Udutavad tuled - mida teha?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
marru
Huviline
Postitusi: 64
Liitunud: 05.02.2013 15:41 44

Udutavad tuled - mida teha?

Postitus Postitas marru »

Üsna tavaline probleem kolmestega, siiski foorumi otsing ei andnud erilisi tulemusi. Mida teha nende tuledega? Kuhugi ava tekitada või üritada tihedamalt kinni mätsida?

Pilt
zabon
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 11.05.2011 11:44 39
Peamine sõiduk: BMW e38 730d 135kw

Re: Udutavad tuled - mida teha?

Postitus Postitas zabon »

http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f92 ... xed-t9438/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Udutavad tuled - mida teha?

Postitus Postitas Henri. »

Tuletagustesse katetesse 2-3 pastakapära suurust auku sisse ja vsjoo.
swet
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 04.12.2013 21:19 34
Peamine sõiduk: bmw e 36

Re: Udutavad tuled - mida teha?

Postitus Postitas swet »

Minul endal oli ka sama case aga ma võtsin tule maha ning kaugtule pinri välja ja vööniga kuivaks ning siis lasins superattagiga silikoon ääred üle, kuna läbipaistvat silikooni polnd aga üldiselt enam uduseks ei läind !
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Re: Udutavad tuled - mida teha?

Postitus Postitas Kustas »

Niiske õhk tule sees tekitab kondentsikihi tuleklaasi sisemise poole peale. Esitule kustudes on õhutemperatuur tule sees kõrgem, kui väljas, ning kui esituleklaas hakkab maha jahtuma, siis esitule sees olev soe niiske õhk kondenseerub esituleklaasi sisepinnale, põhimõtteliselt sama olukord, kui külmale õlleklaasile kuumal suvepäeval kondentsikiht ümber tuleb. Niiske õhu tule sees üldjuhul põhjustab vihmaveeleke. Lahendus on see, kas lased sel õhul vahetuda, kui puurid mõned augud tule korpusesse, nagu Henri mainis (samas leiab niiske õhk vihmase ilma puhul tee sinna sisse) või siis võtad esitule maha, kisud pulkadeks, ning kuivatad täielikult ära fööniga. Viimase puhul pead aga tule komplekteerides korralikult ära tihendama, et tuli seest kuiv püsiks.

Ma küll ei tea, kuidas kasutaja swet-il õnnestus niiskusest läbi selle väikese kaugtulepirniava lahti saada. Võimalik, et osadel vuffeltuledel on see lahendatud erinevalt, aga originaaltuledel on esitule välimise klaasi ja sisemiste klaaside vahe peaaegu isoleeritud. Peaaegu tähendab, et seal on ülipisikesed avad, mis ühendavad selle isoleeritud klaasidevahelise ruumi ülejäänud tulega. Läbi nende ma ei saa aru küll kuidas on võimalik tuld ilma lahtivõtmata ära kuivatada.

Lahtivõtmise all ma mõtlen, midagi sellist :D

Pildil on Depo tuli
Pilt
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
swet
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 04.12.2013 21:19 34
Peamine sõiduk: bmw e 36

Re: Udutavad tuled - mida teha?

Postitus Postitas swet »

Minul polnud neid väikseid klaase veel seal ees, lihtsalt nagu tava latern ikka.
Ainult 1 pool luup ja luubi taga pirn ning teisel pool ainult täistule pirn ning siis ees pool juba klaas ja kõik. Ma pole näintki et sellisel margil oleks veel klaasi ja tuledevahel eraldi klaasid.
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Re: Udutavad tuled - mida teha?

Postitus Postitas Kustas »

Ma olen neid BMW tulesid üksjagu lahti kiskunud ja vastupidiselt sinule, ei ole ma ühtegi E36 (OEM või OEM koopia) esituld näinud, millel ei oleks neid vaheklaase. Ilma vaheklaasideta tuled on rohkem juba E46 ja E39 facelift teema.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
swet
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 04.12.2013 21:19 34
Peamine sõiduk: bmw e 36

Re: Udutavad tuled - mida teha?

Postitus Postitas swet »

Järelikud mul uuemad, kuna pirnid sisse käivad h 7 omad.
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Re: Udutavad tuled - mida teha?

Postitus Postitas Kustas »

No ma ei tea :D. Mu vennal on viimaste aastate E36 touring, millel on ilma luubita H7 esituled. Kui sa lähemalt vaatad pilti, siis sa näed lähitulede ees kerget määrdunud/põlenud plekki, need tekivad vaheklaasi peale. Aga mine sa krt tea, ega ma ka kõiki E36-e tulesid ei ole näinud, tootjaid oli ju palju BOSCH, ZKW, HELLA ja eks kõik nad erinevad sisu poolest natuke.

Pilt
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3393
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Udutavad tuled - mida teha?

Postitus Postitas MargusA »

Äkki olid klaasid nii pölenud et eelmine omanik viskas lihtsalt vahelt minema.
swet
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 04.12.2013 21:19 34
Peamine sõiduk: bmw e 36

Re: Udutavad tuled - mida teha?

Postitus Postitas swet »

vb sp ära võetud, kuna mul kringilid peale pandud aga ilusam kui lisa klaasiga,
Vasta