E36 328 mootor sureb välja käivitamisel ja peatumisel

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
xtrcraz
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2009 11:22 12
Peamine sõiduk: 328i
Asukoht: Tallinn, vahel Tartu/Tapa

E36 328 mootor sureb välja käivitamisel ja peatumisel

Postitus Postitas xtrcraz »

1995a 328 manuaalkastiga.
Eks see masin ole sel talvel palju seisnud ja vähe sõitnud, samas on ka jahutusvedeliku lekked kummitanud(paisupaagi aluse tihendi ja termostaadi tihendi vahelt), mis nüüdseks likvideeritud.
Nüüd esineb selline probleem:
-käima läheb normaalselt iga kell, aga külma mootoriga korraks lööb pöörded üles ja laseb kähku nii madalale, et sureb välja. Tavaliselt peab 3x käivitama, või gaasipedaaliga mängides pöördeid üleval hoidma.
-kui peale käivitamisi käima jääb, siis mingi aja(paar minutit) pöörded kõiguvad veidi liiga madalale vahepeal ja auto rappub. Minumeelest kui tuled ka põlema panna, siis langevad pöörded veelgi.
-sõitma minnes sureb alguses suht kergest välja, kui vaikselt manööverdada või kusil peatuda(näiteks foori taga)
-madalama pöörde peal (vist kuni ~2000) kiirendades kakub, rohkem gaasi andes liigub normaalselt edasi.
-mida soojemaks mootor läheb, seda vähem tundub pöördeid liigselt alla laskvat ja kiirendus madalamatel pööretel muutub ka normaalseks. Samas vahel harva sureb ka sooja mootoriga peatudes välja.

Sellised lood siis, mis arvate?
Õhtul proovin arvuti ka sappa visata, kas on mingeid veakoode näha. Ja kui sotti ei saa, siis päris diagnosti minek.
E36 328i
Audiclub.ee: "ma pole väga raske jalaga ka, kui ainult sund olukordades kus mõned propeleeri mehed väga pressima hakkavad"
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: E36 328 mootor sureb välja käivitamisel ja peatumisel

Postitus Postitas Cert85 »

Tundub, et tühikäigumootorisse ehk õli kogunenud ja see on seal külmaga paks alguses ja see ei saa oma tööd hästi teha.
Kakkumine võib-olla ehk vanadest küünaldest (olen lugenud, et osad sellest abi saanud) või mõni piip või süütepool vigane. Enda autol oli samuti kakkumine ja kuni ~1800 pöördeni tegi seda ja siis jättis järele.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Kasutaja avatar
xtrcraz
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2009 11:22 12
Peamine sõiduk: 328i
Asukoht: Tallinn, vahel Tartu/Tapa

Re: E36 328 mootor sureb välja käivitamisel ja peatumisel

Postitus Postitas xtrcraz »

Alguses sai arvatud, et lambda, sest ise arvutiga vaadates selle väärtused kõikusid suures ulatuses. Kuna päris kindel siiski polnud, siis auto käis eile Truumus ja otsus tuli, et vända andur vajab vahetamist(sai vist jahutusvedelikuga pihta enne lekke kõrvaldamist) ja õhulugeja juures see jäme kummist toru vajab ka vahetust, sest seal praod sees ja saab lisaõhku. Lambda olevat korras.
E36 328i
Audiclub.ee: "ma pole väga raske jalaga ka, kui ainult sund olukordades kus mõned propeleeri mehed väga pressima hakkavad"
Vasta