e46 suur kütusekulu

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Andres_K
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 12.03.2014 20:54 17
Peamine sõiduk: 320D A 2002a

e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas Andres_K »

Tervist foorumlased. Mure selline, et e46 320Da (common rail) on hakanud rüüpama hullu moodi nafti (10-12 l 100 km). Maanteed( 400 km) rohkem, kui linna(150 km). 20 km otsad enamjaolt. Liigub edasi kenasti, musta ei aja ega midagi muud ülemäärast. Käivitub ka hästi. Osakab keegi targem nõu anda. Korra pandi kaabel ka järgi ja vigu polnud. Termostaadid on vahetatud( va kasti oma) sillad korras, rehvides rõhud paigas, pidurid peale ei jää ja mootor jõuetu pole. Varem oli keskmine kulu 7 nüüd aga 10. Oleks väga tänulik abi eest.
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas Tauri_J »

mille järgi see 10-12 mõõdetud on
Andres_K
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 12.03.2014 20:54 17
Peamine sõiduk: 320D A 2002a

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas Andres_K »

Paak tühjaks ja siis paak täis tanklas ikka. Kompu näitab yldse mingit 6 ja tujurikkuja trassil 4. Aga tegelikkkus on kohutav.
Kasutaja avatar
xrax
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 07.02.2008 17:54 32
Asukoht: Tartu, Põlva

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas xrax »

Pole just eriline spetsialist, aga juhtusin just mõnda aega tagasi kusagil sama teemat lugema. Siis oli lahendus sisselaskekollektori tihendis. Siis oli ka rehvide rõhu erinevus välistatud. Uuri välja, ehk pääseb kusagilt mootorisse lisaõhk. :roll:
E39 528 iA '96; E46 325 Ci '01 Shadowline
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas arnis »

Kui musta ei tule, siis silindrisse kütusekadu ei jõua.
Roni auto alla, veendu, et sealt kõik kuiv on. Pane auto tiksuma ja vaata.
Eemalda põhjakaitseid kui tarvis.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Andres_K
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 12.03.2014 20:54 17
Peamine sõiduk: 320D A 2002a

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas Andres_K »

Sisselaske tihendid said mingiaeg uued, kui ma küünlad ära vahetasin, aga ma tsekkan asja üle. Kütet ka nagu maha ei jookse( haisu ka üleval pole). Eks ma lükkan tõstuki peale ta ja vaatan üle. Mõistus on juba otsas vaikselt( 4 kuud see jama kestnud) . Mingi andur ei või lolli mängiga( EGR vms)?
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas arnis »

No kui see on andur, siis arvutiga saab tihtipeale jälile. EGR-i saab ka kontrollida üsna kergelt.
Kui Keila kaugel ei ole, tule külla mulle, proovime esimese hoobiga asja avastada, kuid enne
ikka roni alla, vaata mis seal toimub.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
raytz
Huviline
Postitusi: 100
Liitunud: 08.02.2009 20:18 35
Peamine sõiduk: e46 320d

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas raytz »

Omal sama auto (320da 110 kw) ja hakkas ka nii 2-3 kuud tagasi jubedalt rüüpama, kuigi külmaga võtab ju muidugi rokem ka. Kompu näitab samuti 5,8 ja mnt tujurikkuja 4 peal, aga tegelik kulu oli samuti 10 l. kanti :D
Paar päeva tagasi vahetasin ära õhu- ning küttefiltri ja asi muutus tunduvalt.
15 liitriga olen nüüd sõitnud pea 300 km ja sellest 80 % mnt. Mõelmad filtrid olid väga pasased ka ja eks soojad ilmad aitavad ka kaasa ökosusele.
raytz
Huviline
Postitusi: 100
Liitunud: 08.02.2009 20:18 35
Peamine sõiduk: e46 320d

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas raytz »

Aga kui saad veale jälile, siis anna siin teada :)
Andres_K
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 12.03.2014 20:54 17
Peamine sõiduk: 320D A 2002a

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas Andres_K »

Kui õhufilter sitane, siis hakkaks tagant musta ka ajama. See mul pool aastat tagasi vahetatud. Nv ajan tõstuki peale vaatan tihendid ja filtrid järgi. Vargust ei saa olla, kuna kodus on akna all kogu aeg ja signa peal. Ja tööl on valvega parkla. Eks ma võtan põhja kaitsmed alt ära ja uurin. Kui asja ei saa tuleb pädevama diagnostiku juurde minna, kes annaks õige suuna kätte.
majuv2ikevend
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.09.2009 17:43 47

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas majuv2ikevend »

