E91 käivitamisel üks silinder kergelt lonkab

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
JSmith
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 29.01.2013 12:43 48

E91 käivitamisel üks silinder kergelt lonkab

Postitus Postitas JSmith »

Tere,

Auto 320d 06a Kui hommikul külmaga autot käivitada siis jääb sekundiks paariks üks silinder kergelt lonkama. Kui aga kerge gaasiga käivitada ja sekund paar pöördeid nii 1,5k peal hoida siis on kõik 4 ilusti taga. Päeval rohkem sellist asja ei esine, kui just meeletult külm ei ole. Millest selline asi? See küll ei sega, aga võiks ilusti kõik 4 kohe töötada. Kas mingit kütuselisandit vms proovida? PS. arvuti näitas, et autol on kehv aku ka peal.
Kasutaja avatar
Sten
Huviline
Postitusi: 996
Liitunud: 02.07.2007 16:55 24
Peamine sõiduk: Trafic
Asukoht: Linn
Kontakt:

Re: E91 käivitamisel üks silinder kergelt lonkab

Postitus Postitas Sten »

Kui pakasega käima läheb , siis aku väga hull ei ole .

Eelsüüteküünal on võlusõna siinkohal .
JSmith
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 29.01.2013 12:43 48

Re: E91 käivitamisel üks silinder kergelt lonkab

Postitus Postitas JSmith »

Kas eelsüüteküünal mõjutab ka siis, kui seda spiraali ei ilmu?? Arvuti küll ei näidanud, et läbi oleks. Samas vb läheb ainult veerand või pool punaseks? Aku on nõrk, võiks kiiremini vedada.
Kasutaja avatar
Sten
Huviline
Postitusi: 996
Liitunud: 02.07.2007 16:55 24
Peamine sõiduk: Trafic
Asukoht: Linn
Kontakt:

Re: E91 käivitamisel üks silinder kergelt lonkab

Postitus Postitas Sten »

Viga peaks näitama , ainult siis , kui küünalde elektriahel on katkestatud või ei ole üldse takistust ...

Armatuuris alati ei näita spiraali .

Kui aeglaselt veab , vaheta välja ja lase autole uus aku ära tutvustada .
JSmith
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 29.01.2013 12:43 48

Re: E91 käivitamisel üks silinder kergelt lonkab

Postitus Postitas JSmith »

Uus aku on plaanis jah.
Aga mind huvitab see, et kas eelsüüteküünal mõjutab mootori tööleminekut ka siis, kui spiraali ei ilmu. Nagu minu näite puhul. Panen -4 käima, spiraali ei tule(eelsüüdet ei anta) läheb käima, kuid paar sekundit üks silinder kergelt jätab nagu vahele.
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: E91 käivitamisel üks silinder kergelt lonkab

Postitus Postitas ttsys »

Kui eelsüüdet ei toimu siis jah seosevaba.
Näiteks pihusti võib selle taga olla aga vastuse saad vaid diagnostika käigus.
JSmith kirjutas:Uus aku on plaanis jah.
Aga mind huvitab see, et kas eelsüüteküünal mõjutab mootori tööleminekut ka siis, kui spiraali ei ilmu. Nagu minu näite puhul. Panen -4 käima, spiraali ei tule(eelsüüdet ei anta) läheb käima, kuid paar sekundit üks silinder kergelt jätab nagu vahele.
ImreR
Klubiliige
Postitusi: 2609
Liitunud: 26.03.2006 21:10 40
Peamine sõiduk: BMW E39 530d
Asukoht: Hiiumaa

Re: E91 käivitamisel üks silinder kergelt lonkab

Postitus Postitas ImreR »

Ma ei tea kumb ta on kas manuaal või automaat, aga proovi üks hommik käivitada nii: esialgu lihtsalt süüde sisse(ära vajuta pidurit automaadi puhul või sidurit manuaali korral), seejärel uuesti nupust süüde välja. Teinekord pane juba pedaal alla ja käima. Mul ilmutab niimoodi spiraali väiksemate miinuskraadide korral(suurematega ka esimesel korral).
Endal oli sama juhus -15C juures, panin otse käima ja algul mõned sekundid lonkas(mul küünlad vahetatud). Peale seda hakkasingi nii käima panema ja enam ei ole kordagi lonkama jäänud ja hääl on ka kohe ühtlane ja ilus, ei lagise.
EBK Kossutiim
priitb
Huviline
Postitusi: 351
Liitunud: 24.11.2005 23:13 46
Peamine sõiduk: F31 325d
Asukoht: Paide

Re: E91 käivitamisel üks silinder kergelt lonkab

Postitus Postitas priitb »

Mul oli auto UMis remondis siin mõni aeg tagasi, ja vedeles seal mõned päevad. Kui autole järgi läksin, siis lipsuga onu, kes mulle auto tõi, arvas et oleks vaja küünlaid-plokki kontrollida, et selline viga viitab sellisele veale. Samas väitis, et arviti vigasid ei näidanud. Samas mul viimati enam -16 ga hommikul enam spiraal ei põle ka, aga pika käiamise peale tööle läheb.
Aga lonkama hakkab mul +5 ja alla.
BMW f31 325d 160kw 2014a
oja86
Huviline
Postitusi: 1041
Liitunud: 18.07.2005 17:36 43
Peamine sõiduk: BMW g11 740e M-Sport
Asukoht: Vantaa

Re: E91 käivitamisel üks silinder kergelt lonkab

Postitus Postitas oja86 »

enda omal oli ka selline jama 0 allapoole. Vahetasin eelsüüte küünlad ära ( 2 olid läbi) ja nüüd ei esinenud ka -25 probleeme. kohe paugust käima ja pole lonkamist olnud.
BMW g11 740e M Sport
Vasta