E36 pooltelje vahetus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

E36 pooltelje vahetus

Postitus Postitas teet82 »

Kindlasti on keegi puutunud kokku probleemiga, et pooltelg on nuudis kõvasti kinni, ei tule vana välja ja ei lähe uus sisse. Peksta eriti ei saa, sest löök läheb rattalaagri pihta, tagasi sisse pannes pole kuskile koputada, selles piirkonnas on poolteljeotsal plekist kate..
Tean, et milliseid tööriistu sinna vaja läheb, aga mul lihtsalt pole neid. Sissetõmbamise tööriist maksab 100EUR Saksamaal, tellimine võtab aega.. http://www.ebay.de/itm/BGS-8245-Antrieb ... 19df01b10c" onclick="window.open(this.href);return false;
Äkki kellelgi on mõni hea nipp, kuidas ilma tehtud saaks?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Re: E36 pooltelje vahetus

Postitus Postitas Svenp »

Sisse saamiseks tuleb nuudid korralikult puhtaks nühkida mõlemal detailil kaltsu, kruvikaotsa ja pesuvahendiga.

Välja saamiseks koputad torniga võlli otsale (seal peaks lohk olema, kuhu lüüa). Küll ta välja tuleb. Mõistusega tehes ei tohiks laagriga midagi juhtuda, sest rumm seob mõlemad saaled ära.
Sõidurõõm
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E36 pooltelje vahetus

Postitus Postitas teet82 »

Tegelikult ma koputasin sinna juba päris korralikult, kuidagi ei tahtnud liikuda. Mõnel juhul keerad mutri lahti ja lükkad sõrmega pooltelje välja, mõnel ei tule kuidagi. Mäletan, et ka E30 puhul oli sama jama vahel, täielikult kinni jäänud. Kindlasti annaks mingi tõmmits improviseerida ja pooltelg välja pressida, aga jama kui uut sisse ei saa pärast kuidagi.. :D
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Vasta