E46 330d 135kw jõukadu maantee kiirustel

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Tikker
Huviline
Postitusi: 227
Liitunud: 19.06.2012 15:32 41
Peamine sõiduk: Mb
Asukoht: Tartu

E46 330d 135kw jõukadu maantee kiirustel

Postitus Postitas Tikker »

Kõige paremini saab vist mu probleemist aimu, siis kui kirjeldan konkreetset juhtumit:
Sõidan 90ga rahulikult, vaja teha kiire möödasõit, teen kickdowni, kiirus üle 120 ei lähe, tee mis tahad, gaas lahti, kiirus langeb 100ni, uuesti kiirendamine samuti ei toimi, kiirus ei kasva järsku kiirendades (kickdowni peale ei tee auto teist nägugi)
Pedaali ühes asendis hoides mingi hetk hakkab kiirus kasvama ja siis läheb 140 kanti ja edasi ilusti, taaskord gaasi lahti lastes ja uuesti kiirendades enam jälle ei toimi ja mõnda aega kiirust kasvatada pole võimalik. Vahepeal ka peale stabiilset ~90ga sõitu maanteelt, kõrvalteele pöörates, ei taha enam samuti kiirust uuesti üles võtta. Googeldades kellelgi taolist probleemi ei leidnud.
Tean, et mul turbo on vigane ning see ilmselt vb tekitab neid probleeme, et ei hakka spoolima, kuid
Põhiküsimus on selles, et ega äkki käigukast (või hoopis miski muu) neid probleeme ei või tekitada ? Sest on paarkorda juhtunud nii, et pöörded tõusevad kiiresti põhja, kuid auto edasi ei liigu .. Muidu üldiselt kast vahetab käike sujuvalt ja muid anomaaliaid ei tundu esinevat.
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: E46 330d 135kw jõukadu maantee kiirustel

Postitus Postitas Tauri_J »

Kui sul on diagnosti arvuti võtta siis vaata mis sõiduajal föön välja puhub.

Ilmselt turbo viga ikkagi, nagu sa ütlesid. Või siis selle juhtimissüsteem.
Kasutaja avatar
Tikker
Huviline
Postitusi: 227
Liitunud: 19.06.2012 15:32 41
Peamine sõiduk: Mb
Asukoht: Tartu

Re: E46 330d 135kw jõukadu maantee kiirustel

Postitus Postitas Tikker »

Pole mõtet mõõta seda rõhku ilmselt, see täiesti kindlalt väiksem kui peaks, mingi klapp (ei mäleta enam, mis klapp täpsemalt ) avaneb ainult ~50% või vähemgi, 0-100 kiirendus ka seal 9-10s kandis :lol:

Kui need sümptomid turbo tõttu, siis on hea, kasti eriti vahetada ei tahaks :)
patrik
Huviline
Postitusi: 4595
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: E46 330d 135kw jõukadu maantee kiirustel

Postitus Postitas patrik »

mina niiväga turbot ei süüdistaks selles veas. kui turbo geomeetria ei sulge siis üle 3500 pöörde kiirendab ilusti ja alla selle on uimane. vaheta diagnostikut.
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Vasta