Mul mingi sarnane teema kütusekulugu. Autoks küll 330d automaat kastiga, aga ega suurt vahet neil mootoritel tegelikult pole. Ostsin jaanuari alguses tartust, ja tulin tallinna. maanteel oli keskmine kütusekulu 5.9l/100.
Sai vahetetud Õli, kütusefilter, õhufilter. Enne oli mingi tuuning õhufilter, mis läbi paistis. Pärast seda tükkaega maanteele ei sattunud. Aga käisin siis võru otsa (2x 280km) ja sain kütusekuluks 7 ja reaalselt 8. Vigu ei ole peale lisasoojenduse DDE's. Vahetasin õhulugeja, millest polnud kasu. Lisaks veel külma mootoriga pöörded kõiguvad 50kmh püsikaga õrnalt allamäkke sõites (kütusekulu näitab 8 kui ei kõigu). Hetkel kahtlustan hüdrotrahvot kütusekulus ja pöörete kõikumises.
Kas keegi on proovinud, millal hüdrotrahvo üldse lukustub? Minul ainult 100 peal.
Kasutaja avatar
jass161
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 29.09.2013 16:17 41
Peamine sõiduk: E91
Asukoht: Viljandimaa

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas jass161 »

majuv2ikevend kirjutas:Mul mingi sarnane teema kütusekulugu. Autoks küll 330d automaat kastiga, aga ega suurt vahet neil mootoritel tegelikult pole. Ostsin jaanuari alguses tartust, ja tulin tallinna. maanteel oli keskmine kütusekulu 5.9l/100.
Sai vahetetud Õli, kütusefilter, õhufilter. Enne oli mingi tuuning õhufilter, mis läbi paistis. Pärast seda tükkaega maanteele ei sattunud. Aga käisin siis võru otsa (2x 280km) ja sain kütusekuluks 7 ja reaalselt 8. Vigu ei ole peale lisasoojenduse DDE's. Vahetasin õhulugeja, millest polnud kasu. Lisaks veel külma mootoriga pöörded kõiguvad 50kmh püsikaga õrnalt allamäkke sõites (kütusekulu näitab 8 kui ei kõigu). Hetkel kahtlustan hüdrotrahvot kütusekulus ja pöörete kõikumises.
Kas keegi on proovinud, millal hüdrotrahvo üldse lukustub? Minul ainult 100 peal.
Kui keskmiselt 8 võtab on ok, ega see mingi monomähkija ka pole ju. Pöörede kõikumine viitab tuksis lisasoojendile.
Andres_K
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 12.03.2014 20:54 17
Peamine sõiduk: 320D A 2002a

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas Andres_K »

Nii vahepeal sai sisselase maha võetud ja tihendid olid korras aga igajuhuks panin silikooni alla. Likvideerisin pöördklapid ka ära lõpuks sõbra soovitusel( korralikud olid). Õhufilter oli ka täitsa puhas aga puhusin suruõhuga läbi kindluse mõttes. Kütet kuhugi maha ka ei jookse. Mõistus täitsa otsakorral juba.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas arnis »

Andres_K kirjutas:Nii vahepeal sai sisselase maha võetud ja tihendid olid korras aga igajuhuks panin silikooni alla.
Selline teibituuning asja paremaks ei tee, küll on aga risk asja hullemaks teha.

Kui sul tagant musta ei tule, siis ikkagi kahtlustan, et silindritesse kütus ei jõua.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
majuv2ikevend
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.09.2009 17:43 47

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas majuv2ikevend »

Kuno_T kirjutas:5,9 sellega saavutada on ulme. Kehtib taganttuule, kõvade kitsaste suverehvidega, kuiva tee ja kramplikult 90-ga töristades. See, mis sul nüüd toimub, on reaalsus. Võid küll maanteel, kui kiirus on üles kogutud, kompu ära nullida ja selliseid numbreid nautida, kuid esimese manöövrini.

Hüdrotrahvole rakendatakse väiksemal kiirusel osalist lukustust, see mida sa kirjeldad, on õige.

Rehvid olid ostes 18" ees 225 ja taga 255.
On nii mõnelgi tuttaval sama mootoriga masinad ja neil on reaalne kütusekulu 6 ringis maanteel sõites. Niiet pole normaalne.
1 töökaaslane käis 330da euroopa tripil ja sai keskmiseks 6,5.
mul vana e34 tds võttis 4x 245 rehvidega maanteel täis autoga 7.

