E46 universaalil ei avane tagaluuk:

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
vahur151
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 23.01.2013 11:25 20
Peamine sõiduk: bmw 330XD

E46 universaalil ei avane tagaluuk:

Postitus Postitas vahur151 »

probleem olnud juba siis möned nädalad, et ei saa tagaluuki lahti, tundub nagu see elektriline nupp oleks kuidagi kinni kiilunud, sest vajutades see nupp ei tööta. Korra varem ka teinud sedasi, aga peale paarikymne kilomeetri läbimist hakkas tööle. Kas pöhjuseks vöiks olla, et kuidagi niiskus sinna läinud ja nupp kinni kylmunud? Yks somm väitis, et bemmil need tagaluugi juhtmed liiga lyhikesed ja vöibolla seal mingid juhtmed lahti. Praeguste kylmade juures ei viitsi ka eriti minna uurima, ning önneks aken käib lahti, et saan ostud sealt kaudu sisse lykata. Tänud juba ette.
Kasutaja avatar
Martin740
Huviline
Postitusi: 762
Liitunud: 07.06.2010 19:45 57
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Pärnu

Re: E46 universaalil ei avane tagaluuk:

Postitus Postitas Martin740 »

mul se klaasist luuk toimib ilusti nupust ja puldist kuid mure selles et kipub lahti viskama. panen kinni ja 3 sek pärast klõpsatab lahti. samas vahest jälle käitub ilusti. Täna tulin koju ni et salongituled tagant põlesid kole jama. Olen kuulnud et paljudel selle luugiga jama. Küsiks siis samas teemas et kust viga olla võib. Kujutan ette et luugihingede juures olevates juhtmetes aga kust poolt nagu vatama hakata et ei peaks tervet luuki legoks võtma ? Kindlasti on keegi juba sellega tegelenud. Foorumist kahjuks mingit õpetust ei leidnud. :?:
E32 740, E34 530, E32 740, E46 318d ja E34 540 :)
Kasutaja avatar
-Priit-
Huviline
Postitusi: 696
Liitunud: 26.02.2009 20:26 19
Peamine sõiduk: E91 325d LCI '08
Asukoht: Põlvamaa/Tartu

Re: E46 universaalil ei avane tagaluuk:

Postitus Postitas -Priit- »

vahur151-le: Praeguste külmade juures võivad need lukud kinni külmuda küll, kui lukus on niiskus sees. Eriti võib veel siis kinni jääda, kui on mingit lukusula või muu sellise külma kartliku määrdega lukku määritud. Sõites auto soojeneb ja või luku süsteem lahti tulla ja toimima hakata. Ma ei tea kuidas e46 on, aga kas tagaluuki võtmega ei saa lahti keerata? Et võibolla saab võtmega mängides uugi lahti.

Muidugi on ka variant, et luuki minevad juhtmed on katki läinud ja ei tule seetõttu luuk lahti.
BMW E91 325d LCI '08, BMW E30 320i '84
vahur151
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 23.01.2013 11:25 20
Peamine sõiduk: bmw 330XD

Re: E46 universaalil ei avane tagaluuk:

Postitus Postitas vahur151 »

E46 universiaalil ei ole ju vötme kohta seal, et saaks vötmega avada(vähemalt ma ei leia sellist auku, kuhu see vöti seal lykata, see mu esimene bmw) ainus, mida olen märganud peale seda, et kui luuk enam ei avanenud, siis taga kojamees kolksutab alati, kui läheb liikuma, ning kui jöuab alg asendisse.
kaurkkk
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 06.02.2013 11:25 43

Re: E46 universaalil ei avane tagaluuk:

Postitus Postitas kaurkkk »

Umbes sama teema: tagaluugi klaasi saan avada ainult võtmest, nupp ei funka enam. Avaneb iseeneslikult nii sõites kui seistes. :(
Kasutaja avatar
Innovative
Huviline
Postitusi: 183
Liitunud: 11.08.2011 15:06 52

Re: E46 universaalil ei avane tagaluuk:

Postitus Postitas Innovative »

kuidas teema loppes saite luugi korda, endal sama probleem. :?
Kasutaja avatar
TaaviK
Huviline
Postitusi: 431
Liitunud: 22.03.2008 15:19 21
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: E46 universaalil ei avane tagaluuk:

Postitus Postitas TaaviK »

Innovative kirjutas:kuidas teema loppes saite luugi korda, endal sama probleem. :?
Põhjuseid võib mitmeid olla.
Kõige pealt tuleks selgeks teha kas luugi ja kere vahelised juhtmed on korras(juhipoolset) . Kui on korras siis tuleks luugi mikrolülit üle vaadata ja lukusti.
Vasta