E36 abs ei tööta

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
bumer1
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 16.02.2006 18:09 43
Asukoht: tallinn

E36 abs ei tööta

Postitus Postitas bumer1 »

mis võib viga olla kui absi tuli lambist põlema läks ja abs ei tööta. autoks 325i E36
BMW 325i E36
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

absi andur
Best-Machine-World
BMW 530i 2003 Individual-M-packet
E36 318 ti
Huviline
Postitusi: 270
Liitunud: 07.05.2006 12:13 54

Postitus Postitas E36 318 ti »

Compact 94 1,8 ti.....mul selline mure taas:paned auto käima..töötab umbes minuti jagu kohapeal tühikäigul..siis plõks ABS märgutuli jääb jäädavalt põlema..pole isegi pidurit vajutanud kordagi..kas viga ikka neis kiirusandurites..et ei taha ühendust anda??saab neid vigaseid ise tuvastada, vahetada?
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

E36 318 ti kirjutas:saab neid vigaseid ise tuvastada, vahetada?
Diagnostika.
Kasutaja avatar
kristjaan
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 09.04.2006 22:20 58
Asukoht: Põltsamaa

Postitus Postitas kristjaan »

sul võib lihtsalt mõne abs-i anduri juhe katki olla ja kohe terve süsteem enam ei tööta.
mu enda autol vähemalt selle pärast abs ei tööta,kuna esimese vasaku abs-i anduri juhe oli kuhugi kinni jäänud ja selle tagajärjel pooleks läinud.nimelt need juhtmelõkatsid kipuvad amrodi kinnituskronsadest lahti tulema ja siis võib juhe kinni takerduda.
kui huvi on siis sõida tõstuki peale ja uuri asja,ehk sul ka sama mure.iseenesest mina pead ei vaevaks sest ilma abs-ita ongi talvel parem sõita.
e36 320i coupe
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Ei ütleks, et talvel ilma ABS'ita parem sõita on. Linnaliikluses vähemalt tuleb päris tihti abiks, kui mingid "tarkpead" sõita ees ei oska. Kriisisituatsioonis pahatihti ei tule kõik nn. "pidurdamistarkused" pähe ja kipub julmalt pedaali tallama.
truumu

Postitus Postitas truumu »

meph kirjutas:Ei ütleks, et talvel ilma ABS'ita parem sõita on. Linnaliikluses vähemalt tuleb päris tihti abiks, kui mingid "tarkpead" sõita ees ei oska. Kriisisituatsioonis pahatihti ei tule kõik nn. "pidurdamistarkused" pähe ja kipub julmalt pedaali tallama.
Tuleb nii sõita, et neid situatsioone ei tekiks :D
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Alati pole selliseid situatsioone võimalik vältida. "Ajugeeniuseid" kipub liikluses ikka kohtama.

Näiteks kui keegi sulle peateele ette sõidab.... Esmane reaktsioon kipub ikka olema "pedaal põhja" kui sekundi või kaks toibuda oled jõudnud, siis tuleb tarkus tavaliselt pähe tagasi, aga need paar sekundit võivad pahatihti olla just otsustavad.

Kusagil driftides ja jäärada sõites võib loomulikult ABS'ita olla mõistlikum ja põnevam sõita, kuid elavas liikluses on hea teada, et mingigi abimees seljataga piilumas on.

Ja noh... E36 puhul ABS jääraja jaoks eemaldada on võrdlemisi lihtne, ei pea andureid puruks taguma hakkama :) Piisab relee eemaldamisest :)
E36 318 ti
Huviline
Postitusi: 270
Liitunud: 07.05.2006 12:13 54

Postitus Postitas E36 318 ti »

ee...kas mõni juhe katki? kas siis mitte ei peaks nii olema, et kui käivitub siis momendilt peaks tuli põlema minema, mu autol aga seisab mingi minut aega kenasti ja siis lööb tulukese särama..või abs enne nn. ''mõtleb '' ja siis teatab??
MOEBIUS
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 03.04.2006 18:24 48
Peamine sõiduk: 850Ci
Asukoht: EESTI

Postitus Postitas MOEBIUS »

Mul on täna sama mure tekkinud, lihtsalt sõiduajal läks põlema nii ABS kui ja ASC tuled põlema. Kui pärast auto käima panin siis nad peale käivitamist kustusid umbes minutiks ära ja siis uuesti põlema:(
Kas asi siis ikka nduris nagu siin kirjutavad või mingi muu asi ka olla võib näiteks. mingi blokk või relee, kuna märkasin et spidoka nool ka kuidagi juksima hakanud?
On kellgil midagi soovitada, peale seda et peab minema diagnostikale? Võib olla kellelgi oli midagi sarnast? Autoks E39 manuaal.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8274
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

MOEBIUS kirjutas:...kuna märkasin et spidoka nool ka kuidagi juksima hakanud?
On kellgil midagi soovitada, peale seda et peab minema diagnostikale?
MOEBIUS, kasutaksid Sa seda foorumit sihipäraselt, teaksid juba, et ka spidoka näidu jaoks on vaja korras ABS.i andurit (vasak tagumine).
No offence, aga iga nädal esitatakse seda küsimust ikka korra. Ja mis Sul diagnostika vastu on? Auto omanikule seal ju haiget ei tehta. Isegi autole mitte.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
erkx1
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 01.06.2006 20:40 29

Postitus Postitas erkx1 »

võite vaadata ka klottse, et äkki on need liiga kulunud.
318 is cupee
E36 318 ti
Huviline
Postitusi: 270
Liitunud: 07.05.2006 12:13 54

