob jõud ära.

Postitus Postitas heix25 »

mina ka olen märganud et ühtlasel sõidul tilulilu hakkab ujuma seal. ehk siis tõesti lambda vaga vaikselt. peaks ka proovima seda et ühendan lahti, kui saan siis möödan järgmine nädal lamda ära ka igaksjuhuks.
Ennem igaksjuhuks vaatasin ka gaasiklapi ja tühikäigu mootori üle. veits puhastasin, sõitma pole veel jõudnud.
Kasutaja avatar
heix25
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 27.05.2012 11:58 33
Peamine sõiduk: e36 318is coupe

Re: e36 puterdab tühikäigul ja sõiduajal kaob jõud ära.

Postitus Postitas heix25 »

vot ei tea, präegusel proovisõidul ei teinud ühte jõnksatust kahh. samas tõesti siis kui saab kusagilt lund, vett lambda pistik, siis hakkab jebima. tõmban õhulohvi ümber,vaatab mis siis teeb.
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: e36 puterdab tühikäigul ja sõiduajal kaob jõud ära.

Postitus Postitas Cert85 »

Kunagi googeldasin, siis oli e36'l nende segusiibri potekatega mingi aktsioon. Ei mäleta enam, mis mootri ja aastaga jne see seoses oli. Ju neid siis jub tehasest tulles vigaseid olnud.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Kasutaja avatar
heix25
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 27.05.2012 11:58 33
Peamine sõiduk: e36 318is coupe

Re: e36 puterdab tühikäigul ja sõiduajal kaob jõud ära.

Postitus Postitas heix25 »

tühikäigu mootori ja gaasiklapi puhastamine tegi küll tühikäikku sujuvamaks, aga probleemile vastuseks ilmselt ei ole.
eile pidin üle lumekuhja sõitma niimoodi et mööda põhja kraapis, pooletunni pärast puterdas jälle mõndaaega ja siis kadus jälle ära samatargalt. nüüd pole senimaani rohkem teinud jälle.
ainult lambdani ulatus see lumi, varem ka nii olnud et kui lumi põhja kraabib, siis mõne ajapärast hakkab puterdama.
e36is
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 02.01.2013 22:12 32
Peamine sõiduk: bmw

Re: e36 puterdab tühikäigul ja sõiduajal kaob jõud ära.

Postitus Postitas e36is »

heix25 kirjutas:tühikäigu mootori ja gaasiklapi puhastamine tegi küll tühikäikku sujuvamaks, aga probleemile vastuseks ilmselt ei ole.
eile pidin üle lumekuhja sõitma niimoodi et mööda põhja kraapis, pooletunni pärast puterdas jälle mõndaaega ja siis kadus jälle ära samatargalt. nüüd pole senimaani rohkem teinud jälle.
ainult lambdani ulatus see lumi, varem ka nii olnud et kui lumi põhja kraabib, siis mõne ajapärast hakkab puterdama.
Täna mul siis sama teema.Panin üle pika aja hääled sisse ,kuu aega kuskil seisis ,viimati sõitsin dets. mäletan et oli külmem päev lund vähe kõik toimis nagu alati,täna vihma kallas ja kodu juurest kuskil kilmeeter paar hakkas pihta ,mul automaat ,panin vaba peale ja gaasi ,pöörded võtavad hoogu ainult kui lapatsit anda ja kohe kui käik sees ei lähe edasi,siis julmalt lapats põhja ja ainultnii koju saingi.eks peab hakkama vaatama ,sest sügisel tegi ka nii ja siis ei jõudnud tegeleda ja muid autosid ka aga ilma bemmita olla ei taha eriti talvel. :D
tseiso
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 15.09.2012 12:27 51
Peamine sõiduk: BMW 730iA

Re: e36 puterdab tühikäigul ja sõiduajal kaob jõud ära.

Postitus Postitas tseiso »

Enda 316l sama häda ja ka ainult niiske ja vihmase ilmaga. Diagnost näitas, et lambda ja väntvõlli andur õhtul ning õhulugeja signaal liiga kõrge. Lambda olen jõudnud ära vahetada, aga masin tõrkus ikka teised asjad peaksin ka lähiajal saama, eks annan teada kuidas mul see asi laheneb.
bmw730marx
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 30.01.2013 19:08 13

Re: e36 puterdab tühikäigul ja sõiduajal kaob jõud ära.

Postitus Postitas bmw730marx »

mull enam vähem sama mure ainult et iga ilmaga bmw e36 1,6 73 kw,arvuti ei näita ka midagi.vahetasin juba küünlad ära juhtmed aga ei midagi
bmw730marx
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 30.01.2013 19:08 13

Re: e36 puterdab tühikäigul ja sõiduajal kaob jõud ära.

Postitus Postitas bmw730marx »

ja ei oska enam mida teha äkki keegi teab
Kasutaja avatar
Osvald
Huviline
Postitusi: 63
Liitunud: 09.01.2012 18:40 09
Peamine sõiduk: BMW 320i
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Re: e36 puterdab tühikäigul ja sõiduajal kaob jõud ära.

Postitus Postitas Osvald »

bmw730marx kirjutas:mull enam vähem sama mure ainult et iga ilmaga bmw e36 1,6 73 kw,arvuti ei näita ka midagi.vahetasin juba küünlad ära juhtmed aga ei midagi
Kui samuti on esinemas see lambda mure, siis on ehk arvutini jõudes andur juba ära kuivanud ning ei olegi viga mida näidata.
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: e36 puterdab tühikäigul ja sõiduajal kaob jõud ära.

Postitus Postitas Cert85 »

Olge nüüd, see vigade lugemine pole mingi diagnoosimine.

Paljudes situatsioonides ei tekigi viga, kui asi pole totaalselt katkestuses jne vigane.
Kui asi annab vale väärtuse mõõtes, siis sellega ei pruugi veel viga tekkida, sest asi on ehk veel lubatud piirides, aga samas nii väär, et sel hetkel on see piisavalt vale, et mõjutada sedasi mootori tööd.

Peate vaatama ikka reaalselt näite, mida andurid näitavad.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Vasta