E46 320D 110kw pöörded külmalt + numbrituled

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Ledhenrik
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 22.02.2013 00:09 15
Peamine sõiduk: 320d e46 [2003]

E46 320D 110kw pöörded külmalt + numbrituled

Postitus Postitas Ledhenrik »

Sain äsja 2003 Eestist ostetud korraliku hästi hooldatud isendi omanikuks ja üldiselt olen autoga väga rahul. Tekkis aga küsimus, kuna auto on mul esimene diisel ja olen varasemalt vaid bensiini nuusutanud siis sooviks teada, et kas mõned iseärasused viitavad kiiremas korras teenindusse jooksmist või on see normaalne. Vanemaid teemasid lugedes tundub, et kohe kirjeldatav probleem esineb ka teistel.

1. Nimelt siis külma mootoriga (pole veel sooja ilmaga sõita saanud oma autoga) hakkavad kohati pöörded turtsuma, nii umbes 100-200 pööret üles murdosa sekundiks ja siis jälle tagasi. Kui mootor soe juba on siis probleemi pole. Panin ka tähele seda, et kui soojendused ja kõik el.tarbijad välja lülitada kaob ka turtsumine imeväel. Sarnast probleemi on siin teised ka kirjeldanud aga ma olen aru saanud, et teistel on see pöörete kõikumine nagu sekundiks või nii, mul siis ainult murdosa sekund (meenutab just kõige paremini turtsumist)

2. Panin tähele, et autol ei põle mõlemad numbrituled, tavaliselt lendab vist läbi ikka üks, seega enne kui pirne vahetama lähen, kas tasub äkki kontrollida mingit kaitset? Imelik on ka see, et tagaluugi avamise nupp ei tööta, avada saab vaid puldist. Kas need 2 viga võivad olla omavahel seotud?
Kasutaja avatar
whatats
Huviline
Postitusi: 99
Liitunud: 03.09.2010 23:07 03
Asukoht: Tallinn

Re: E46 320D 110kw pöörded külmalt + numbrituled

Postitus Postitas whatats »

1. Pakun esimeseks probleemiks vigast elektrilist dosoolisoojendit, mis sisse-välja ennast plõksib.
Selle kohta lisainfot päris mitmes teemas ja levinud viga.

2. Olen enam kui kindel, et teise probleemi põhjuseks on murdunud/oksüdeerunud luugijuhtmed, mis ei anna ühendust. Probleemi eemaldamiseks samuti siin foorumis õpetus olemas.

Edu!
e46 330d 150kw '03
Lazyguy
Huviline
Postitusi: 135
Liitunud: 30.10.2011 10:27 35

Re: E46 320D 110kw pöörded külmalt + numbrituled

Postitus Postitas Lazyguy »

Number 2 alal sain ise õppetunni. Naabripoiss on auto elektrik ja seletas ära miks numbrituli ei põle. Siinkohal au eelmisele vastajale. Luugi ja kere vahel on lõdvik ja seal sees kipuvad juhtmed puruks minema... Luugi nupp ja numbri tuled jooksevad sama kaabli alt ja kui see puruneb ongi kööga... Remondi käigus sõnas naabripoiss vaid "täna õnne et sul on sedaan. Muidu läheks asi väga raskeks" nimelt sedaanil jääb luugi nupp siiski tööle. Aga jõudu luugi avamisel ja lõdviku sees sorkimisel... Meil kulus selleks tunde et see juhtmeotsake leida mis ennast juba kaugele oli peitnud.
Ledhenrik
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 22.02.2013 00:09 15
Peamine sõiduk: 320d e46 [2003]

Re: E46 320D 110kw pöörded külmalt + numbrituled

Postitus Postitas Ledhenrik »

Tänud vastuste eest, numbritulede probleemile sain juba ise lahenduse kui võtsin plastikarbid maha ja nägin mis sees toimus. Klemmid olid siniseks oksüdeerund ja nii hullult, et kui pirni välja võtsin, mis oli terve, pudenesid klemmid näppude vahel liivaks, seega tuleb kogu süsteem ikkagi sees ära vahetada. Loodan et juhtmed on korras. Aga selle esimese probleemi ehk pöörete kõikumise kohta (tosoolisoojendi) ma ei suutnud siit foorumist küll leida vbl asi minus, et ei oska otsida. Uurin veel välistest e46 foorumitest ka.
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Re: E46 320D 110kw pöörded külmalt + numbrituled

Postitus Postitas MuiduMees »

Mootoriruumis kõrvalistuja pool nurgas, pm esiklaasi juures vms asub see soojendi. Võta tal pistik tagant, vaata kas muutub midagi.
2000 a. 320d, e46
Ledhenrik
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 22.02.2013 00:09 15
Peamine sõiduk: 320d e46 [2003]

Re: E46 320D 110kw pöörded külmalt + numbrituled

Postitus Postitas Ledhenrik »

huvitav kas mul see teilne soojendi siis täiesti puudub, sest see eraldi koht mootoriruumis, mis on kõrvalistuja pool ja mis on nagu eraldi seinaga lahutatud mootoriruumist on mul tühi auk :)
Kasutaja avatar
Razta
Huviline
Postitusi: 188
Liitunud: 11.09.2006 18:29 02
Peamine sõiduk: BMW E91 320d LCI 2009a
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: E46 320D 110kw pöörded külmalt + numbrituled

Postitus Postitas Razta »

Ledhenrik kirjutas:huvitav kas mul see teilne soojendi siis täiesti puudub, sest see eraldi koht mootoriruumis, mis on kõrvalistuja pool ja mis on nagu eraldi seinaga lahutatud mootoriruumist on mul tühi auk :)
2003 on see soojendi juba teises kohas. esitule ja juhi vahelisel ajal otsi sellist asja
http://www.alexandersofsomerset.co.uk/e ... 1202-p.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Ei saa väga mööda panna voolikud kooksevad mõlemalt poolt peale.
Ledhenrik
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 22.02.2013 00:09 15
Peamine sõiduk: 320d e46 [2003]

Re: E46 320D 110kw pöörded külmalt + numbrituled

Postitus Postitas Ledhenrik »

Nonii, olen jälle targemaks saanud, tuleb välja et see numritulede ja pagassiluugi probleem on E46 tüüpviga kuna plastikud ,mis tulesid katavad lasevad kergesti niiskust läbi, eriti kui veel pidevalt käsipesulas käia ja pesija survekaga hoolikalt liistu alust sihib ja luugi nupul väsib ära hoob, mis seal sees liigub ja kontakti peale vajutab. Sain carwayst uue liistu, tellisin ja saadeti uus millel ei olnud tulede plastikatikuid ja tuled ei põlenud sest olid samuti läbi oksüdeerunud :D ( kuigi reklaamivad ennast et kõik on testitud) Sain ennast välja vihastatud sellega ja lendasin kohapeale, õnneks kõik lahenes ja 40 euriga sain väga korraliku uue liistu töötavate numbritulede ja pagassi avamise nupuga. Aja-, närvi- ja küttekulu sain ikkagi tunda.
Vasta