BMW 320td touring vs Audi A4 1,9 TDI avant (2002)

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Afen
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 18.12.2005 20:25 58
Asukoht: Tallinn

BMW 320td touring vs Audi A4 1,9 TDI avant (2002)

Postitus Postitas Afen »

Plaanis siis soetada uus liiklusvahend ja valin praegu nende kahe vahel. Mõlemil täiesti sarnane varustus, vanus ja läbisõit. Mõlemad pärit saksast. Paluks nüüd omanike kommentaare, mis on just BMW plussid/miinused. Jutt käib siis 2002 aasta mudelist. Mida kontrollida ostmisel ja mis lähiaastatel suure tõenäosusega juhtuma hakkab?

Ette tänades
Afen
Kasutaja avatar
AndresS
Huviline
Postitusi: 776
Liitunud: 21.03.2003 11:52 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas AndresS »

Kui A4 Quattro pole, siis valiks kahtlematult BMW.
Põhjendan ka:
BMW on oluliselt mugavam ja vaiksem. Ja mis põhiline: BMW on "sõidurõõm". Audi on ka kvaliteetne, aga see on ka kõik. Ülalpidamiskulud ei tohiks palju erineda.

Kui arvasid BMW klubist sellist vastust saavatki, arvasid õigesti. Kuid minu arvamus põhineb pisut enamal kui lihtsalt margifänlusel. Nimelt on peetud pea 6 aastat A4-ja pereautona (küll B5 kere, mitte sinu vaadatav ilmselt B6?). Sõidurõõmu pakub aga isegi vana '89 325 Touring oluliselt rohkem.

Aga kõige mõistlikum oleks muidugi Sul seda ise kogeda. Proovisõidud peaksid need erinevad iseloomud välja näitama. Las pisike ahv Su vasaku õla peal sosistab siis sulle kõrva, kumba valida :)
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Sõbral mul on 2002a samsugune audi, ainult et 2.0 bensukas.
Tollega on niisama ringi kulgeda suhteliselt Ok, vaikne ning ka salong tundub kvaliteetne, eriti õhtupimeduses ;)
Muidugi mootor (koos selle "mootorsae" käigukastiga) on alla igasugust arvestust ning mingit sõiduelamust sa sealt autolt küll ei leia. Võibolla suudab seda natuke rohkem pakkuda alates 3.0 quattro.
Ka on juba olnud seal mootori probleemid. Plokikaan on lihvitud jm kõike mis seal oli.

Bemmi kohta kriitikat/positiivsust kirjutatakse siia kindlasti veel.
530d
Afen
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 18.12.2005 20:25 58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Afen »

Mugavuses ütles minu tagapale, et Audis on isegi natuke rohkem ruumi kui BMW-s, sõiduomadustes olid konkreetsetel isenditel suht sarnased (kui esi- ja tagaveo eripärasid mitte arveestada). Ma ei tahagi siit vastust, et kumb parem on (ei taha seda ka Audi foorumist :)), ma sooviks lihtsalt infot, mis on tüüpilised vead ja nõrgad kohad. Siit foorumist jäi kusagilt silma kaks asja - klaasitihendid teevad häält ja mõningatel isenditel on probleeme olnud nukvõllide anduritega suht varajases eluetapis.

Mis on veel öelda sildade, 2,0 td mootori, ja automaatkasti kohta? Ja kas 07/2002 oli juba sellele mudelile mingeid parendusi/facelifte tehtud?
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

tegemis facelifti järgse masinaga. 2.0 diisli kohta olen ainult kiitvaid sõnu kuulnud (ise valiksin)

Nuka-andurid eeskätt bensukate probleem :P ja nendest nagisevatest uksetihenditest olen ka jutte kuulnud- ise veel näinud ei ole.
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Nagisevatest tihenditest olen ka mina ainult kuulnud - ca 10-ne e46ga, millega olen ise sõitnud ei ole seda probleemi täheldanud.
Vasta