Postitus Postitas E36 318 ti »

ma arvan, et juhe mul katki pole, sest aegajalt kaob lausa pooleks tunniks märgutuli ära..kas siis andur saab olla nn. vigane, kord annab ühendust , kord mitte..kronsadest pole lahti..kõik on kinni esmapilgul...diagnostikasse pole veel läinud..katsuks ikka enne ise proovida :)
Kasutaja avatar
valerka
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 29.12.2004 15:42 10
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas valerka »

paha tihti on lihtsalt mõnele andurile raua puru kogunenud ja sellepärast nta mingi aja pärast põlema läheb. Katkise juhtme korral oleks tuli koheselt põlema süttinud!
Kasutaja avatar
CSR
Huviline
Postitusi: 1079
Liitunud: 22.06.2006 10:52 12
Peamine sõiduk: e38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas CSR »

Uut teemat tegema ei hakka!

Teema mul selline et nädal tagasi hakkas ABS tuli põlema ja pärast väiksest sõitu kustus ära.Oli ka nii et isegi pärast pikka sõitu hakkas põlema :? Kuid nüüd viimastel päevadel põleb koguaeg ja ABS ka ei tööta.

Kus kohast võiks viga otsida?
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4690
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Uus andur ja mure lahendatud.
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
CSR
Huviline
Postitusi: 1079
Liitunud: 22.06.2006 10:52 12
Peamine sõiduk: e38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas CSR »

Kus saaks anduri?
palju maksab?
Ja kas selle vahetus on keeruline, et peab kuskil teenindusse minema või saab ise hakkama?
Kasutaja avatar
CSR
Huviline
Postitusi: 1079
Liitunud: 22.06.2006 10:52 12
Peamine sõiduk: e38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas CSR »

Auto seisis garaažis pea nädal ja täna sai sõitmas käidud ja ime kombel hakkas ABS jälle tööle :D
ABS pole viimased 2kuud töötanud ja nüüd järsku ärkas ellu jälle :)
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

Auto seisis garaažis pea nädal ja täna sai sõitmas käidud ja ime kombel hakkas ABS jälle tööle
ABS pole viimased 2kuud töötanud ja nüüd järsku ärkas ellu jälle
näe, ja nüüd ei peagi autot remontima :lol:

oleks eelmine kord diagnostikas ära käinud ( ja auto lõpuks ära remontinud)oleks niisama raha maha visanud ju?
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
jaakaak
Huviline
Postitusi: 52
Liitunud: 05.02.2006 22:50 40
Asukoht: Viljandi

ABS andur

Postitus Postitas jaakaak »

Tobe küsimus aga kui andur jumpsib , et kord põleb ja kord ei põle kas siis ABS töötab või ei tööta?
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: ABS andur

Postitus Postitas Indrek_M »

jaakaak kirjutas:Tobe küsimus aga kui andur jumpsib , et kord põleb ja kord ei põle kas siis ABS töötab või ei tööta?
Kord töötab, kord ei tööta.
Indrek
harti1234
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 15.06.2007 10:26 59

Postitus Postitas harti1234 »

Mul sama jama. Alguses paned auto käima kõik oleks nagu kombes. Sõidad 5-10 min siis läheb ABS-i tuli põlema. Põleb mingi aja ja jääd fooritaha seisma ning ära võites enam ei põle. Nii korduvalt.

Olen uurinud neid andureid. Ning avastasin, et ühe anduri küljest on väike tükk ära murdunud. Arvatavasti võib viga selles olla. Muus nagi viga ei leidnud juhtmen olid korras ja ühendus kohad puhastasin ära. Klotsid on uued. Nii, et siis andurit vahetama.

Minule uudiseks oli siit oletu hulgast see, et kui andur jambsib siis ABS füüsiliselt ka ei tööta. Huvitav miks see nii lahentatud on. ?
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

Olen uurinud neid andureid. Ning avastasin, et ühe anduri küljest on väike tükk ära murdunud. Arvatavasti võib viga selles olla. Muus nagi viga ei leidnud juhtmen olid korras ja ühendus kohad puhastasin ära. Klotsid on uued. Nii, et siis andurit vahetama.
mis mõttes nagu?? vahetad lihtsalt lambist anduri ära?? kui viga ikka ilmneb siis vahetad järgmise anduri??
Minule uudiseks oli siit oletu hulgast see, et kui andur jambsib siis ABS füüsiliselt ka ei tööta. Huvitav miks see nii lahentatud on. ?
et sa ennast surnuks ei sõidaks
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

harti1234 kirjutas:Minule uudiseks oli siit oletu hulgast see, et kui andur jambsib siis ABS füüsiliselt ka ei tööta. Huvitav miks see nii lahentatud on. ?
Tõeliselt rumal küsimus :lol:
Kui andur ei tööta siis mille järgi auto peaks aru saama, kas on vaja ABS-i rakendada ja millisel rattal. Loomulikult siis lülitatakse ABS välja, et sa ennast kasti ei sõidaks kuna pidurdades vale info põhjal rattaid valesti, kaob autol ka juhitavus ära.
Indrek
AndrusB
Huviline
Postitusi: 69
Liitunud: 07.03.2007 17:44 45
Peamine sõiduk: E36 compact
Kontakt:

Postitus Postitas AndrusB »

tere
kõige odavam , on teha diagnostika , mille käigus tuvastatakse
vigane andur.
pööran tähelepanu , sellele, et üks andur on ka piduri vaakumvõimendis.
minu ABSi müsteeriumid peitusid seal (või sealses tihendis).
enne jõudsin teised ükshaaval välja vahetada.
Vasta