K:e46 328i diffri vahetus suurema ülekande vastu? + LSD

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
benzin
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: 05.02.2009 16:46 26
Peamine sõiduk: F30 335i ///M-sport Pack (M)
Asukoht: Pärnu

K:e46 328i diffri vahetus suurema ülekande vastu? + LSD

Postitus Postitas benzin »

Tere
Soovin vahetada e46 328i manuaalil tagadiffri vähe suurema ülekande vastu, lisaks läheb vahele ka Lsd element. Hetkel on 2.93 ratio, kuid tahaksin paigaldada 3.15 või 3.23 ülekandeks. Millega pean arvestama, lisaks diffri vahetusele ja palju on tarvis ümber ehitada?
Viimati muutis benzin, 24.04.2015 08:19 33, muudetud 4 korda kokku.
Kasutaja avatar
pikk66
Huviline
Postitusi: 784
Liitunud: 21.02.2007 21:31 20
Asukoht: Põltsamaa

Re: K: bmw e46 328i 1999 diffri vahetus?

Postitus Postitas pikk66 »

Kuidas DSC ja LSD kokku sobivad?
BMW-le kindel
Kasutaja avatar
benzin
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: 05.02.2009 16:46 26
Peamine sõiduk: F30 335i ///M-sport Pack (M)
Asukoht: Pärnu

Re: K: bmw e46 328i 1999 diffri vahetus?

Postitus Postitas benzin »

Jään vastuse võlgu kuidas nad kokku sobivad, sest minu autole ka ilma LSDta DSC ei sobi, alati automaatselt ennem sõitu lülitan välja.

Tagasi teema juurde: Hetkel ei ole selgusele veel jõudnud kumb LSD element valida kas 3.15+ või 3.07- ülekandele. Tahaksin valida 3.15+ lsd, aga miline korpus koos ülekandega minu autole sobib? Korpused mis näevad sarnased välja on 323i 2000a 3.15 ratio.
Kui ma olen millestki valesti aru saanud, siis olge lahked parandama mind.
Viimati muutis benzin, 01.11.2014 15:36 09, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
benzin
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: 05.02.2009 16:46 26
Peamine sõiduk: F30 335i ///M-sport Pack (M)
Asukoht: Pärnu

Re: K: bmw e46 328i 1999 diffri vahetus?

Postitus Postitas benzin »

Minule läheb tuuning varuosana tutikas E46 Mfactory Helical LSD. Ma ei tahaks enda 2.93 diffrit lammutama hakata ja mõtlesin, et LSD elemendi ehitaks teise diffri korpusesse, mis võiks olla vähe suurema ülekandega näiteks 3.15. või 3.23
Helical LSD-d on saada kahte versiooni: 3.15+ suurematele ülekannetele ja 3.07 ja väiksematele ülekannetele.
Kasutaja avatar
benzin
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: 05.02.2009 16:46 26
Peamine sõiduk: F30 335i ///M-sport Pack (M)
Asukoht: Pärnu

Re: K:e46 328i diffri vahetus suurema ülekandega dif. vastu?

Postitus Postitas benzin »

Vastus enda esitatud küsimusele: E46 diffri korpused on enamjaolt kõik ühised, lihtsalt pooltelje flantsid võivad olla erinevad, kuid õiged flantsid saad enda auto diffri küljest. Tuleb arvestada kui plaanid ka LSD elementi diffrisse ehitada, pead kindlasti jätma meelde millise peili sa võtad kumbalt poolt, sest need paksused on erinevad. Järgmiseks võtad välja laagritööpinnad, seejärel peaks sul avanema võimalus võtta välja vana diffri element, millelt suure tõenäosusega peaksid tõmmitsa abiga tervelt kätte saama ka ühe koonuslaagri, teist laagrit tervelt kätte saada ma arvan, et pole võimalik, sest tegelikuses need sealt ära käima ju ei pea. UM-ist laagreid eraldi ei saa, need on sul võimalik hankida internetist, või vägahästi varustatud laagripoest, mis maksavad 45-70€ tk. Originaal laagriks on Koyo ST4690 mida minul jäi üks üle ja soovi korral olen nõus selle ka maha müüma. Ise otsustasin uute laagrite kasuks, kuna Jaapanis valmistatud Koyo laagreid ei ole võimalik nii lihtsalt saada, siis pidin leppima Ungaris valmistatud FAG 801298. T29. Kokkupanemisel midagi keerulist ei ole, lihtsalt on head laagripressi tarvis ja ülejäänu on juba lihtne. Loodan, et sain abiks olla neile kellel on sama plaan selline diffri upgrade ette võtta.
Rohkem infot: http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=1043397" onclick="window.open(this.href);return false;

Kuna elemendi tellimisest, kättesaamiseni kulus pea 5 kuud, siis selle ajaga jõudsin enda armastatud e46 328i maha müüa ja asendada see e46 330ci SMG-ga millele ma selle komplekti ka alla tõstsin. 2,93 ülekande asemel sai ta nüüd 3,38. Ütlen ausalt, et see kulutatud raha ja oodatud aeg oli seda väärt!
Jan320
Huviline
Postitusi: 1070
Liitunud: 30.04.2005 20:58 47

Re: K:e46 328i diffri vahetus suurema ülekandega dif. vastu?