Veits tehnilist infot sulle, võid neid erinevaid andmeid veel sirvida sealt : http://www.carfolio.com/specifications/ ... car=107789" onclick="window.open(this.href);return false;
majuv2ikevend
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.09.2009 17:43 47

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas majuv2ikevend »

jass161 kirjutas:
majuv2ikevend kirjutas:Mul mingi sarnane teema kütusekulugu. Autoks küll 330d automaat kastiga, aga ega suurt vahet neil mootoritel tegelikult pole. Ostsin jaanuari alguses tartust, ja tulin tallinna. maanteel oli keskmine kütusekulu 5.9l/100.
Sai vahetetud Õli, kütusefilter, õhufilter. Enne oli mingi tuuning õhufilter, mis läbi paistis. Pärast seda tükkaega maanteele ei sattunud. Aga käisin siis võru otsa (2x 280km) ja sain kütusekuluks 7 ja reaalselt 8. Vigu ei ole peale lisasoojenduse DDE's. Vahetasin õhulugeja, millest polnud kasu. Lisaks veel külma mootoriga pöörded kõiguvad 50kmh püsikaga õrnalt allamäkke sõites (kütusekulu näitab 8 kui ei kõigu). Hetkel kahtlustan hüdrotrahvot kütusekulus ja pöörete kõikumises.
Kas keegi on proovinud, millal hüdrotrahvo üldse lukustub? Minul ainult 100 peal.
Kui keskmiselt 8 võtab on ok, ega see mingi monomähkija ka pole ju. Pöörede kõikumine viitab tuksis lisasoojendile.
lisasoojendi juhtimise võtsin tagant ära, olen ka pimeda egr'iga proovinud. ikka kõigub.
Andres_K
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 12.03.2014 20:54 17
Peamine sõiduk: 320D A 2002a

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas Andres_K »

Minul on ikka muutusteta aeg kulgenud. Võtsin EGR vooliku ka järel. Kõrgematel pööretel vähe jõulisem oli, muud ei midagi. Summuti sukk annab läbi, aga vaevalt see nüüd kütusekulu mõjutab nii trastiliselt. Viimase paagitäiega 600 km 75% maantee. Tore masin on 320D :evil:
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas MuiduMees »

Teema algatajale,et kas diagnosti tegija oli mingi suvaline küla Mati või keegi asjalikum?
Lihtsalt enda kogemus, et tehti ka "diagnostika" pm suvalises kohas ja nemad ei osanud elementaarseidki asju välja lugeda, nt et õhukulu lugeja on tuksis jne.
Soovitaks see teha mõnes korralikus kohas.
Lisaks, väheke lugemist: viewtopic.php?f=5&t=21701" onclick="window.open(this.href);return false;
2000 a. 320d, e46
Andres_K
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 12.03.2014 20:54 17
Peamine sõiduk: 320D A 2002a

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas Andres_K »

MuiduMees kirjutas:Teema algatajale,et kas diagnosti tegija oli mingi suvaline küla Mati või keegi asjalikum?
Lihtsalt enda kogemus, et tehti ka "diagnostika" pm suvalises kohas ja nemad ei osanud elementaarseidki asju välja lugeda, nt et õhukulu lugeja on tuksis jne.
Soovitaks see teha mõnes korralikus kohas.
Lisaks, väheke lugemist: viewtopic.php?f=5&t=21701" onclick="window.open(this.href);return false;
Bemmidele spetsialiseerunud koht polnud, aga suht tuntud Viljandis. Jah olen lugenud selle juba läbi. Lihtsalt ise olen kõik ära teinud, mis olen osanud jne. Masin töötab täitsa laitmatult muidu, kütust rüüpap lihtsalt. Mõistus munadega segamini juba.
Andres_K
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 12.03.2014 20:54 17
Peamine sõiduk: 320D A 2002a

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas Andres_K »

Sellesmõttes, kui kompu ära nullida hakkab ka mingi 4,5 näitama. Väga suurelt ei erine ökonomaiseriga. Mul korra lendas pihusti, siis ei läinud käimagi enam. Kompu näitab arvestusliku km sõita 500 ja hommikul jahedama mootoriga sõidad reaalselt 10, siis kompu range langeb 50km vähemalt. Aga sooja mootoriga teha 30 km ots on näha ka, kus seier langeb :(
Andres_K
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 12.03.2014 20:54 17
Peamine sõiduk: 320D A 2002a

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas Andres_K »

Enamasti 20 km jah, vahest vähem ka. Kuidas sõbra 100 kw 6L/100 km võtta ja mul 10+. Kuigi tal manuaal. Peab päälinna diagnostikuid külastama vist.
Kasutaja avatar
pikk66
Huviline
Postitusi: 784
Liitunud: 21.02.2007 21:31 20
Asukoht: Põltsamaa

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas pikk66 »

Kuno ka juba muu jutu sees mainis, aga veendu, et pidurid kergelt peal pole (peale sõitu velg kuum/mõni velg ylejäänutest tahmasem)
BMW-le kindel
Andres_K
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 12.03.2014 20:54 17
Peamine sõiduk: 320D A 2002a

Re: e46 suur kütusekulu

Postitus Postitas Andres_K »

Veaks oli tuksis pihusti. Minu poolt teema lõppenud.
Vasta