E46 eelsüüte küünlad + releeplokk

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
spitfire
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 12.02.2009 15:11 27

E46 eelsüüte küünlad + releeplokk

Postitus Postitas spitfire »

E46 320D ei käivitu kui temp on alla -7C. Olen vahetanud igal talvel esimeste külmadega (ainult eelmine aasta jäi vahele ;) ) eelsüüteküünlad ja relee. Alati UM-is, mõned korrad on vahetatud ka garantii korras. Kas see on tüüpiline või on see pull ainult minu autol ?
Netist kusagilt olen lugenud, et probleemiks on relee plokis olevad ühendused mis vibratsiooni toimel annavad vaikselt otsad. Lahendus oli väike suts silikooni mis fikseeris need ühendused.
UM on asjale lähenenud alati selles järjekorras; kõigepealt vahetatakse küünlad. Siis käivitub ja saan sõita kuni temp langeb jälle alla -7C (ehk siis keegi ei testi seal midagi ja auto käivitub kuna temp on ÜLE -7C). Olenevalt talvest tavaliselt mitu nädalat. Siis sama pull, ei käivitu. Siis vahetavad relee. Siis saab talve ära sõita, kuniks sügisel sama pull otsast pihta.
Kui probleem on pekkis ühendustes plokis siis peaks ju küünlad terveks jääma ? Väidetavalt mehaanik alati testib küünlaid ja väidetavalt alati kõik küünlad kutud. Ja siis relee plokk ka. Korraga ei ole neid kunagi vahetatud.
Igaks juhuks mainin, et auto käivitan alati peale eelsüüte lambi kustumist. Ja käivitub kuni -3C paugust, olgu siis korras küünaldega või ilma. Milles võib olla põhjus, et nad saba annavad ?
X5 E53 E21 320/6
spitfire
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 12.02.2009 15:11 27

Re: E46 eelsüüte küünlad + releeplokk

Postitus Postitas spitfire »

320d 110kw 12/2004 (toodetud) universaal/autom.
Kuna viimane kord vahetati UM-is juba garantii korras siis väidetavalt garantii korras vahetatud jupile garantii ei pikene. Garantii aega loetakse sellest hetkest kui kassa juures käisid :(
Mis puudutab testimisse siis alati on sellega tegelenud UM ja info mis minuni jõuab ei pruugi olla 100% tõene.
Mälu järgi olid asjad viimane kord nii: esimene -10C ja auto ei käivitunud. Siis sai oodatud soojem ilm ja auto UM-i. Õhtul auto käes ja plekki ei võetud, vahetati garantii korras küünlad. Küsisin, et miks plokki ei vahetatud väideti, et mehaanik testis ja küünlad olid kõik läbi, ning nüüd käivitub paugust. Jah, käivitus tõesti kuni jälle tuli külmem ilm (mingi kuu hiljem). Uuesti remonti UM-i ja siis vahetati plokk, garantiiga.
Ega sealt väga konkreetset selgitust ei saanud kuidas on võimalik, et alati on pekkis nii küünlad kui relee plokk.

Mis puudutab mootori temperatuuri siis see on seieri järgi OK. Kunagi seal mingi termostaat vist vahetati kah, äkki oli ...egr?
Homme paistab soojem ilm tulevat siis vänta ja remonti, eks siis näis mis diagnoos seekord on.
Vaatasin el.skeemi ja seal näitab enne plokki ka kaitset 30A. Hommikul vaatan seda ka aga nii hästi tavaliselt ikka ei lähe, et kaitse..
X5 E53 E21 320/6
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E46 eelsüüte küünlad + releeplokk

Postitus Postitas arnis »

Samuti ei ole tegu "kuludetailiga", see on plaan B müügiettevõtetel.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
spitfire
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 12.02.2009 15:11 27

Re: E46 eelsüüte küünlad + releeplokk

Postitus Postitas spitfire »

Päris huvitav.. Mulle ju mingit paberit ei antud kui nad garantiiga jupid vahetasid. Väidetavalt nad arvutist näevad, et olen käinud aga mis tehti.. ei tea. Eks ma helistan üle, vaatab mis saab.
X5 E53 E21 320/6
Vasta