Postitus Postitas Jan320 »

Mis hinnaga see element kätte tuli?
Kasutaja avatar
benzin
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: 05.02.2009 16:46 26
Peamine sõiduk: F30 335i ///M-sport Pack (M)
Asukoht: Pärnu

Re: K:e46 328i diffri vahetus suurema ülekandega dif. vastu?

Postitus Postitas benzin »

Element maksis 850€ + saatmine 50€ + 3.38 ülekadega differ 100€ + laagrid 85€ + UM simmerid 42€+ 2l castroli õli 32€. Elemendi sain sellise hinnaga, kuna tellisin läbi mitme vahendaja ja tolli ei pidanud ise maksma. Usun et kui tellid elemendi otse vabrikust, pead ehk vähem ootama, kuid maksma läheb nõks rohkem.
Kasutaja avatar
benzin
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: 05.02.2009 16:46 26
Peamine sõiduk: F30 335i ///M-sport Pack (M)
Asukoht: Pärnu

Re: K:e46 328i diffri vahetus suurema ülekandega dif. vastu?

Postitus Postitas benzin »

Tegin esimese õlivahetuse diffris ära kuskil 2000-3000km pealt. Elemendi sisse-sõitmis ajal oli diffris kuulda väga kerget undamist teatud kiirustel (50km/h ja 90km/h). Ise olin algul arvamusel, et jääb rohkem undama, uurides foorumeid ja Youtubest erinevaid clippe, kuid olen jõudnud arvamusele, et seal jagatud clipid on ikka kohe päris äärmused. Kindlasti soovitan kasutada ka MAGNETISEERITUD õlipunni, sest ise võtsin selle abil välja imepeenikest rauatolmu, mis oli sinna sisse-sõidu ajal tekkinud. Õli värvus oli kuldjas-must välja tulles.
Uus õli sisse ja ei mingit undamist enam, ka teatud kiirustel!
Kasutaja avatar
benzin
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: 05.02.2009 16:46 26
Peamine sõiduk: F30 335i ///M-sport Pack (M)
Asukoht: Pärnu

Re: K:e46 328i diffri vahetus suurema ülekandega dif. vastu?

Postitus Postitas benzin »

Ise olen arvamusel, et nii peabki olema sisse-sõidu ajal! Ka tehas kinnitab seda.
Kui element oleks olnud valesti koostatud, oleks undamine 10x suurem olnud ja rauda oleks 100x rohkem välja tulnud. Minul tuli äärmiselt minimaalselt, selle pärast ka tehas Soovitab magnetiseeritud õlipunni kasutada.
Näiteks E36 lsd diffri müratasemega ei saa seda võrreldagi (olen sõitnud päris mitme isendiga).
Nagu ma juba ka eelmises postiduses mainisin, ei ole peale õli vahetust enam diffris mitte mingit kõrval heli.
Kõik toimib nagu peab!
Kasutaja avatar
benzin
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: 05.02.2009 16:46 26
Peamine sõiduk: F30 335i ///M-sport Pack (M)
Asukoht: Pärnu

Re: K:e46 328i diffri vahetus suurema ülekandega dif. vastu?

Postitus Postitas benzin »

"Old school mehaanik" võtab teadmiseks, et Bmw tagareduktor EI OLE Moškvits, Volga või žiguli, kus tagareduktorid tulid liinilt erinevate mõõtudega, nagu jumal juhatas ja, siis lihviti peilidega paika ja lasti suitsupaber läbi reduktori, et kontrollida sobivust. :lol:
Ajad on muutunud ja nüüd tehakse asju 1:1-le. Paigaldades kontrollisin ka peaülekande hambumist, kus kõik oli täpselt nii nagu peab! Lisaks ma ei ole maininud, et minu reduktor oleks kuidagi moodi kräununud!
Mina mainisin, et ennem õli vahetust oli 50km/h sõites "väga-väga" vaikselt kuulda reduktori tööd, mida näiteks 60km/h sõites kuulda ei olnud. ja nüüd peale õli vahetust ei ole enam mitte mingit kõrval heli.
Ma arvan, et sa oled lihtsalt minust natuke valesti aru saanud. ;)
Kasutaja avatar
benzin
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: 05.02.2009 16:46 26
Peamine sõiduk: F30 335i ///M-sport Pack (M)
Asukoht: Pärnu

Re: K:e46 328i diffri vahetus suurema ülekande vastu? + LSD

Postitus Postitas benzin »

Tegin diffrile õlivahetuse ja täpselt sama puhas õli tuli sealt välja, nagu ma olin sinna eelmine kord sisse pannud. Differ toimetab endiselt väga korralikult ja talvel üheski hanges ei pidanud istuma.
Pühapäeval käisime sõpradega esimest korda rajal enda e36 325ci rinkapilli proovimas, millel on suure korpusega 25% LSD. Minu kommentaar oleks, et 25% lsd on kurvis abiks, aga see on ka kõik, Helicaliga ei saa isegi võrrelda mitte! Mfactory Helical seevastu töötab nagu täiesti on/off. Kui kurvis ikka pedaali põhja lähetad, siis on tunda kuidas tagaots, esimesest mööda tahab hakata suruma ja seda mitte ainult kurvides! :D

Siin teemas on minult küsitud, et kuidas DSC ja LSD kokku sobivad, isegi on helistatud ja muret tuntud!? Vastus on, et väga hästi sobivad, sest need asjad ei ole isegi vähemal määral üksteisega seotud!
Vasta